Galatasaray'ın Şampiyon Olma İhtimali Yüzde Kaç? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Şampiyon Olma İhtimali Yüzde Kaç?

?

• %99

Kullanılan: 4 17.4%
  • %90

Kullanılan: 1 4.3%
  • %80

Kullanılan: 7 30.4%
  • %50 den fazla

Kullanılan: 7 30.4%
  • Erken gaza geldik olamayız.

Kullanılan: 4 17.4%

• Kullanılan toplam oy
    23
  • Anket kapatılmış .
Geçen sene de iyi başlamıştık,oyun olarak şu ankinin çeyreği değildik ama skor alıyorduk.Geçen senede de aynı muhabbet dönüyordu ama Riekerink'ten dolayı sen umutlu olan taraftaydın bu sefer.

Riekerink ile ne alakasi var yine ya. Dönem dönem iyi top oynadik ama cok kisa dönemlerdi bir mac icinde belirli dakikalar sadece. Düzelnezse bir gün patlak verecegimizi konusuyorduk ki öyle de oldu zaten, bunun üstüne bir de berbat ötesi derbi/büyük mac karnesi eklenince öyle bitti.

Zaten berbat bir transfer dönemi gecirdik gecen sezon, o kadar transfer yapildi (yanilmiyorsam kiraliklar ile birlikte 10 adam almistik) ama hala her yanimizda eksik vardi.

büyük maçları oynadıktan sonra daha çok belli olacak bir durum aslında o yüzden şimdilik erken gaza geldiğimizi düşünüyorum.

Riekerink ile ne alakasi var yine ya. Dönem dönem iyi top oynadik ama cok kisa dönemlerdi bir mac icinde belirli dakikalar sadece. Düzelnezse bir gün patlak verecegimizi konusuyorduk ki öyle de oldu zaten, bunun üstüne bir de berbat ötesi derbi/büyük mac karnesi eklenince öyle bitti.

Zaten berbat bir transfer dönemi gecirdik gecen sezon, o kadar transfer yapildi (yanilmiyorsam kiraliklar ile birlikte 10 adam almistik) ama hala her yanimizda eksik vardi.

Ama düzeliriz diyordun umutluydun işte,öyle hatırlıyorum daha doğrusu.

Katılıyorum,içlerinde Tolga dışında kullandığımız bir tanesi yok şu an.Serdar'ı saymıyorum her an sakatlanabilir diye.

Ama düzeliriz diyordun umutluydun işte,öyle hatırlıyorum daha doğrusu.

Katılıyorum,içlerinde Tolga dışında kullandığımız bir tanesi yok şu an.Serdar'ı saymıyorum her an sakatlanabilir diye.

Evet baslarda ümitliydim ama sonra bu ümit yerle bir oldu.

Ben de Serdar'a tam güvenemiyorum, adamin her mac cok sakat hareketleri var ben böyle dengesiz ve kontrolsüz bir futbolcu görmedim hayatimda.

gecen sene ile en buyuk fark , ornegin rodriguez in gol kacirma sonrasi reaksiyonuna bakin ,bir de bjk macinda daga tasa vuran podolskinin , alti pasta disari atan eren in surat ifadesinin hatirlanmasini istiyorum

Dediklerin inkar edilemez; realite. Ama geçen seneki başarısızlığı sadece Tudor'a yıkmak haksızlık olur. Başarısızlığı %50 - %50 Tudor ve kadroyla paylaştırmamız gerekir.

Futbolcular malum; çok kötüydü. Sonuçlar ortada.

Tudor bu noktada elindeki malzemeleri yanlış kullanmakla hata yaptı. Elinde börek yapacak malzeme varken o pasta yapmaya kalktı, pilav yapmaya kalktı... Bugün yaptığı sistemi o çöplere uyguladı. Hepimiz biliyorduk; olmazdı. Ama o denedi. Olmadı. Puan kayıpları oldu. O kadronun suyuna göre taktik geliştirseydi ne olurdu bilinmez. Hatırlarsanız her hafta bir kadro, her hafta ayrı bir taktik sergiliyordu. Zar zor maç alıyorduk ertesi hafta Bursa'ya beş gol atıyorduk, sonraki hafta yeniliyorduk vs. vs.

Bilinçli olarak geçen seneden kendi taktiğini o çöplere uygulayarak aslında bugünkü kadronun temellerini atmış olabilir. Kazara şampiyon olsaydık o çöplerden bu kadar kolay kurtulamazdık Tudor kafasındaki kadroyu bu kadar rahat kuramazdı. Bir seneyi çöpe atmış, geleceği kazanmış olabiliriz. Tabi tüm bunları sezon sonunda göreceğiz. Ama bugün itibariyle her şey tıkırında işliyor. Yenilmeden bu adam yenilir beceremez dememek gerekir. Haftalık değerlendirme çok daha anlamlı olur.

su ana kadar tudor u suclayacagimiz tek mac ostersunds macidir . ozellikle ilk mac bir piknik havasindaydi .

gecen sene tudor geldiginde ne yaparsak yapalim ilk 2 zordu , ruzgari arkasina alip birbiri ile yarisan 2 takim vardi ve fb ile gs nin denkleme girmesi zordu , kupada ilerlenebilirdi belki ama olmadi

sonuc olarak bir sekilde avrupaya tutunmak lazimdi ,onu yapti ... ama sen gider ostersunds a , oteki vardar a elenirse eh o zaman elestiri olacaktir

ostersunds eslesmesi beklenmedik bir sey oldu , iyi ciktilar az pozisyon verdiler , tudor bir cozum uretemedi ..

oradaki esas hatasi ahmet vitaminsizine sans vermesi oldu , adamin yakacagi belliydi , o maca denk geldi

Denayer'e güvenmiyor musun?

Stoper tandeminin uyumunun önemi cok büyük. Denayer de simdiye kadar daha bir kac dakika disinda fazla oynamadi ama oynadigi sürelerde iyiydi bence fazla görev düsmese de bir kac pozisyonda kalitesini belli etti.

Serdar ve Maicon iyi kötü uyumlu bir cift oldular. Serdar sakatlanirsa Denayeri bu önemli virajda tak diye monte etmek nasil olur bilemiyorum ama ben Denayer'i severim de kendisinin iyi olacagina inanirim da. Yani güveniyorum kendisine. Keske 2 yilligina kiralayabilseydik ya da satin alma opsiyonu ile.

Stoper tandeminin uyumunun önemi cok büyük. Denayer de simdiye kadar daha bir kac dakika disinda fazla oynamadi ama oynadigi sürelerde iyiydi bence fazla görev düsmese de bir kac pozisyonda kalitesini belli etti.

Serdar ve Maicon iyi kötü uyumlu bir cift oldular. Serdar sakatlanirsa Denayeri bu önemli virajda tak diye monte etmek nasil olur bilemiyorum ama ben Denayer'i severim de kendisinin iyi olacagina inanirim da. Yani güveniyorum kendisine. Keske 2 yilligina kiralayabilseydik ya da satin alma opsiyonu ile.

Hep oyuna sonradan dahil oldu,rakibin bam-güm ileri şişirdiği dakikalarda oynadı diye mi bilmiyorum da,2015-2016'da oynadığından daha fazla güven veriyor Denayer bana şu anda.Benim için stoperin asıl özellikleri önemli.Dediğim gibi belki rakibin ileri şişirdiği dakikalarda oyuna girdi ondan öyle geliyor olabilir ama öncekine göre daha güven veren bir görüntü çizdi oyunda kaldığı dakikalarda.

Serdar'ın en önemli eksiği baskı altında hata yapabiliyor.Bursa maçında bunu gördük,tribünler yuhalayınca 1-2 kez kademesini kaybetti pozisyon veriyorduk az kalsın.Bir de çok sık sakatlanıyor tabi.Yoksa cidden mücadelesi,yırtıcılığı araya girip aldığı toplar falan iyi.

Hep oyuna sonradan dahil oldu,rakibin bam-güm ileri şişirdiği dakikalarda oynadı diye mi bilmiyorum da,2015-2016'da oynadığından daha fazla güven veriyor Denayer bana şu anda.Benim için stoperin asıl özellikleri önemli.Dediğim gibi belki rakibin ileri şişirdiği dakikalarda oyuna girdi ondan öyle geliyor olabilir ama öncekine göre daha güven veren bir görüntü çizdi oyunda kaldığı dakikalarda.

Serdar'ın en önemli eksiği baskı altında hata yapabiliyor.Bursa maçında bunu gördük,tribünler yuhalayınca 1-2 kez kademesini kaybetti pozisyon veriyorduk az kalsın.Bir de çok sık sakatlanıyor tabi.Yoksa cidden mücadelesi,yırtıcılığı araya girip aldığı toplar falan iyi.

Evet ben de yazacaktim aynisini ama üsendim :D Simdiye dek Denayer hep defans degil hücum yaptigimiz zamanlarda girdi oyuna bu yüzden tam olarak degerlendirmek biraz zor. Bence en büyük fark Denayer ilk geldiginde cok kaos vardi takimda ve takim icinde huzur yoktu. Simdi ise tam tersi her futbolcunun belli bir görevi var huzur var ve simdilik basari var. Bunlar pozitif etkenler hele hele bir genc oyuncu icin.

Genc oyuncular icin kötü ve kaotik ortamlar iyi degil, herkes sinirli herkes tedirgin herkes beklentilerinin karsilanmadigi icin daha acimasiz oluyor degerlendirmelerde. O kaotik ortamda Denayer'e zaman zaman cok yüklenildigini düsünüyorum ben. Su anki durumumuzda mutlaka genclere sans vermeliyiz zaman zaman cünkü iyi bir ortam var takimda cok kaliteli adam var bunlarin genclere faydasi büyük olacaktir. Eyüpspor hazirlik maciydi sanirim Fernando gencleri toplayip birseyler anlatmisti macta bir ara. Bu muazzam birsey.

Dedigim gibi ben Denayer'e güveniyorum, cok potansiyelli bir cocuk. Muazzam top teknigi var bir savunma oyuncusu icin. Serdar'a geri dönersek evet en büyük sorunlarindan biri baski yediginde cok cabuk telaslanmasi. Bu yüzden gecen sene Fener macinda penalti yaptirmisti zaten. Kadiköy ve Vodafone da da baski yüksek olacak haliyle, umarim yine benzer bir sacmalik yapmaz.

Evet ben de yazacaktim aynisini ama üsendim :D Simdiye dek Denayer hep defans degil hücum yaptigimiz zamanlarda girdi oyuna bu yüzden tam olarak degerlendirmek biraz zor. Bence en büyük fark Denayer ilk geldiginde cok kaos vardi takimda ve takim icinde huzur yoktu. Simdi ise tam tersi her futbolcunun belli bir görevi var huzur var ve simdilik basari var. Bunlar pozitif etkenler hele hele bir genc oyuncu icin.

Genc oyuncular icin kötü ve kaotik ortamlar iyi degil, herkes sinirli herkes tedirgin herkes beklentilerinin karsilanmadigi icin daha acimasiz oluyor degerlendirmelerde. O kaotik ortamda Denayer'e zaman zaman cok yüklenildigini düsünüyorum ben. Su anki durumumuzda mutlaka genclere sans vermeliyiz zaman zaman cünkü iyi bir ortam var takimda cok kaliteli adam var bunlarin genclere faydasi büyük olacaktir. Eyüpspor hazirlik maciydi sanirim Fernando gencleri toplayip birseyler anlatmisti macta bir ara. Bu muazzam birsey.

Dedigim gibi ben Denayer'e güveniyorum, cok potansiyelli bir cocuk. Muazzam top teknigi var bir savunma oyuncusu icin. Serdar'a geri dönersek evet en büyük sorunlarindan biri baski yediginde cok cabuk telaslanmasi. Bu yüzden gecen sene Fener macinda penalti yaptirmisti zaten. Kadiköy ve Vodafone da da baski yüksek olacak haliyle, umarim yine benzer bir sacmalik yapmaz.

Senle anlaşamadığımız konu boldladığım yer işte.Bek olsa tamam derim ama stoper için öncelikli olan savunma özellikleri adı üstünde savunma oyuncusu...Bunu Denayer özelinde demiyorum ama Chedjou mesela,kaç sene goller yedirdi ama burada teknik vb. diye savunuldu.Bjk maçında 2 gol yedirdi de öyle pes etti az kalan savunanlar da.İlle bunun olması lazımdı yani.

Bakalım görelim ama sanmıyorum,Bursa maçında birkaç kez gidiyordu az kalsın böyle.Ha o maçta iyiydi o ayrı bir konu.

Üst Alt