GTA V - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Gta V | 2013

lan sen pc fan boyu olarak anlamyon zevkini laf ediyon. şu dünyada kaç kişi vardır acaba gta da ps yerine pcyi tercih edicek

ps2 den kalkmazdım s.andreasta. çok aşırı rahattı . çok daha hakıimse karaktere . 3 ü denedim ve 4 ü arkadaşta denedim kusasım geldi

lan sen pc fan boyu olarak anlamyon zevkini laf ediyon. şu dünyada kaç kişi vardır acaba gta da ps yerine pcyi tercih edicek

GTA PC oyunu, konsol oyunu değil. Önce bunu öğrenirsek güzel bir tartışma çıkar. Görüntü olarak zaten PC her konsolu eziyor, onu geçtim, GTA tarzı oyunların oynanabilirliklerinde PC'de en ufak kısıtlama yok. Konsolda var 8 tane düğme, PC'de var 50 tane düğme.

50 tane dügme 12 tane parmak . ps'nin eksigi yok . bu yönden daha kullanışlı bir durum söz konusu . oyun hakimiyeti çok daha aşırıdır . pc oyunu olabilir ama ps ye kaydı olay çoktan .

Gta pc oyunu olduğu için, bu konuyu tartışmaya bile gerek yok müdür. Haa dersen ki futbol oyunları, onda da pc koyar geçer. Altı üstü bir kablo( pc, televizyon bağlantısı kurmak için ) ve joistiğe bakar iş. Kısacası, oyun dedinmi pc hertürlü konsola koyar geçer.

50 tane dügme 12 tane parmak . ps'nin eksigi yok . bu yönden daha kullanışlı bir durum söz konusu . oyun hakimiyeti çok daha aşırıdır . pc oyunu olabilir ama ps ye kaydı olay çoktan .

Haklısın rengi sarı-kırmızıdaş, burada ortak zevkimiz Galatasaray birbirimizi kırmayalım.

zevk alışkanlık meselesine geliyor en niyahetinde. . saygılar .

canms emre ne demek ortak aim belli .

Sirketler bile oyunlarin tanitimlarini konsol üzeri yapiyor artik. PC'de oyun oynamak öncedendi, Xbox360 ve PS3 ciktiktan sonra olay tamamen konsollara kaydi. Ego shooter ve WoW türü oyunlar disinda PC'de oyun oynamayi artik cogu kisi tercih etmiyor.

Konsollar hiç bir zaman görüntü kalitesi olarak PC'yi geçemez. Bu mantıken ve fiziken mümkün değil, onu herkes biliyor zaten.

Onun dışında konsol oyunlarının PC'den önce çıkması ve doğal olarak tanıtımların konsol oyunuyla yapılmasının nedeni de, konsol oyunlarının yazılımı çok daha basit ve veri olarak daha azdır bu yüzden erken çıkar. Aynı oyunun PC versiyonu veri olarak ve sistem olarak çok daha zordur ve bu yüzden geç çıkar, doğal olarak tanıtımda yer almaz ve konsoldan 2-3 ay sonra çıkar.

Multiplayer oyun oynanmıyorsa Pc her zaman daha üstündür.

Sirketler bile oyunlarin tanitimlarini konsol üzeri yapiyor artik. PC'de oyun oynamak öncedendi, Xbox360 ve PS3 ciktiktan sonra olay tamamen konsollara kaydi. Ego shooter ve WoW türü oyunlar disinda PC'de oyun oynamayi artik cogu kisi tercih etmiyor.

O yuzden her cs, bf, metro vb. Gibi oyunların yeni sürümleri çıktığında ekran kartı satışlarında patlama yaşanıyor. Yahu ekran kartı üreticileri bile bu oyunların çıkmasını dört gözle bekliyor. Çünkü biliyorlar ki 1000+ küsur liraları sadece ekran kartına verebilecek bir yığın hasta ruhlu insan var.

Ben PS3'ü 2007(5 sene oluyor) yilinda aldim ve hala en son cikan oyunlari en iyi görüntü kalitesi ile oynabiliyorum. PS3'e verdigim parayla ayni yil bir PC alsaydim su anda en son cikan oyunlari oynayamazdim ve PS3'ün üstüne en az 2 kere PC'yi yenilemem gerekirdi. Sirf bu yüzden bile konsollar PC'nin önünde.

Yunus Emre'nin de dedigi gibi PS4 ciktiktan sonra piyasa tamamen konsollara kayacaktir, birkac oyun disinda(bir önceki mesajimda belirtmistim) cogu kisi artik PC'yi tercih etmiyor.

Ben mesela PC'mi 3-4 sene önce cöpe attim, les gibi yer kapliyordu odamda. Simdi cok rahatim, kücük bir laptopum var, heryere de götürebiliyorum.

Multiplayer konusuna da gelince; o artik her oyunda var zaten, olmayini dövüyorlar.

O yuzden her cs, bf, metro vb. Gibi oyunların yeni sürümleri çıktığında ekran kartı satışlarında patlama yaşanıyor. Yahu ekran kartı üreticileri bile bu oyunların çıkmasını dört gözle bekliyor. Çünkü biliyorlar ki 1000+ küsur liraları sadece ekran kartına verebilecek bir yığın hasta ruhlu insan var.

Ben onu zaten o mesajimda belirttim, Ego shooter ve WoW türü oyunlar disinda PC artik tercih edilecek bir sey degil. Ben mesela 1000+ bir ekran kartina vermem ama verenler muhakkak vardir. Ama sirf bu yüzden PC konsollardan üstün diyemeyiz, o öncedendi artik.

Necati PS3'de oyunlara verdiğin parayı hesapla canım.

O mantik yanlis. PS3'le de korsan oyunlar oynayabiliyorsun ama korsan oynamak zevksiz, cünkü online oynayamiyorsun. O da öncedendi, artik her sey internet(multiplayer) üzeri yapiliyor. Bundan da faydalanabilmek icin oyunun orjinalini satin alman gerekiyor. Bunun aynisi PC icin de gecerli.

İlk çıkan oyunu 1-2 kez oynamıştım ve sıkmıştı. Bana göre değil. Ancak grafik ve konusu saygı değer.

2014te ps4 cıkacak

artık yavaş yavaş ortamlar konsolların olacak.

fakat 2020gibi yine pcler önde olur 2024te yine konsol cıkar :)

bu arada bende konsolda gta,cod,bf oynayamayanlardanım...

ps3 almayı düşünüyodum fakat arkadaşta var bakam dedim yok arkadaş konsolla olmuyor oynanmıyor oyunlar.zorluyorum ama konsolla aim nasıl yapıyo millet şaşırıyorum ya :)

ps3te tek oynayabildiğim oyun pes,fifa başkada yok :)

neyse PC forever ^^

Ben PS3'ü 2007(5 sene oluyor) yilinda aldim ve hala en son cikan oyunlari en iyi görüntü kalitesi ile oynabiliyorum. PS3'e verdigim parayla ayni yil bir PC alsaydim su anda en son cikan oyunlari oynayamazdim ve PS3'ün üstüne en az 2 kere PC'yi yenilemem gerekirdi. Sirf bu yüzden bile konsollar PC'nin önünde.

Yunus Emre'nin de dedigi gibi PS4 ciktiktan sonra piyasa tamamen konsollara kayacaktir, birkac oyun disinda(bir önceki mesajimda belirtmistim) cogu kisi artik PC'yi tercih etmiyor.

Ben mesela PC'mi 3-4 sene önce cöpe attim, les gibi yer kapliyordu odamda. Simdi cok rahatim, kücük bir laptopum var, heryere de götürebiliyorum.

Multiplayer konusuna da gelince; o artik her oyunda var zaten, olmayini dövüyorlar.

Örnek olarakta playstation salonlarının tıklım tıklım dolu olmasını, internet cafelerin ise 3-5 kişi ile yetinmesini gösterebiliriz sanırım.

Örnek olarakta playstation salonlarının tıklım tıklım dolu olmasını, internet cafelerin ise 3-5 kişi ile yetinmesini gösterebiliriz sanırım.

valla bizim burda 2side dolu :)

pes,fifa tarz oyunları daha cok ps3 te oynuyolar..

diğer oyunları arkadaşlarıyla felan multi olarak pcde tercih ediyolar şahsen öyle görüyorum :)

Üst Alt