GSC Üyelerinin Evcil Hayvanları - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Su kaplumbağam vardı 10 yaşında falandım. Kendisini her yere götürürdüm fanusun içinde tatile, köye her yere gelirdi. Bir gün amcamın dükkanının önünde durduk babam selam verelim 5 dakika dedi ben de arabada bıraktım fanusu. Neyse içeride kalmışız baya. Mevsimlerden de yaz. Çıktık arabaya geçtim, bir baktım hayvan hareket etmiyor, biraz da kan var ağzından çıkan. Haşlanmış sıcaktan. Soğuk suyla şok tedavisi falan denedik ama nafile tabii. İlk cinayetim oldu kendisi. Sonra bizim bahçedeki ceviz ağacının altına gömdüm her gittiğimde anarım.

Su kaplumbağam vardı 10 yaşında falandım. Kendisini her yere götürürdüm fanusun içinde tatile, köye her yere gelirdi. Bir gün amcamın dükkanının önünde durduk babam selam verelim 5 dakika dedi ben de arabada bıraktım fanusu. Neyse içeride kalmışız baya. Mevsimlerden de yaz. Çıktık arabaya geçtim, bir baktım hayvan hareket etmiyor, biraz da kan var ağzından çıkan. Haşlanmış sıcaktan. Soğuk suyla şok tedavisi falan denedik ama nafile tabii. İlk cinayetim oldu kendisi. Sonra bizim bahçedeki ceviz ağacının altına gömdüm her gittiğimde anarım.
ışıklar içinde uyusun müdür
başka cinayetleriniz de oldu mu acaba?

Kaplumbağa mı

R9 sevginin sebebi anlaşıldı

Kaplumbağa sevici olduğunu bilmiyordum

Mi Note 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sevket_coruh_ozel_aciklama_arka_sokaklar_dizisinde_darbe_1474620860_1481.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 103473

Böyle bir yavruyu sahiplendik. Kedi besleyen arkadaşların tavsiyesine acigim

Allah bağışlasın, ne gibi tavsiye hocam?
Aklıma gelen 1-2 tanesi: Süt vermek zararlı olabiliyor kedilere. Tırnaklarını kaşıması için paspas veya kaşıma postu almak önemli yoksa mobilyaları affetmez
büyüyünce kısırlaştırmak hayvanın hem sakinleşmesi hem de ömrünün uzaması için iyi olabiliyor. Aklına gelen soru varsa cevaplayabilirim

Allah bağışlasın, ne gibi tavsiye hocam?
Aklıma gelen 1-2 tanesi: Süt vermek zararlı olabiliyor kedilere. Tırnaklarını kaşıması için paspas veya kaşıma postu almak önemli yoksa mobilyaları affetmez
büyüyünce kısırlaştırmak hayvanın hem sakinleşmesi hem de ömrünün uzaması için iyi olabiliyor. Aklına gelen soru varsa cevaplayabilirim

Onlari aldik hocam ilk asamada. Mesela günlük ne kadar mama verilir ? Kac seferde ? Tavsiye ettiğiniz mama var mi ?

Onlari aldik hocam ilk asamada. Mesela günlük ne kadar mama verilir ? Kac seferde ? Tavsiye ettiğiniz mama var mi ?
Tabağa kuru mamayı koy istediği kadar yesin. Kediler doyunca kalkar zaten. :D Arada sırada da yaş mama koy ama onu yiyecegi kadar koy. Sadece mamayla da besleme. Yavru kediler zati pek yemek seçmez kendi yediklerinden de verebilirsin. Sütu sulandırarak ver.

Bir an evvel tuvalet eğitimi ver. Uzadığında ön ayaklarindaki tırnakları kes. Arkadakilere dokunma. Yoksa mobilyalara ve sana zarar verir. Ayrica huy olarak ısırmaya alıştırma. Oynarken falan ısırır bir alışırsa öyle gider.

Abi genelde taze mama seviyorlar, o yüzden mama döktükten sonra poşetin ağzını kapat mutlaka, hava girmesin.
Mamalar pahalandı, kedinin zevkine göre de değişir, mesela balıklı mama hiç sevmez bizimkiler, bazılarınınki bayılır.
Vereceğin miktar olarak da 1.5-2 öğünlük koy, aynı gün içeresinde kabı biterse eklersin daha.

Ben şuradan alıyorum: Kedi Maması, Köpek Maması | Markamama.com kampanya vs yapıyorlar, yakalamak lazım.
hediye çeki falan veriyorlar alışveriş sonrası + n11/hepsiburada gibi yerlere komisyon vermedikleri için daha uyguna olabiliyor.
Mamaların fiyatı ile kaliteleri illa doğru orantılı olmuyor. Mesela N&D diye bir marka var, pahalı, çok protein koyuyorlar ama benim kedilere kötü geliyor, kelleşiyor kedilerim o mamadan sonra.
15 kg'lık Royal Canin alıyorum ben, ama kesinlikle pahalı bir mama tercihi. Mamanın kalitesi konusunda, ürüne tıklayınca ürün özellikleri kısmı çıkacak karşında, orada İşlenmiş yağ, kemik unu gibi kelimelerden uzak durmak isteyeceksin.
Royal Canin'de bu yazıyor mesela, iyi bir tercih: Mamanın İçeriği: Kurutulmuş kümes hayvanları eti, ...

He bir de 0-1 yaş arası maması farklı, +1 yaş maması farklı, bir de kısır kedi maması farklı, onların kategorileri var hep, ona da dikkat :asd:

Üst Alt