Galatasaray'ın Kötü Gidişatı ve Burak Yılmaz - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Kötü Gidişatı ve Burak Yılmaz

Cevap: Galatasaray'ın Kötü Gidişatı ve Burak Yılmaz

Selçuk vursa bile Burak onun yanına gelerek 'tek frikikçi sen değilsin ha' havası verdi bu Selçuk'un genel odaklanmışlığını yok etti.

adamıgıbı burakla selcukun kardes gıbı oldugundan haberı yok.

siz eleştire durun.

takımın suan en golcu topcusu.

sene sonu kral olacak kanımca.ama sız yıne begenmeyeceksınız

cunku herkesın ınanamadıgı bıseyı basardı o.gelişim

sen yoluna devam et.bunları da takma.hocan arkanda.

kocum benm

helal olsun içimdekileri yazıya dökmüşsün abi...

en önemli nokta onun geçmişi bazıları gösterdiği gelişimi görmezden geliyor çekemiyorlar açık net.rakip takımın taraftarlarıda bunu etkiliyor salak saçma yorumlar yapıp buraları antu kafasına çevirmeyin.:mad:

yeteneksiz dediğin adam geçen sezon gol rekoru kırıyordu koşmuyor gelmiyor gitmiyor de ama yeteneksiz nedir yahu keşke ilk cümleye koysaydın da gerisini okumasaydım.

sadece burak'a bağlamak yada en büyük sebep olarak görmek de biraz insafsızlık oluyor takımın geneline bakınca.

Bir çocuğun bile karşı koyabilecegi bir sistem sahibiyiz özellikle hücumda pek bi özelliğimiz yok. Gerci savunmamizda çok iyi değil ama saçma sapan da olsa top tuttugumuz icin pek goze carpmiyor yediğimiz son gol haric

Sent from my XT615 using Tapatalk 2

Herkes diyorki; bu sene çok zorlanıyoruz çünkü takımlar bize karşı çok kapanıyor.

Ben kendimi bildim bileli ligde anadolu takımları bize kapanıyor.Yeni birşeymiş gibi söylenmesini anlamıyorum!

Frikik konusu kariyerini bitiricek haberi yok.Selçuk geçen sene frikiklerin başında tek olmam başarılı olmamda önemli bi faktör demişti.Şimdi Burak ve Hamit gibi oyuncular Selçuk üzerinde baskı yapıyor.(keşke Antalya'ya atamasaydı)Topa vurma konusuna gelince yanılıyorsun.Şut tekniği bence harika sadece sağ çaprak pozisyonlarda kalecinin kapatığı köşeye yerden gönderemiyor.Kısacası herşeyi Burak'a yüklemek anlamsız ama bir çok şeyin ana olmasa da yan nedenlerinden.Şl'de puan almamzızın sebebi ise %50 Burak.Şöyle Amrabat'ı almayıp hadi Emre yüreyedur denseydi ve Burak-Amrabat'a harcanan paraya Melo zamanında getirilip, komple bir forvet alınsaydı şu an şl'de 4 puanımız olurdu.

AW: Galatasaray'ın Kötü Gidişatı ve Burak Yılmaz

Burağı hiç beğenmiyorum.

Oyun sistemini onun üzerine kurarsan gol kralı olur, çünkü ligimizde yobo hariç burağı durdurabilen adam yok.

Şampiyonlar liginde herkes durdurabilir, hızlı olması birşey ifade etmiyor.

Oradaki defansif oynayan futbolcular zaten hep hızlı forvetlere karşı oynuyor.

Tıpkı milli takimdaki gibi.

Büyük takımlara Burak gol atamıyor.

Yerli felan iyi hoş ama hızlı olması dışında bir özelliği yok o da Şampiyonlar Liginde para etmiyor.

Trabzon tam onun için ideal bir yerdi.

Başka bir takim için kapasitesi yetmez.

Burağı aldığımizda eyvah dedim.

Bizim yönetim Burak var diye yabancı forvet almiyacak.

Dediğim oldu buda sonucu.

Siz sabredin durun ben bitirici forvet görmek istiyorum.

Sağ vuracak, sol vuracak, dönecek vuracak, adam eksiltebilecek...

Şampiyonlar liginde zaten bulacağın üç pozisyon onlarin ikisi gol olacak.

Öyle saçına başına elini götürmekle pozisyonlar geri gelmiyor Burak efendi.

Atacaksın atamıyorsan 2 sezon sonra yol gözükür.

Send from my HTC OneX using Tapatalk 2

Cevap: AW: Galatasaray'ın Kötü Gidişatı ve Burak Yılmaz

.

Şampiyonlar liginde zaten bulacağın üç pozisyon onlarin ikisi gol olacak.

Send from my HTC OneX using Tapatalk 2

Aynen öyle.Takım iyi değil diyoruzda arenanın adı Şampiyonlar Ligi.Cluj-Man maçına bakın Manu'nun 3 pozisyonu var 2'si gol.Çünkü orda Van Persie var.Ve attığı gollerin hiç biri yüzde yüz gol poziyonu değil ama ufacık fırsatı kaçırmıyor.Tamam o Van Persie ama hiç olmassa sende birini atıcaksın.

Takımın kötü gidişatına sebep olan futbolcu Burak Yılmaz diyemeyiz. Ancak Burak Yılmaz'ın kötü performansına sebep olarak takımın kötü gidişatını sebep gösterebiliriz.

Burak mükemmel bir oyuncu değil ancak forvete top gitmeyen takımda tek suçlu Burak olamaz. Evet futbol zekası iyi değil, ben de çok eleştiriyorum yeri geldiğinde ama Burak takımı kötü etkiliyor (bütün takımın performansını düşürecek kadar) diyemem. Burak'ın üzerinde çok büyük bi baskı var, başarılı bi Trabzon serüveninden sonra tekrar İstanbul'da ve her yaptığı konuşuluyor. En ufak pozisyonda medya baskı altına alabiliyor. Zamanla daha iyi olacaktır.

İlk iki cümlede belirttiğim takımın kötü gidişatına sebep ise sahadaki taktiğimizdir bana kalırsa. Her maça 4-4-2 çıkıyoruz, Engin gibi kilit açabilen bi oyuncudan yoksunuz ve rakipler forvetlerimize yakın markaj yapıp Selçuk'u kilitlediklerinde tam anlamıyla hiç bişey yapamıyoruz.

bence burak değil hamit'tir büyük sorun!!!

2 iyi pas atıyor ama ne koşuyor ne mücadele ediyor, hamit zaten mücadele etmiyor birde amrabat ta takım defansına hiç yardım etmeyince orta saha çöktü. orta saha forveti beslemeyince de gol atamıyoruz. Burak zaten her yakaladıgını atabilen forvet değildi.

özetle 4-4-2 sisteminde hamit sağ kanatta yetersiz kalıyor.

helal olsun içimdekileri yazıya dökmüşsün abi...

en önemli nokta onun geçmişi bazıları gösterdiği gelişimi görmezden geliyor çekemiyorlar açık net.rakip takımın taraftarlarıda bunu etkiliyor salak saçma yorumlar yapıp buraları antu kafasına çevirmeyin.:mad:

Gerek yok kardeş böyle bir yoruma. Salak saçma demek ayıp olmuş.

Doğru analiz. Bu gidişat da Burak'ın payı fazla. Galatasaray gibi bir takım gol atamadıkça rakipler dirençlenir. Avrupada da benzer durum var. Braga'ya aslında top göstermedik. Ancak hava toplarında gol atamadık, ceza sahasında top tutamadık. Burak'da verkaç zekası düşük, top tuamıyor hava topu yok. N.Ş.A'da iyi bir golcü ile Braga'yı 3-0 rahat geçerdi o oyun. Kimse de kusura bakmasın. Rezalet oynuyor.

Yazına katılmıyorum Eren.Dislike olsaydı basardım.

Ofsayt demişssin.Ben hatırlamıyorum bu sene öyle şey gibi ofsayta kaldığını.

Pas demişsin.Gerektiği yerde pas veriyor.

Frikik demişssin.Uzaktan Hamit yada Burak çeker.Ya da selçuk ve ya Emre içeri keser.Yakından da Selçuk çeker.

Tek katıldığım nokta kafa vuruşu..

Öyle bir anlatmışın ki tüm suç Burakda.

Emin ol Burak olmasa öyle pozisyonlara da giremezdik.Çok istekli arzulu.Üzerinde baskı var sadece.Onu da atınca sen yine de Burak'ı eleştireceksin.Biliyorun.

Eleştirdiğiniz Burak oynadığı her 53 dakika da bir skora katkı yapmış.Bunu da belirtiyim.

Evvela Burak'ı çok severim. Trabzon'dayken hep çok severdim. Transfer olduğu dönem beklentiler konusunda yazmıştım. Çıkıp da sahada sürekli katkı verip 20-30 gol atmasını beklemek haksızlık olurdu. Trabzon'un yıldızı elbet bizde takımın oyunculardan biri olacaktı.

Burak sezona hiç de kötü istatistiklerle başlamadı ancak tabii ki istatistik her şey değil. Oyun içinde yeteri kadar aktif olmadığını söyleyebiliriz. Bununla beraber, orta sahası maç boyu uyuyan bir takımda forvetlere suçu yüklemek biraz acımasızca.

- Bir generale kelebek olup bir çiçekten bir çiçeğe uçmasını veya bir trajedi yazmasını veya deniz kuşu olmasını emretsem de general emrimi yerine getirmese, suç kimde olur, onda mı, ben de mi?

- Sizde, dedi, hiç çekinmeden.

- Tamam, herkesten, yapabileceği şeyi istemeli.

Burak'ın oyun karakteri ve yapabilecekleri bellidir. Ondan beklenecek şey, rakip defansı yıpratması, ara koşular ile kendine pozisyon yaratmaya çalışması ve bulduklarını gole çevirmesidir. Ancak bunu Trabzon'da yapıyordu. Galatasaray'da bunları yapmak yetmez. Galatasaray'a karşı rakipler farklı oyun planı uygular ve önlemler alır. Burak bunlara karşı etkisiz kalabilir.

Burak, Galatasaray'ı değil, Galatasaray Burak'ı etkisiz kılmaktadır. Bunda anormal bir şey yok, beklenilen durumdur. Burak süper oynuyor da yeteri desteği mi alamıyor? Hayır elbette ki böyle bir durum yok. Ama Burak gelip topu alıp yardırmaz, bunu isteyemezsin. Ona devamlı top servis edeceksin. Servisi yapacak bir orta saha mevcut değil şu anda.

Braga, Eskşehir gibi 10 kişi ceza alanına dizilip bekleyen takımlar karşısında Burak'ın ne kadar varlık gösterebileceği ayrı bir merak konusudur. Bu maçlarda Burak'ı oynatmak da benim gözümde oynatanın hatasıdır.

Ha sonuçta benim rahatsız olduğum bir durum yok. Burak beklediğim gibi oynuyor, oyun içinde çok gözükmüyor, iyi de oynamıyor ama gene bir şekilde skor buluyor. Selçuk-Melo ikilisi formunu bulduktan sonra o da biraz daha toparlanacaktır. Hiç bir zaman süper oynamasını beklememek lazım. Burak'ın becerileri bellidir. Beklentiyi doğru belirlemek lazım.

Burak en kötü formunda dahi 15 gole rahat ulaşacağını henüz bu haftalardan göstermiştir.

Galatasaray kötü oynayıp da bir şekilde skor üretecek bu tip adamlarla mı oynamalıdır? Bunu tartışabiliriz ve hayır derseniz kimse karşı çıkamaz. Ancak yabancı kontenjanı diye bir şey varsa, Burak'ın yegane tercih olacağı aşikardır.

Biz taraftarlardan cacık olmaz. Medya size ne veriyorsa onu alıyorsunuz. He he kötüyüz, reziliz, Burak da topçu mu, berbatız, küme düşeriz bu sene kesin. Eleştirin lan anasını satayım, vurun bakalım daha ne kadar vurabileceksiniz, bu kadar mı sadece, yahu saçmalamayın sizin vurma gücünüz çok daha fazla. Hadi bakalım, mesela Terim istifadan girin, Burak'ı ıslıklayın. Ohoooo adam çok, Muslera'ya kadar gidersiniz

Ulan daha yeni be, daha yeni Eskişehir maçının en iyi adamıydı be

Hayret arkadaş ya

ŞL maçlarını oynamak kolay mı, oranın tecrübesi ayrı arkadaş. Braga dediğin takım 2 sene önce UEFA finali oynadı. Tecrübesi var. Manu zaten en iyi ŞL takımı. Kolay değil bu işler. Ordu'nun daha mağlubiyeti yok, Eses kötü takım mı.

Ulan var ya istiyorsunuz ki hep kazanalım

Dünyada bitirici ,taraftarı memnun edici düzeyde gol vuruşu yeteneği olan oyuncu bi elin 5 parmağını geçmez ,onların ücretide astronomik.

Bence bu takımın forvet sorunu ,genel olarak takımın 5. yada 6. problemidir,daha önemli sorunlar var.

Geçen sene tüm takım Burak a çalışıyordu 33 gol attı deniyordu,bu sene 7 maçta(bazıları sonradan oyuna girerek) 5 gol attı.

Daha ne?

Elmander-Umut 2lisinden aldığımız verimin 10da 1ini Buraktan alamadığımız bir gerçek oyun anlamında diyorum.

Üst Alt