"Geleceğin Galatasaray'ı" Projesi Hayata Sokuluyor! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

"Geleceğin Galatasaray'ı" Projesi Hayata Sokuluyor!

Gömmeden önce görelim projeleri neymiş ne değilmiş.Sonra altında bir bit yeniği varsa toprağı beraber atarız.Aysalcı terimci falan diyerek kendi içimizdeki çatışmayı bir türlü bitiremedik.Bu da dursun ve yanındaki fosillerin işine gelen birşey.Fenerasyona yada şikecilere pek gerek kalmıyor.

C68SucIWYAIRoMK.jpg

Birçok konu var aslında. 1 saate yakın sürdü. Kabaca bahsedecek olursak mevcut üyelik sisteminin değişmesi, yıllık %10 Yeni üye alınması ayrıca liseden mezun olanların ayrı bir şekilde üye olması ve kontenjanı etkilememesi. İdari ve kurumsal yapının değiştirilmesi. Divan kurulunun danışma kurulu olarak yeniden düzenlenmesi ve 3-4 ayda bir yapılması. Denetleme noktasında değişikliklerin olması, seçimle gelen başkanın kendi denetleme kurulu ile değil de bağımsız seçilmesi vs.

Riva ve florya'nın satışından sonraki dönem hatasız bir şekilde değerlendirmelidir. Üyelik sisteminin değişeceğini duymak güzel.

Birçok konu var aslında. 1 saate yakın sürdü. Kabaca bahsedecek olursak mevcut üyelik sisteminin değişmesi, yıllık %10 Yeni üye alınması ayrıca liseden mezun olanların ayrı bir şekilde üye olması ve kontenjanı etkilememesi. İdari ve kurumsal yapının değiştirilmesi. Divan kurulunun danışma kurulu olarak yeniden düzenlenmesi ve 3-4 ayda bir yapılması. Denetleme noktasında değişikliklerin olması, seçimle gelen başkanın kendi denetleme kurulu ile değil de bağımsız seçilmesi vs.

kisacasi hayali bir miting olmus

Geçen günde Twitter'da görmüştüm böyle bir haberi
Ali Kiraz ve Yasin Cakmak Ünal Başkana yakın adamlar sanırım
Yıllardır belkide en çok canımı sıkan şey fosil divan kuruludur liselilerdir veya menfaatçi genel kurul üyeleri

Kesinlikle böyle genç atılımcı arkadaşların seslerinin çıkmaya başlaması mükemmel bir şey inşallah en kısa zamanda bahsettikleri gibi tüzükde değişikliğe giderler
bahsettikleri şeyler gerçekten çok hoşuma gitti yıllardır istediğim meseleler

Tabi Ünal Aysal ve dolaylı yoldan Faruk Süren gibi üst yönetici aklı olarak sürekli bir şekilde klüp yönetim destek içinde bulunması lazım

Ama dediğim gibi genç atılgan yöneticilerin eline bırakılması lazım klübün %10 luk dilimler ile yeni üye alımı meselesi liselilerin farklı bir şekilde üye olması kontenjanı etklilememesi filan mükemmel şeyler

Hani 25 milyon taraftarı var Galatasaray'ın ayda 10 lira üyelik aidatı ile 1 milyon üye bulsan bu büyük abilerden başka +30.000.000 avro para yapar her yıl düşünsenize bu paranın her yıl yeni üyelerle arttırıldığını bu paranın futbol takımı transferleri için kullanıldığını

Sportif anlamda ve İdari Yönetim anlamında açıklamalarını beğendim gerçekten

Üyelik sitemi
Tüzük değişimi
Transferler Konusu
Sportif Direktör meselesi
Menajer'lere para yedirmek yerine scout ekibimiz ile transfer yapılması

Önemli konulara değindiler gerçekten inşallah hayata geçer bu proje ...

Sportif anlamda ve İdari Yönetim anlamında açıklamalarını beğendim gerçekten

Üyelik sitemi
Tüzük değişimi
Transferler Konusu
Sportif Direktör meselesi
Menajer'lere para yedirmek yerine scout ekibimiz ile transfer yapılması

Önemli konulara değindiler gerçekten inşallah hayata geçer bu proje ...

Umarız öyle olur.Ama bu fosiller ona da karşı çıkar.Derler bu seferde dursun borç kapatıyor macera aramayın.Koca takımın geleceği fosillerin elinde şaka gibi

Umarız öyle olur.Ama bu fosiller ona da karşı çıkar.Derler bu seferde dursun borç kapatıyor macera aramayın.Koca takımın geleceği fosillerin elinde şaka gibi

İnşallah buna son verilecek reis gerçekten

Dursun yönetimi bu fosilleri pilav günleriyle
Menajerleri komisyonlarıyla
Taraftarını sucuk ekmek beleş biletle

Kandırıyor veya susturuyor

Tamamen amaçları Riva+Florya'yı peşkeş çekme ağızlarından tek bir tane bile sportif başarı idari yönetim mali başarı lafı çıkmadı 2 yıldır

Tek bildikleri
Bizden önceki Yönetim borç bıraktıı(Kendileri 3-4 misli borç yaptı önceki yönetimlerden)
Kur farkı (hani buna önlem alması gerektiğini bilmeyen adamlar yönetiyor Galatasaray'ı)
FFP kriterleri (onuda beceremeyip ceza yedirdiler)
otel yapıyoruz( ne olduğu belli değil otel işide yalan oldu)
Riva+Florya'yı satmak zorundayuz(sattılar aha borçlar hala ortada)
Diyerek ağlamak Galatasaray'ın içine sıçmaktan başka bir bildikleri yok

1 milyon uye olayi hayaldir aynisi butun kulupler icin gecerli maximum bulacagin 200bindir.
10 lira aidat olayida olmaz bunun havalesi zaten 5 lira.

Ne yapilabilir guzel bir mobil uygulama premium ama, surekli canli iste futbolcular canli roportaj yapar haftada bir gun orda ekstra iyi dusunup uzmabb kisiler tarafindan tasarlanmali ama.
5 liradan mobil odeme ile verirsin 1 lirasi vergiye vs. gitse 5 milyon kullanicidan yilda 25 milyon lira yapar.
Daha kolay daha hizli

Üyelikte sıra bekleyen adamların giriş aidatı umurlarında değil. 20.000 tl yapsan bile üye olacak 1000-2000 insan çıkar. Giriş aidatı 20.000 tl, yıllık aidat 1.000 tl yapılır. Tabi eğer kısıtlı sayıda üye almak istiyorsan. Yok ben herkesi üye yapacağım dersen 10.000 tl giriş, 500 tl yıllık aidat alırsın. Her yıl liseden bağımsız 1000 yeni üye katılsa en kötü hesapla yılda 10 milyon tl ekstra kaynak olur. 10 milyon tl aslında önemsiz. Öyle bir potansiyele sahipsin ki kullanabilirsen yıllık 100 milyon tl ekstra gelirlerin olabilir. Bu da katılımcı, şeffaf ve adil ortamın oluştuğu kulüp yapısı içerisinde gerçekleşir.
Şimdi en ufak birşeyde ben üye olamıyorum deyip kenara çekilenler üye olmasalar bile üye olabileceğinin farkındalığıyla daha da benimseyebilir kulübü.
Bu arada 1 milyon üye vs gerekyok. Aklı başında olan 50.000 kişilik üye grubu bu kulübü dünyadaki sayılı kulüpler arasına sokmak için yeterlidir.
Birde yurtdışına açılmak lazım. Genel kurul üyesi değil de kulübe gönül verenlere ayrı bir üyelik açılabilir. Giriş aidatı olmadan, yıllık cüzi bir rakama(örn. 100 usd) bu hakkı verip çeşitli organizasyonlara ve maçlara davet edilebilir. Ücretsiz forma gönderilebilir. Mobil premium uygulamalarda ücretsiz üyelik ve fırsatlardan faydalandırılabilir. Ucu çok açık ancak vizyon sahibi insanlar tarafından yapılabilecek işler bunlar. Dursun aklıma geldiğinden konuyu burada kapatıyorum. İyi forumlar :)

Son düzenleme:
Tüzüğün değişmesi çok zor bir olay. Liseliler asla izin vermezler. Çünkü onlara göre kulübün sahipleri kendileri. Kendilerine yeni ortaklar almak istemeyeceklerdir. Fosil grup ölürse belki gerçekleşebilir. Biz görür müyüz bilmiyorum.
Onlar ölse bile veliahtları hazırda bekliyordur

Bu kulüp satılmadıkça kan emici,yiyici ''Küçük olsun bizim olsun'' diyen şerefsizlerden kurtulmak imkansız

Onlar ölse bile veliahtları hazırda bekliyordur

Bu kulüp satılmadıkça kan emici,yiyici ''Küçük olsun bizim olsun'' diyen şerefsizlerden kurtulmak imkansız

Şöyle bir durum var. Veliahtlar çok önemli değil. Kulüp 1905 te kuruluyor. Kuruculardan 2 veya 3 sonraki kuşak hayatta. Yani cidden direk sahipleri bunlar aslında. Kulüp değil işte dernek. Bir dernek kurmuşsun 1905te, sonra o dernek kendini aşmış dünyaca üne kavuşmuş. Ve sıkışmış orada, açılamıyor. Aidiyet duygusu çok yüksek şu an. Satılması vs teklif bile ettirmezler. Ancak 1-2 kuşak sonra sahiplik olayı bitecek. Ancak bu da en az 30-40 yıl demek. Ancak bu teknojik çağda değişimlerin daha hızlı olması tek umudumuz. Bir şekilde üye sayısının liseden bağımsız her yıl %10 artması demek kulübün 10 yıl içerisinde üye sayısını iki katına çıkararak lise hegemonyasını bitirir anlamına geliyor. Malesef çok zor işler. Küçük olsunculardan ancak o şekilde kurtulunabilinir. Yavaş yavaş liseli sayısını azınlıkta bırakarak.
Şimdi söyleyeceğim şey tamamen tesadüf eseri yıllar önce bir yerde okuduğum şeye dayanıyor. Başkan adayları destekleneceği zaman tüzüğü kurcalamayacağının garantisini alıyorlar diye biliyorum. Yani ciddi değişiklik teklifleri olmayacak, üye alımıyla ilgili maddeler değiştirilmeyecek vs. Aksini söyleyebilecek olan çıkabilir. Bunu sadece bir yerden okumuştum, kesin bilgi değildir.

Üst Alt