Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sözleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sözleri

Benim için en büyük korunma noktası ve şefaat kaynağı milletimin sinesidir. (1919)

M. Kemal ATATÜRK​

Memleketi gezmeli, milleti tanımalı. Eksikliği nedir görüp göstermeli. Milleti sevmek böyle olur. Yoksa lafla sevmek fayda vermez. (1919)

M. Kemal ATATÜRK​

Düşman süngüsü altında milli birlik olamaz. (1919)

M. Kemal ATATÜRK​

Toplu bir milleti istila etmek darmadağın bir milleti istila etmek gibi kolay değildir. (1919)

M. Kemal ATATÜRK​

Devletin ve milletin geleceğine milli irade etken ve hakimdir. Ordu bu milli iradenin emrinde ve hizmetindedir. (1919)

M. Kemal ATATÜRK​

Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti bir halk hükümetidir. Memleket menfaatlerine ait konularda, milletin fertleri ile hükümet arasında vazife yönüyle ortaklık vardır. (1921)

M. Kemal ATATÜRK​

Milletimiz hiç kimsenin iznine gerek görmeden ve müsaade etmeyenlere karşı isyan ederek milli egemenliğini almış ve öylece kullanmıştır. (1921)

M. Kemal ATATÜRK​

Millete efendilik yoktur. Hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur. (1921)

M. Kemal ATATÜRK​

Memleket işlerinde, millet işlerinde, gerçek işlerde duyguya hatıra ve kardeşliğe ve dostluğa bakılmaz. (1921)

M. Kemal ATATÜRK​

Türkiye halkı yüzyıllardan beri hür ve bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı, yaşamın bir gereği olarak düşünmüş bir kavmin kahraman evlatlardır. Bu millet bağımlı yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (1922)

M. Kemal ATATÜRK​

Bizim başka milletlerden hiçbir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız, yüksek amaçlar uğrunda ölmesini biliriz. (1922)

M. Kemal ATATÜRK​

Türkiye halkı mütevazi milli sınırları içinde bütün uygar insanlar gibi tam ve kapsamıyla hür ve bağımsız yaşayacaktır. (1922)

M. Kemal ATATÜRK​

Bizim hükümet şeklimiz tam bir demokrat hükümettir. Ve lisanımızda bu hükümet, halk hükümeti olarak ifade edilir. (1922)

M. Kemal ATATÜRK​

Halk, millî egemenliği benimsemeli ve memlekette tek egemen ve etkenin kendisinden ibaret olduğunu unutmamalıdır. (1923)

M. Kemal ATATÜRK​

Kuvvetliyiz, Ordularımız kuvvetlidir. Ordularımızı yaratan ordularımızı vücuda getiren milletimiz kuvvetlidir. Bu milleti yaşatan bu vatan sonsuz doğal zenginliklere ve verimliliğe sahiptir, kuvvetlidir. Fakat Efendiler, bütün bu kuvvetlerin üstünde başka bir kuvvetimiz vardır ki, o da milli egemenliğimizi idrak etmiş ve onu doğrudan doğruya halkın eline vermiş, halkın elinde tutmuş ve tutabileceğimizi gerçekten ispat etmiş olmaktır. (1923)

M. Kemal ATATÜRK​

Copy paste yap altına malum şahsın ismini yaz milyonlar sanki onun sözleriymiş gibi elleri patlarcasına alkışlayıp tezahüratla eşlik eder.

En sevdiğim sözü budur;

"Elime kudret geçerse, bir günde darbeyle sosyal hayatı değiştiririm. Neden ben bu kadar yıllık bir yükseköğrenim gördükten, uygar yaşamı, toplumu inceledikten ve özgürlüğü elde etmek için hayatımı harcadıktan sonra cahillerin seviyesine ineyim. Onları kendi seviyeme çıkarırım. Ben onlara değil onlar bana benzesin."

Türkiye bir maymun değildir. Hiçbir milleti taklit etmeyecektir. Türkiye ne Amerikanlaşacak, ne Batılılaşacaktır. O, sadece özleşecektir.

4d4929ffbf7a0e5cb89bb348783d53fd.jpg

Bizim millet orijinal yav

"Ben sporcunun zeki cevik ve ahlaklisini severim" ~ Atatürk

Atamiz Umut'u sevmezdi anlaşılan. Zekadan kaybediyor

''Mesele varlık içinde istila yapmak değildir. Asıl ders ve ibret alınacak nokta yokluk içinde vatan savunmaktır.''

Trablus / 1911

Önderim MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜM Senin değerini 25 yaşımdan sonra anladım, okudukça bilgilendikçe insanları tanıdıkça evet sen geçmişte doğru olanı yapmışsın. Biz daha bugün yanı başımızdaki insanların ne olduğunu bilemezken sen daha ozamanlardan görmüşsün herşeyi. Allahın verdiği bir yetenek olmalı, kimsede böyle bir dahi altyapı olamaz. Bilimadamları bile ATATÜRK'ü Dünyanın ender insanlarının başında görüyor. Çok gururluyum senin gibi bir lidere sahibim.

Üst Alt