Gökmen Özdenak'ın Arda İçin Yazdığı Yazı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gökmen Özdenak'ın Arda İçin Yazdığı Yazı

Cevap: Gökmen Özdenak'ın Arda İçin Yazdığı Yazı

3 ay sonra kimse Arda'nın ismini ağzına almaz burada boşverin biz önümüze bakalım...

Gökmen'in saçma bir yazısı işte bide Galatasaray'lıyım diye geçiniyor takımı yerden yere vuruyor bir kere birlik olalım sahip çıkalım demedi. Telegol'de bile kimse takmıyor bu adamı

Bu ne utanmaz adammis arkadas ,cocugun irzina gectiniz yaptiginiz programlarla birde yazdigi yaziya bak.Zamaninda lakabi Ayi Gokmenmis.Bence Ayi akilli hayvandir,yanlis soylemisler.

Bazı haklı yanları var o da şu ki! Arda Turan GS camiasını elinde oynatıyordu. Her türlü dalgasını geçiyordu ki Terim gelene kadar. Artık bir disipline girecekti. ESkisi gib gezme tozma cıvık günler geride kalmıştı. Düşünün ki Arda koskoca Adnan Polat la enseye tokat gerisini biliyorsunuz o hesap kankalardı. Elini omzuna atar cıvık espriler yapardı. Şimdi ortam değişti.

Arda dediği gibi artık orada bari kendini toparlayıp ciddi olup. İnşallah güzel işler yaprak bizi gururlandırır. Ben başarılı olmasını istiyorum. Keşke Arda da bir Totti olabilseydi.Bir Metin Oktay olsaydı. Maldini olsaydı. Bülenmt Korkmaz olsaydı.

Cevap: Gökmen Özdenak ın ,ARDA için yazdıgı yazı okumanızı tavsiye ederim

Çocuk denecek 20'li yaşlardaki tecrübesiz bir insana, hele hele de, " sen bu takımın Metin oktayı olacaksın.." yükünü de ilave ederek, sırtına sarılan ve çok ağır bir görev olan KAPTANLIK, kaçınılmaz bir sonun başlangıcı olmuştur diye düşünüyorum. Adnan POLAT yönetimi bu konuda, inanılmaz bir yönetim hatası göstermiştir. Ağır bir sorumluluk verilmeden, sadece futboluyla ilgilenen bir Arda'yı düşündüğümde, bugün Arda'nın, Fatih Terim yönetiminde oynamaya devam edeceğini söylüyor aklım ve tahminlerim.

Evet oyunuyla ve futbol kalitesiyle göz önünde olan Arda Turan, Kaptanlığın da verilmesiyle sadece kamera önünde değil, tüm özel yaşantısıyla mercekler altına da alınmıştır. Bu durum bırakın Arda'yı, kim olursa olsun herkezi doğal kimyasından uzaklaştırıp, sosyal yaşamda inanılmaz rahatsızlıklar yaratır. Helede 20'li yaşlarda, oldukça tecrübesiz bir kişi iseniz. Dolayısıyla, Arda'nın bugün Galatasaray'dan neden ayrıldığı sorusuna cevap bulacaksak şayet, süreci bugünden değil, Arda'nın Kaptan oluşundan itibaren ele almamızın, çok daha doğru olacağını düşünüyorum.

Pekala, Arda Galatasaray'dan ayrılmakla doğru bir kararmı vermiştir? Evet, bana görede en doğru kararı vermiştir. Çünkü Avrupada kendisine Reset atacağını, dahada tecrübe kazanmış bir Arda olarak Galatasaray'a tekrar döneceğine inanıyorum.

Yolun açık olsun Arda Turan, sana Avrupadaki futbol hayatında başarılarla dolu bir yaşam diliyorum..

Medya şimdiden Arda ile Fatih hocanın ve Galatasarayın arasını açıp sene sonunda olası Türkiyeye dönüşünde fenere imza atması için hazırlık yapıyor. Daha bunlar başlangıç. İyi takip edin bütün yazılar arda ve Galatasarayın arasını açmak için. Arda nında emröz gibi bazı arkadaşları tarafından doldurulduğuna eminim. Şunu rahatlıkla söyleyebilirimki Arda Galatasaraya asla dönemeyecektir. Yaşayıp görecez. en fazla 2 sene sonra Arda emre abisi ile aynı takımda oynar.

Fatih Terim'den kaçtı gibi bir şey saçmalıktır, zırvalamadır ama Arda'nın kararsızlığı, gideceğim, gitmeyeceğim, Hocam için kaldım diyip sonra koşa koşa gitmesi... bu durumlar konusundaki eleştirileri haklı da olsa üslup saçma : ) Bu arada ben de Arda'nın orada başarılı olamayacağına inanlardanım. Kesinlikle Arda son yaşadığı sakatlığı tam olarak atlamadı ve öylesin zorlu bir ligte başına bela olacak. İnşallah olmaz.

Yıpranmamış bir Arda İspanya'da rahatlıkla başarılı olur. Başarısız saydığımız 2009-2010 sezonunda dahi 20'den fazla asist 10'dan fazla gol atmış bir oyuncudan bahsediyoruz. Arda bizlere kafası rahatken nasıl oynadığını, milli takımımızın ABD'de yaptığı Çek Cumhuriyeti hazırlık maçıyla gösterdi. Ayrıca "zorlu" dediğin İspanya Ligiden de buraya Daniel Guiza geldi, o bile İspanya'da başarılı olmuşken, Arda gibi ondan çok çok üst düzey zekaya sahip bir oyuncu neden başarılı olamasın? Ne eksikliği var?

bende ilk transfer olduğunda arda için kaçtı yazmıştım,risk almak istemedi burda....çünkü artık takımda taraftarların sevdiği daha cok isim vardı

Medya şimdiden Arda ile Fatih hocanın ve Galatasarayın arasını açıp sene sonunda olası Türkiyeye dönüşünde fenere imza atması için hazırlık yapıyor. Daha bunlar başlangıç. İyi takip edin bütün yazılar arda ve Galatasarayın arasını açmak için. Arda nında emröz gibi bazı arkadaşları tarafından doldurulduğuna eminim. Şunu rahatlıkla söyleyebilirimki Arda Galatasaraya asla dönemeyecektir. Yaşayıp görecez. en fazla 2 sene sonra Arda emre abisi ile aynı takımda oynar.

Çok doğru bir tesbit, tebrik ediyorum.

Fakat, her ne yazılırsa yazılsın ve her ne söylenirse söylensin, Fenerbahçe'ye imza atacak bir karaktere sahip olduğunu düşünmüyorum Arda'nın. Diğelim ki öyle bir şey oldu.. Emre Fenerbahçe'ye imza attıda boyumu uzadı? Fenerbahçe Avrupa kupasımı aldı? Yoksa 30 yıldır alamadıkları Türkiye kupasınımı aldırdı? ve bu konuda tüm inançlarını kaybetmiş Fenerbahçeli futbolculara ve taraftarlara yeniden inançmı aşıladı? Futbolu bıraktığı an ilk unutulacak futbolcuların başındadır Emre Belezoğlu. Çünkü, yerinde ağarmamıştır. Anılsa ve hatırlansa bile, Şike yapan bir takımın futbolcusu olarak anılacak ve hatırlanacaktır. Aklı, Zekası ve Tekniği ile değil, Azmi ve Mücadelesi ile oynayan bir oyuncu olmasının da, daha çabuk unutulmasına sebep olacağını düşünüyorum.

Arda Turan'ın tüm bunları hesap etmiş ve Emre'nin yaşadıklarından bir ders çıkarmış olacağını tahmin ediyorum.

Eminim ki Emre, şuan Fatih TERİM yönetimindeki Galatasaray'da oynamayı çok isterdi..

Ardayi severim.ama Fatih Terim ve Arda arasinda bir seyler olmuski,Arda gitdi.yoksa gitseydi sezon basi giderdi.önce söz veriyor kaliyor,sonra gidiyor.kokulari bu yakinda cikar.

ardanın avrupa hayali vardı gidecekti zaten yanlış bir zamanda gitmiş olabilir ama bunun altında bir şey aramak yalnız.önceleri kupa kaldırmadan gsdan gitmeyeceğim diyordu sonra metin oktayın formasını giyiyorum dedi.tabi baktı iş böle yürümüyor verdiği sözleri bir yana bıraktı. arda iyi niyetli bir oyuncu çok beğendiğim bir oyuncu aynı zamanda ispanyada başarılı olacağını düşünüyorum futbolunu da geliştirecektir kesinlikle ama kendini gs efsanesi görmeyi de bıraksın gs türk futboluna arda gibi çok yetenek sunmuştur sunacakta ama bunların hiçbiri metin oktayı fln ağzına bu kadar alıpda gs taraftarına oynamadı. metin oktayı örnek alıyorum dedi metin oktay gs için karısını karşısına almış bir insan arda sevgilisi için herkesi karşısına almış bir insan bunu eleştiri olarak söylemiyorum bende arda gibi davranırdım ama ağzımada metin oktayı örnek alıyorum gibi sözler sarfetmezdim.klişe sözler sarfediyor basında bunları biliyor ardaya hakaret edercesine yükleniyor taraftarda gaza geliyor ardayı yuhalıyor sonra büyük kaptan diye tezahurat yapıyor gönlünü almaya çalışıyor.bu olaylar tartışılacaksa herkes suçlu tartışılmayacaksa yolumuza bakalım. yazıya geleceksek bence saçmalamış

ardanın tek amacı burada istediği gibi borusunu öttürmekmiş ama terim gelince bunu yapamayacağından kaçmış

bu mudur senin savın gökmen

bence saçmalamışsın

Arda artık yurtdışına gitmesi gerektiğinin hatta geç kaldığının farkındaydı

Atletico gibi kendi ayarına uygun bir takımdan da teklif alınca kabul etti istekli bir şekilde

bunun Terimle hiçbir ilgisi yok

peki neden şimdi gitti diyeceksiniz

yani yaz başında değil de transfer sezonu biterken neden aniden gitti

atletico transfer yapmak için nakite ihtiyaç duyuyodu

agueroyu yakın zamanda sattılar ve o parayla transfer yapıyolar şimdi bu kadar basit

Ardanın gitmesi nasıl saçmaysa bu yazı da o kadar saçma..

G.Özdenak dengesini kaybetti..

Al işte yurt dışına neden futbolcu gitmez diyoruz, sonra gidince yerin dibine sokuyoruz, yurt dışında Türkiye'yi temsil edecek bu çocuk en azından bunu düşünen bir adam bu tarz yazılar yazmaz, bu adam Türk Futbol'unu, futbolcusunu bir gram düşünerek yazı yazmıyor, gitti artık Arda rahat bırakın yakasını, orda başarılı olsun bari.

"bunun adı ihanet" diye yazmak ne kolay! Ben de sana şöyle sesleniyorum, bu senin yaptığın da Galatasaray'a ve Türkiye'ye ihanet, sende eski bir Galatasaray kaptanısın!!

Ayrıca herkes Arda'yı kendi gibi düşünüp yazı yazmış, herkesi kendiniz sanmayın! , Arda'yı ihanetle suçluyo, Arda'nın fikri gitmekten yana imiş, bunun doğrulunu zaman gösterir zaten, insanların kararlarına saygılı olmak lazım.

pardon ama herkes istediğini yapmakta özgür değil miii suç işlemediği sürece kimse kimseye hesap vermek zorunda değil bişe ikna etmek zorundada değil hem gökmen kimkii birisi birine hesap verecekse önce o magazin programında nie çıkıyo bunun hesabını versinnn

Arda en sonunda Atletico'ya gitti ve -muradına erdi. Hiç tahmin etmiyorum ama orada umarım başarılı olur. İspanya Avrupa'nın en ağır ikinci ligi. Profes -yonel bir sistem söz konusu. Türkiye gibi değil. Ülkemizde maksimum olmasa dahi 2 maç standart performans gösterdiğiniz zaman sizi 5 maç kötü oynasanız bile taşıyabiliyorlar. Zaten onun için futbolumuz çok geri. İspanya bizim sis temin tam tersi. Devamlılığı olan bir performans istiyorlar ve bunu yapmak zorundasın. Arda başarabilir mi? Bence hayır

İyice saçmalamış..

Üst Alt