Gomis: "Cuma günü #50BinAslanOmuzOmuza!" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gomis: "Cuma günü #50BinAslanOmuzOmuza!"

Yalnız bu başlıkta verilen cevaplarda hala ırkçılık yapılıyor; kimse farkında değil. Diğer konuda belirttim "maymun", "muz" dışında ırkçılığa yönelik argümanımız yok. Bilmiyoruz.

"maymun" demeyeceğiz; "muz" içerikli cümle kurmayacağız.

Ee... Bu konular dışında ırkçılık yapılmıyor mu?

Cinsel organları üzerinden espri yapıyoruz ama... ya da yorulmadan hızlı koşmalarına yapılan göndermeler... Peki güçlü olmalarına yönelik "övgüler". Bunlar da ırkçılığın daniskasıdır.

Hakan Hepcan'ı eleştirelim. Hakkında soruşturma açılsın. Bunu destekleyelim. Örnek olur. Ama kendimizin masum olduğu fikrine kapılmayalım.

Ben Hakan Hepcan dahil hiçbirimizin koyu bir ırkçı olduğunu düşünmüyorum. Ama dilimiz, ağzımız ırkçı ve faşist. Kabul edelim.
Katılmıyorum renktaş, bu saydıkların benim nazarımda siyahi insanlarda istatistiksel olarak daha sık görülen fiziki özellikler.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Yalnız bu başlıkta verilen cevaplarda hala ırkçılık yapılıyor; kimse farkında değil. Diğer konuda belirttim "maymun", "muz" dışında ırkçılığa yönelik argümanımız yok. Bilmiyoruz.

Cinsel organları üzerinden espri yapıyoruz ama... ya da yorulmadan hızlı koşmalarına yapılan göndermeler... Peki güçlü olmalarına yönelik "övgüler". Bunlar da ırkçılığın daniskasıdır.

Hakan Hepcan'ı eleştirelim. Hakkında soruşturma açılsın. Bunu destekleyelim. Örnek olur. Ama kendimizin masum olduğu fikrine kapılmayalım.

Ben Hakan Hepcan dahil hiçbirimizin koyu bir ırkçı olduğunu düşünmüyorum. Ama dilimiz, ağzımız ırkçı ve faşist. Kabul edelim.
Katılmıyorum.Irkçılığı yapsam kendim onlar gibi olmak istemem ki çoğu insanda benim gibi düşünüyor.
Keşke siyahi olsaydım.Yorulmazdım ve cinsel organım kobra gibi olurdu.
He ırkçılıktan kastın insanı kötü anlamda değil ama görünüş açısından da olsa ayırmaksa siyahi demekte ayırmak beyaz demekte ayırmak türk demek de ayırmak.

olay gereğinden fazla büyümedi mi?
nebileyim konuşmasını bilmeyen iki fazla fav için kendini kaybeden bi tip için bu kadar yaygara garip doğrusu.

Katılmıyorum renktaş, bu saydıkların benim nazarımda siyahi insanlarda istatistiksel olarak daha sık görülen fiziki özellikler.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Hocam fiziksel özellikleri mübalağa yapılarak espri malzemesi oluyor.

"Masaya vur", "Çıkar gölgesinde serinleyelim", "Canavar gibi adam"

İnsan dışı her yönlendirme özellikle siyahiler söz konusu olduğunda ırkçı bir yaklaşımdır. Sen o fiziksel özellikleri bilimsel bir şekilde konuşmuyorsun ki. Mizah konusu yapıyorsun. Eğlenmek için yapıyorsun. Alay etmek için kullanıyorsun. Adamı cinsel organı büyük diye alay ediyorsun. Sen hiç beyaz bir insanın cinsel organının büyüklüğüne yönelik kalıplaşmış bir "espri", "alay" cümlesi duydun mu; hayır. Belki "ben beyaz biri için de çıkar gölgesinde serinleyelim" diyorum diyebilirsin. Doğrudur. Bu ırkçı ifade olmaz. Nasıl ki bir beyaz olarak bana maymun dersen ırkçılık yapmış olmuyorsaın sadece hakaret etmiş oluyorsan cinsel organa yönelik o benzetme beyaz biri için sadece laftır. Bunlar hassas noktalar.

hic bir adam uzun mikrofonu icin utanmaz.

hic bir adam uzun mikrofonu icin utanmaz.

Buna sen ben karar veremeyiz; onlara sorun istersen.

Ötekileştirilen fiziksel özellik hakarettir.

Burak Pakdemir Siyahi demek bir ayırım değil ayırt edici özelliktir. Kullanım şekline bağlı. Beyaz demek, melez demek nasıl normalse siyahi demek de normal. Kendilerinden bahsederlerken bile yeri geldiğinde siyah olduklarıyla ilgili ifadeler kullanıyorlar. Bu bir realite. Evet siyah, ben de beyazım. Bunu ifade etme tarzı önemli.

o gereksiz herifin bu kadar gündeme gelmemesi lazımdı. avukatlarla gereken misliyle yapılmalıydı böyle gereksizlere harcadığımız zamana yazık

Üst Alt