Gelecek Sezon Planlaması - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gelecek Sezon Planlaması

Cevap: Gelecek Sezon Planlaması

hasan doğan türk futbolu bölümüne taşınmış.pardon.

burası iyide ama neyse.hüseyin göçek dosyası taşınmamış nedense?

Arkadaşlar, bir fikir sunmuş 100 tane fikrinin içinde gidip ona takmışsınız. Olmaz öyle der geçersiniz diğer konularına bakarsınız.

Takımın çoğu kalsında gerisi önemli değil,Arda'da kalmalı ve Kaptan olarak..

Sadece 1 tane yabancı süper yıldız ön libero transfer edilsin yeter..

Frank Rjkaard ile birlikte yapılanma olacağı için yazılanlar sadece hayal ürünü olacak.

Yapılacak şeyi Rjkaard ve yönetimimiz biliyor.

En iyisini yapmaya çalışacaklarına inanıyorum.

Ama istediğim bir kaç oyuncu var.

Mustafa Pekdemek

Yekta Kurtuluş

Bu 2 isimi kadroya katmamız gerek. Yekta'nın zaten sözleşmesi bitiyor. Pekdemek'i de alabiliriz.

Arda kendisi de isterse takımda tutulmalı.Yerini dolduramayız Kaptan'ın henüz.Ayhan da kalmalı, bu sene iyi değildi ama iyi bir Ayhan tecrübesiyle, her zaman takımda olmalıdır.Ben Ayhan'ı bir Galatasaray değeri olarak görüyorum, paketlencek adam değil Ayhan.Kontratı bitene kadar kalmalı.Sezonun ilk yarısında yollancak dedikoduları çıktığında gitmek istemiyorum, takımımda çok mutluyum Galatasaray'ın bana sahip çıkmasını bekliyorum demişti.Çok da haklı.Orta alandan Topal gidecek gibi.Birileri daha gidecekse Sarp veya Barış olur.

Arda dan kaptanlığı al.

Galatasaray yerlileriyle başarılı olmuş bir takımdır diyip, kaptanlığı yabancı birisine ver!

Hakan Şükürü işin içine sok tekrardan.

Frank Rijkaardı gonder.

Elano ile yolları ayır.

Taraftarı, kombineyi artıracak yıldız transferden vazgeç.

Müthiş bir analiz olmuş!!!!

Gelecek sezonu şimdiden planlamaya başlamak gerekli.

1- Arda kalırsa kaptanlığı kendisi bırakmalı. Kwell kalırsa, yabancı maçlarda kwell, kalmazsa yabancı maçlar kapatanı neil olmalı.

2- İç maçlarda sabri kaptan yapılabilir. Evlendiğine göre magazin basının da ilgisini çekmez. Düzenli bir hayatı olur. Kendini işine verir. Şu anda gs ruhunu en iyi taşıyan adam. Eskisi gibi hırçın da değil. olgunlaştı.

3- Arda yurt dışına takasla yada para karşılığı gönderilmeli. Ardalı takımın kimyası iyi değil. Ayrıca, ayhan(?), emre, jo, elano gönderilmeli. Ayhan kalırsa kaptanlık üzeri takımın abiliği görevi verilmeli. Takımın yerli büyük bir abiye gereksinimi var. Bu yıl kaptanlık elinden alınınca motivasyonu sıfırlandı. Kalırsa itibarı iade edilmeli.

4- Sarp, kwell, özbek, topal, franco, canerin durumları transfere ve gideceklere göre değerlendirilmeli.

5- Santos, takım ve finansman dengesini bozmayacaksa kalmalı.

6- En az 2-3 yerli iyi oyuncu alınmalı.

7- Pahalı ve dengeleri bozan transfer yapılmamalı. Orta sahaya hücüma yönelik ve oyun kurucu bulunursa iyi bir yabancı alınabilir. Onun yanına yine yardımcı biri daha alınmalı. Barca da bu tip 5-6 oyuncu var. Boy ortalamaları 1.70 cm, özellikleri hızlı, dirençli, pres yapan, oyun kuran, adam geçen iyi pas yapan adamlar. Bu özellikleriyle rakip sahada boğucu 3 lü 4 lü gerçek ve yakın pres yapıp top kapıp rakibi bozuyorlar, aldıkları topları da hemen atağa dönüştürüyorlar. Inter bu oyunu, orta sahada prese yakalanmamak için, topu aldığında hemen yakındaki boş adama aktarıp onun tek ve isabetli uzun toplarla ilerdeki hızlı adamlarına pas atarak bozdu. Böylece barca defansını birçok kez az adamla yakaladı ama tam değerlendiremedi.

8- Alt yapıdan 1-2 oyuncu yavaş yavaş monte edilmeli. Zaman içinde gs alt yapısından gelen, gs ruhu taşıyan en az 5-6 oyuncu takımda oynamalı.

9- Hakan şükür le barış yapılmalı. Alt yapının kordinatörlüğüne yada fr nin yanına verilmeli. (Hakan ı zamanında çok eleştirdim. Takım dışında kalması zarar veriyor. Takım içinde olsa, Arda daha iyi kaptan olurdu, kavgalar olmaz takımı toparlardı, yöneticiliğinin futbolculuğundan daha iyi olacağına güveniyorum. Transferler ve takım planlamasında da yararlı olur, hocalığa yavaş yavaş adım atar ve takım ilerde teslim edilir. Şu anda onun dışında ileride takım emanet edilecek gs li hazır yetişmiş biri bana göre yok. Yetiştirilmeye en uygun aday o. )

sonuç :

FR sonuçda en fazla 1 yıl daha kalır ve gider. Bizim duygusallığı ve geçmişi bir tarafa bırakıp bu yılı da unutup, gelecek yılları doğru planlamamız, önümüzdeki 5 yılın hem hoca hem kadrosunun stratejisini oluşturmamız lazım. Artık yaz -boz- dön başa dön olmayalım. Gs tarihindeki en büyük başarılarını yerli hoca ve oyuncularla sağladı. Bomba hoca ve transferlerle değil. Ne kadar bomba hoca ve transfer yapsaksak da, ne barca, ne real, ne united olabiliriz. Buna paramız yetmez. Demek ki başka yol izlemek gerekli bu takımlarla baş etmek için. Bana göre olması gereken :

* gs nin bir futbol mantalitesi olmalı. Bu 4-4-2 prese ve hücuma yönelik kendi oyununu oyanayan bir mantalite gibi. Sistem ne olursa olsun, (4-1-4-1, 3-5-2, 4-1-3-2 vb) gs nin hücuma yönelik bir gs oyun sistemi olsun. (ilk terim dönemi gibi)

* Ana takım hangi sistemi oynuyorsa, alt yapıdaki oyuncularda aynı sistemle eğitilsin. Ana takıma geldiğinde bocalama olmasın.

* Devamlılık olsun. sürekli hoca ve oyuncu değişmesin. oyuncuların kafaları hem hocalarla hem sistemlerle sürekli karıştırılmasın.

* Taktik ve teknik eğitim her düzeyde devamlı olsun. Hem oyuncu hem hoca hem yönetici eğitimleri.

* Sadece para için gelen oyuncu ve hocalar alınmasın. Kimsenin ailesi ve kafası dışarda olmasın.

Yerli gs ruhunu yakalamaya bakalım. Ama doğru yerlilerle. Her yerli iyi olacak demek değil.

Kardeş sen planlamayı yapmışsın da...

... Fenerbahçe adına mı?

Gelecek sezonu şimdiden planlamaya başlamak gerekli.

1- Arda kalırsa kaptanlığı kendisi bırakmalı. Kwell kalırsa, yabancı maçlarda kwell, kalmazsa yabancı maçlar kapatanı neil olmalı.

2- İç maçlarda sabri kaptan yapılabilir. Evlendiğine göre magazin basının da ilgisini çekmez. Düzenli bir hayatı olur. Kendini işine verir. Şu anda gs ruhunu en iyi taşıyan adam. Eskisi gibi hırçın da değil. olgunlaştı.

3- Arda yurt dışına takasla yada para karşılığı gönderilmeli. Ardalı takımın kimyası iyi değil. Ayrıca, ayhan(?), emre, jo, elano gönderilmeli. Ayhan kalırsa kaptanlık üzeri takımın abiliği görevi verilmeli. Takımın yerli büyük bir abiye gereksinimi var. Bu yıl kaptanlık elinden alınınca motivasyonu sıfırlandı. Kalırsa itibarı iade edilmeli.

4- Sarp, kwell, özbek, topal, franco, canerin durumları transfere ve gideceklere göre değerlendirilmeli.

5- Santos, takım ve finansman dengesini bozmayacaksa kalmalı.

6- En az 2-3 yerli iyi oyuncu alınmalı.

7- Pahalı ve dengeleri bozan transfer yapılmamalı. Orta sahaya hücüma yönelik ve oyun kurucu bulunursa iyi bir yabancı alınabilir. Onun yanına yine yardımcı biri daha alınmalı. Barca da bu tip 5-6 oyuncu var. Boy ortalamaları 1.70 cm, özellikleri hızlı, dirençli, pres yapan, oyun kuran, adam geçen iyi pas yapan adamlar. Bu özellikleriyle rakip sahada boğucu 3 lü 4 lü gerçek ve yakın pres yapıp top kapıp rakibi bozuyorlar, aldıkları topları da hemen atağa dönüştürüyorlar. Inter bu oyunu, orta sahada prese yakalanmamak için, topu aldığında hemen yakındaki boş adama aktarıp onun tek ve isabetli uzun toplarla ilerdeki hızlı adamlarına pas atarak bozdu. Böylece barca defansını birçok kez az adamla yakaladı ama tam değerlendiremedi.

8- Alt yapıdan 1-2 oyuncu yavaş yavaş monte edilmeli. Zaman içinde gs alt yapısından gelen, gs ruhu taşıyan en az 5-6 oyuncu takımda oynamalı.

9- Hakan şükür le barış yapılmalı. Alt yapının kordinatörlüğüne yada fr nin yanına verilmeli. (Hakan ı zamanında çok eleştirdim. Takım dışında kalması zarar veriyor. Takım içinde olsa, Arda daha iyi kaptan olurdu, kavgalar olmaz takımı toparlardı, yöneticiliğinin futbolculuğundan daha iyi olacağına güveniyorum. Transferler ve takım planlamasında da yararlı olur, hocalığa yavaş yavaş adım atar ve takım ilerde teslim edilir. Şu anda onun dışında ileride takım emanet edilecek gs li hazır yetişmiş biri bana göre yok. Yetiştirilmeye en uygun aday o. )

sonuç :

FR sonuçda en fazla 1 yıl daha kalır ve gider. Bizim duygusallığı ve geçmişi bir tarafa bırakıp bu yılı da unutup, gelecek yılları doğru planlamamız, önümüzdeki 5 yılın hem hoca hem kadrosunun stratejisini oluşturmamız lazım. Artık yaz -boz- dön başa dön olmayalım. Gs tarihindeki en büyük başarılarını yerli hoca ve oyuncularla sağladı. Bomba hoca ve transferlerle değil. Ne kadar bomba hoca ve transfer yapsaksak da, ne barca, ne real, ne united olabiliriz. Buna paramız yetmez. Demek ki başka yol izlemek gerekli bu takımlarla baş etmek için. Bana göre olması gereken :

* gs nin bir futbol mantalitesi olmalı. Bu 4-4-2 prese ve hücuma yönelik kendi oyununu oyanayan bir mantalite gibi. Sistem ne olursa olsun, (4-1-4-1, 3-5-2, 4-1-3-2 vb) gs nin hücuma yönelik bir gs oyun sistemi olsun. (ilk terim dönemi gibi)

* Ana takım hangi sistemi oynuyorsa, alt yapıdaki oyuncularda aynı sistemle eğitilsin. Ana takıma geldiğinde bocalama olmasın.

* Devamlılık olsun. sürekli hoca ve oyuncu değişmesin. oyuncuların kafaları hem hocalarla hem sistemlerle sürekli karıştırılmasın.

* Taktik ve teknik eğitim her düzeyde devamlı olsun. Hem oyuncu hem hoca hem yönetici eğitimleri.

* Sadece para için gelen oyuncu ve hocalar alınmasın. Kimsenin ailesi ve kafası dışarda olmasın.

Yerli gs ruhunu yakalamaya bakalım. Ama doğru yerlilerle. Her yerli iyi olacak demek değil.

ooooooooooooowwwh(Ömer Üründül). Bu efsane olur..:asd: Aziz Yıldırım foruma sızmış..:D

Kardeş sen planlamayı yapmışsın da...

... Fenerbahçe adına mı?

bu yıl alınan sonuçlar ortada senin kafana göre demekki bu yıl bay üstünel fr ve diğerleri fb adına planlama yapmış. baksana fb, bizim ve hakemlerin de yardımlarıyla koşa koşa şamp lığa gidiyor. oldu mu kardeş.

Arda dan kaptanlığı al.

Galatasaray yerlileriyle başarılı olmuş bir takımdır diyip, kaptanlığı yabancı birisine ver!

Hakan Şükürü işin içine sok tekrardan.

Frank Rijkaardı gonder.

Elano ile yolları ayır.

Taraftarı, kombineyi artıracak yıldız transferden vazgeç.

Müthiş bir analiz olmuş!!!!

uyarı : lambadan çıkan cin hikayelerine inananlar aşağıdaki yorumu okumasın.

FR : gelecek yıl da kalacak. ben 8 ayda sıfır ilerleme yapan adamın gelecek yılda şapkadan tavşan çıkaracağını sanmam. çünkü takımda değişiklikler olacak. o zaman her yeni gelene otur baştan sistem anlat dur. 8 ay da onlarla zaman öldür. ben gelecek yıl rakipler saçmalamazsa ve gs yönetimi fr nin yanına neskens i gönderip doğru bir adam koymazsa gs nin yine bu tip 2-5 arasında bir derece alacağını düşünüyorum.

hakan şükür : takımı şu anda dışardan sabote edici konuşmalar yapıyor ve takım içinde bazı oyuncuların kafasını karıştırıp farklı ilişkiler içinde olabilir. yerli yabancı kavgasının mimarı, hatta yabancılara pas atılmayışların nedeni de olabilir. bu adamı önce ben eleştirdim. bununla beraber eğer yerliye dayalı bir sistem kurulucaksa bu adamı kullanmak lazım, yok yabancıya dayalı ise, o zaman müdahalelerine izin verilmemeli. onunla ilişki içinde olan oyunculara da onu değil hocalarını dinlemeleri tavsiye edilmeli. arda üzerinden yönetime yüklenmesi ni, arda nın görüp kendini kullandırmadan akıllı olması gerekir. gs ye lazım olan şu anda ve gelecek yıl, iç dış kavgalar değil. yapıcı ve barış olması herkesin iyiliğine. beni ne şükür ne polat ne arda ne şu ne bu ilgilendirmiyor. gs ye zarar veren herkes gitsin başka yer bulsun. ben gs nin başarısına, şamp liginde inter yerine gs yi izlemeye bakarım.

elano : bu adamın çapı bu. gelecek yılda max bu olacak. elmaya ananas aşılanmaz. kapasitesi bu adamın. çalışıp da seneye harikalar yaratacak diyorsanız, aynı fr gibi, siz cin ve golf topu fıkrasını okuyun. zarar ettirmeyecek para bulunur bulunmaz satılmalı.

kaptanlık : kim doğru adam ise ona verilir. cinsi milliyeti rengi önemli değil. şu anda doğru adamlar, kewell neil ayhan gibi adamlar. takım % 100 yerli olmayacağına göre yabancıya kaptanlık vermek neden garip olsun ?

yerli konusu : takımın en az 4-5 tane alt yapıdan gelen milli gs li futbolcu iskeletinin olmasını yıllardır savunuyorum. Takım bu adamlar üzerine inşa edilmeliydi. Bunun olması için 3-5 sene sabır ve alt yapıya ona göre önem vermek orayı üst takım için planlamak ve oradan alınacak adamları doğru zaman ve yöntemle a takıma adapte etmek lazım dedik. Yok biz bu kadar beklemeyiz bomba transfer yapar işi bitiririz kombine de satarız diyorsanız, son 10 seneye bakın sonuçlar ne ? kimle nasıl ne olmuş ? Son 2 senede ne kadar para harcadık ve ne kazandık ? bir 5. lik bir 3.lük. peki son iki yılki takımdan gelecek yıla hangi futbol birkimini aktarıyoruz ? yani hangi futbolcularda ve oynanan sistemde ne gelişme sağlıyoruz da, gelecek yıl adına umutlu olalım. trend aşağıdan yukarı mı gidiyor ? yukardan aşağı mı iniyor ? yani sezon sonundaki gs sezon başından daha iyi mi oynuyor ? yani gs 12.likten 3. lüğe mi çıktı ?

Herkese inat alayına Rijkaard huleen.

Seneye iyi bir orta saha savaşan yerli oyuncular transfer edersek,ve en önemlisi futbolcular iyi niyetli bir şekilde,onlara verilen hakları suistimal etmeden işlerinin FUTBOL oynamak olduğunu hatırlatabilirsek bizim için çok parlak olacak.

Not:Arda'nın oynadığı takımda Neill ancak 2. kaptan olur.Kewell her türlü kalmalı.

Üst Alt