Galatasaray'da Flaş Mahkeme Gelişmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'da Flaş Mahkeme Gelişmesi

1573728181423.png

14. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray'ın davasıyla ilgili kararını verdi. Duruşma 21 Şubat 2020’ye ertelendi.

14. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray'ın davasıyla ilgili kararını verdi. Duruşma 21 Şubat’a ertelendi. tedbir devam ettiği için Mustafa Cengiz Yönetimi duruşma tarihine kadar görevine devam edecek.

Galatasaray Spor Kulübü'nün mevcut yönetiminin avukatı Ömer Faruk Kırbıyık; "Mevcut yönetimin, başkanın seçimden yana bir korkusu yoktur. Yönetim, seçime inanıyor! Bizim bu davada sağlamak istediğim şey; Galatasaray'daki kronik sorunu ortadan kaldırmaktır. Önümüzdeki süreçte Galatasaray'ın seçime gitme gibi bir zorunluluğu yok. Şu an için mühim olan, Galatasaray Yönetimi görevine devam edecek, asıl işine odaklanacak. Şu anda seçime gidilmesi için hukuki bir gereklilik yoktur. Galatasaray başkanı isterse, seçime de katılabilir, bir engel bulunmamaktadır" dedi.

İnsanlar neyi anlamadı ben onu anlamadım... Hiç mi mahkemelik olunmadı cam fanusta mı yaşıyorlar... Hadi Burhan Can Terziyi filan anlarım kuyruk acıları var... Da diğer ahali???

1) İdari ibrasızlık kararı çıktı genel kurulda...
2) Yargıtay içtihatlarına göre dernekler kanununa ters olduğundan ve direkt anayasal olarak bir mantığı bulunmadığından Türk hukuk sisteminde bir dernek yönetimini mali açıdan ibra edip idari açıdan edememezlik yapamazsın ki emsal kararı Adnan Polat aldırtıp kazandı.
3) Yapılması gereken hukuken idari yönden ibra edilmeyen yönetim kurulu üyelerinin her birinin kendi şahısları adına gerçek kişi olarak mahkemeye başvurup yürütmeyi durdurma kararı almasıydı zira şahıslar olarak ibra edilmediklerinden yönetim kurulu üyelikleri düşecek ve yeni seçimde aday olamayacaklardı düşkün olduklarından.
4) Tek bir başvuru bile kafi olurdu ancak mahkeme karar verdiğinde müspet yahut menfi başvuru sahibi yönetim kurulu üyesi sadece kendini kurtarabilirdi. Zira yönetim kurulu gerçek kişilik değildir.
5) 6100 sayılı kanuna göre dava açarken davacının tüm harç ve masrafı peşin yatırması gerekir ki bu da küçük bir servet olacağından yönetim kurulunda prestij için bulunan kadın ve fakir üyeler harçları yatırmadılar sadece 9 ciddi yönetim kurulu üyesi harçları yatırdı.
6) Her ne kadar ortada yargıtay içtihatları olsa da üst mahkemeler artık istinaf mahkemeleri oldu ve alt mahkemenin Mustafa Cengiz Yönetimi lehine karar vermesi halinde bile karşı taraf bunu bir üst mahkemeye taşıyabilir. Hatta istinafta bile kazanılsa yeniden alt mahkemenin onay vermesi gerekir ki nereden baksanız en erken ihtimalle 1 senelik bir süreçtir bu.
7) Bu koparılan yaygarada bildiğim Albayrak-Günay-Recevik'in alt mahkemeleri bitti yazın ve şimdi de istinaf kararları çıkıyor ki burada bu isimler açısından dava kapsayıcı yani bu 3 isim de her ne olursa olsun yeniden aday olabilirler.
8) Süreç 9 başvurunun aleyhte sonuçlanmasıyla ancak seçim ile sonuçlanabilir. 1 tanesi bile devam etse yahut lehte sonuçlansa seçime gidilmez.

Bu kadar basit bir mevzu nasıl oluyor da 8 aydır anlaşılamadı inanılır gibi değil... Bence sadece art niyet yok cahillik de var... Tabii allah kimseyi mahkemelere düşürmesin ama az biraz da anlamak gerek... Hürmetler...

Not: Ezcümle rahat olun gençler...

iyi haber iyi haber olmasina da, keske ertelenmeyip yönetimin lehine bi karar ciksaydi...

simdi sadece sürec uzatildi, her zaman demoklesin kilici gibi baslarinda duracak bu dava, en azindan subata kadar.

Üst Alt