Galatasaray'ın Yeni Başkanı Kim Olmalı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Yeni Başkanı Kim Olmalı?

Galatasaray'ın Yeni Başkanı Kim Olmalı?

• Kullanılan toplam oy
    218
Td kim önemli değil yönetim politikası da oydu o zamanlarda.

Bütce yok, kaynak yok. Farkli bir felsefede bir TD var, kendi felsefesine göre kurdugu bir takim var. Az bütceyle harika isler yapiyor. Öyle bir zamanda farkli futbol felsefesine sahip Terimin getirilmesi büyük hataydi. Transfer politikasinda kalite yerine sayiyi hedeflemek zaten basli basina bir hataydi.

Ayni hatayi Polatta yapti. Rijkaardi getirerek. Futbol Hollanda modelini uygulayacagiz, 4-3-3 oynayacagiz diye getirildi. Servetle high line defence, en önemli faktörü yaraticiligi olan sistemde, Sarpla, Barisla 3lü ortasaha, 4-4-2nin kanatlariyla da 3lü forvet oynadik.

Bu 2 hata yüzünden GS milyonlarca dolar zarar etti, 5 yil gibi bir süreyide kaybetti.

"Galatasaray'da olmazsa olmazlarımızın şeyi şu, bütçeler uygun ve şeffaf olacak. Yani ilk önce gelir kalemleri yazılacak, sonra gider kalemleri yazılacak. Halbuki Galatasaray'da şimdi ilk önce gider kalemleri yazılıyor, ondan sonra buna uygun gelir yapmaya çalışıyorlar. Ama ilk önce gelirleriniz neler ona bakılmalı, sonra gider kalemleri yazılmalı."

Özdoganin aciklamalarini okudum. Dürüst oluyum, pek inandirici bulmadim. Realist bir insanim. Rabiotu 5 milyon euroya almanin mümkün olmadigini bildigim gibi, GSde su anki mali tabloda kisa dönemde denk bütce hedefleyip, yildiz transfer etmek hayal gibi geliyor. 2lik basarisizlik vs. Yüksek ücretler verilmeyecegini de söylemis. İyide bunu yönetimler belirlemiyor ki.Turkiye Ligindeki marka degeri Katar seviyesinde, kaliteli yabanciyi cekmek icin o ücretleri ödemek zorundasin. Cogu yabanci icin Turkiye Ligi son sirada tercihlerde, istedigin yabanciyida zor aliyorsun. Yabanci takimlarla 2li iliskilr menajerler üzerinden yürüyor. Menajerlerin etkinligini azaltmak icin bir plan olmali. Örnek, Avrupa futbol piyasasini cok iyi bilen, cok iyi 2li iliskileri olan bir CEO. Ek olarak, Avrupada ekonomik kriz var. Bir cok firma risk almamak icin yatirim yapmak yerine S&Byi tercih ediyor, en azindan riski paylasiyorlar. Sponsor gelirini artirma fikride bana zor geliyor bu yüzden.

En can alici noktaya geliyorum. Sezon sonu ödemeler icin 50 milyon dolar lazim. Bu kaynagi nasil yaratacaklarini cok merak ediyorum. Sifirdan bir sirket kursak, önce geliri yazip, ona göre gider yapalim, denk bütceyi hedefleyelim. Son 3.5 senede sadece 90 milyon dolara yakin finansman gideri ödeyen bir sirketten bahsediyoruz. GSde 2 yil gibi kisa sürede kriz yönetimi uygulanip, mümkün oldugunca geliri artirip, harcamalari azaltmak gerek. Bunu GSde yapamazsin. Bazi arkadaslar iyi konustugu icin oy verdiklerini söylemisler. LOL.

Kim secilirse Avrupa'dan Prof. bir futbol ekibi getirsin artık. O Ekipte kendi Scout ekibini kursun.

Bütce isteyen bir is ama kulübün başı sağlam olduktan sonra, kadromuzda sağlam olacaktır.

Mevcut yöneticiler ile futbolda bir adım öne gidemeyiz.

Oyumu Ahmet Özdoğana verdim. Daha bir bitirici başkan havası gördüm.

Ama başkan çok çok yüksek ihtimalle Dursun Özbek olacak.

Ahmet Özdoğan forumda bile sadece %18'lik oy oranina sahipse vay halimize. Adam adaylar arasinda en iyisi ama sonuncu olacaktir!

Terciğim Dursun Özbek.Yönetimin içinden ve neyin ne olduğunu biliyor.Ayrıca bugünki röportajını çok beğendim.Sadece sözde kalmaması dileğiyle...

Dursun Özbek gün geçtikçe şaşırtıyor. Oralara buralara çıkıp yıldız alacağım diye bizi enayi yerine koymuyor. Web sitesine baktıktan sonra güvenimi kazandı diye bilirim. Gayet mantıklı ve gerçekçi hedefleri olan biri. Başkan adayları arasında başkanlık için en çok çaba sarf eden Özbek'tir. Ötekiler gibi hava sıkmıyor. Gayet mantıklı planları var.

Biraz ilginç bir yaklaşım olacak ama eğer fiziksel olarak daha karizmatik olsaydı inanın buralarda bile daha çok destekleyeni olurdu. Umarım çok başarılı olur.

Son düzenleme:
Dursun Özbek gün geçtikçe şaşırtıyor. Oralara buralara çıkıp yıldız alacağım diye bizi enayi yerine koymuyor. Web sitesine baktıktan sonra güvenimi kazandı diye bilirim. Gayet mantıklı ve gerçekçi hedefleri olan biri. Başkan adayları arasında başkanlık için en çok çaba sarf eden Özbek'tir. Ötekiler gibi hava sıkmıyor. Gayet mantıklı planları var.

Biraz ilginç bir yaklaşım olacak ama eğer fiziksel olarak daha karizmatik olsaydı inanın buralarda bile daha çok destekleyeni olurdu. Umarım çok başarılı olur.

Çilek Istiyoruuzzzzz
Realist yaklaşımı ile fernandaolar mahmutlar sabri ve umutlar gelmez (kalmaz) umarım ...

Çilek Istiyoruuzzzzz
Realist yaklaşımı ile fernandaolar mahmutlar sabri ve umutlar gelmez (kalmaz) umarım ...
Aynen , umarım öyle olmaz ama öyle olacağınıda sanmıyorum. Bakınız son günlerde anıldığımız veya temas kurduğumuz isimler ; Fernandao , Kevin- Prince Boateng , Maxi Periera , Ozan Tufan.
Bu oyuncular bence son derece nokta atışı isimler ayrıca bir kaliteli sağ kanat ve stoper ile ligin anasını ağlatırız..Ayrıca Fernandao olurda gelirse ön tarafta top tutma olsun , fiziki güç olsun net level atlatır. Umarım bu hamleler yapılır.

Ne diyeyim Renktaş , Allah hakkımızda hayırlısını eylesin

Üst Alt