Hagi vs. Zidane - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi vs. Zidane

Cevap: Hagi vs. Zidane

Milyar kere Zidane derim .Hagi'nin gönlümüzdeki yeri bambaşka ,ama kalite olarak Zidane çok ayrı.

Hagi´yi son izlediğimde 8 yaşındaydım.O yüzden yorum yapamayacağım.Zidane ise Real Madrid zamanlarına denk geldim sadece. Ama kariyerlerini incelediğimde Hagi gittiği önemli kluplerde başarılı olamamış,Zidane ise o önemli kluplerin sembolu,efsanesi olmuş bir isim.Hagi neden o kluplerde tutunamadı hiç bilmiyorum,çokta merak ediyorum.Disiplin desen zaten disiplini ile ,çalışma azmi ile çok örnek olmuş biri.O yüzden Zidane.

Hangisi daha iyi diye pek düşünmedim hiç ama ikiside efsanemdir. iyiki onların futbolu ile büyüdük , gerçek futbolun tadını aldırdılar bize.

Hagi´yi son izlediğimde 8 yaşındaydım.O yüzden yorum yapamayacağım.Zidane ise Real Madrid zamanlarına denk geldim sadece. Ama kariyerlerini incelediğimde Hagi gittiği önemli kluplerde başarılı olamamış,Zidane ise o önemli kluplerin sembolu,efsanesi olmuş bir isim.Hagi neden o kluplerde tutunamadı hiç bilmiyorum,çokta merak ediyorum.Disiplin desen zaten disiplini ile ,çalışma azmi ile çok örnek olmuş biri.O yüzden Zidane.

Galatasaraya geldiginde barca gazetelerinde müthis bir yetenek ama antremana bile cikmiyor deniliyordu, disiplinli davranisi bize özel olgunlugunu denk geldik, 2. Evliligini falan yapti gelmeden önce , baya bir kötü yasiyormus avrupadayken.

Zidane'nın tek artısı Dünya kupası almış olması.Tabii bunda Fransız(!) olmasınında avantajı var.O yüzden Hagi diyorum.

Genellikle Hagi diyenler çok az bir payla Hagi demiş ama Zidane nin de özelliklerini yazarak Hagiden bazı yönlerde üstün olduğunu söylemişler.

Zidane diyenlerse Kıyas yapmaya gerek yok Aklı selim yolu bir elbette Zidane diye kararlılığını koymuş

Önceden de demiştim duygusal bakarsam vallahi günah emeğe saygı Zidane. Nefret ettiğim bir futbolcudur ayrıca. 98 de istanbula terör var ayağına gelmemek için yaptığı çirkefliği unutamam. Ama Zidane.

Hagi diyorum ama Zidane ın da milli takım başarıları daha fazla.Tabi bunun sebebi de Fransız futbolcuların çok daha iyi olması.Romanya da ise iyi oyuncu olarak sadece Hagi olduğundan Hagi nin milli takım başarıları Zidane dan daha az.Kulüp bazında ise tabi ki Hagi.

yok daha neler. Bende Zidane derim ama kıl payı farkla o kadar da değil kardeş. Ona bakarsan Maradona da Barcelona da başarısız oldu yanılmıyorsam çok düşük bi ücrete Napoli ye gitti orda efsaneleşti.

Zidane sonrası Fransa'nın yerlerde olması ilginç, hem de çok fazla iyi oyunculara sahip olmasına rağmen.

Hagi diyorum ama Zidane ın da milli takım başarıları daha fazla.Tabi bunun sebebi de Fransız futbolcuların çok daha iyi olması.Romanya da ise iyi oyuncu olarak sadece Hagi olduğundan Hagi nin milli takım başarıları Zidane dan daha az.Kulüp bazında ise tabi ki Hagi.

Kulüp bazında Hagi, Zidane'dan fazla değil...Juventus örneği ortadayken özellikle..Sonrasında Real Madrid'de de belirli bir başarı yakaladı Zidane...Hagi maalesef Barcelona ve Real Madrid'de tutunamadı, fakat iyi ki de öyle oldu da burada efsaneleşti...:) Yani sırf Galatasaray kariyeriyle Hagi, Zidane'ı kulüp bazında geçer diyemeyiz...

yok daha neler. Bende Zidane derim ama kıl payı farkla o kadar da değil kardeş. Ona bakarsan Maradona da Barcelona da çok başarısız oldu yanılmıyorsam çok düşük bi ücrete Napoli ye gitti orda efsaneleşti.

Maradona Barcelona'da başarısız olmadı...Kral Kupası'nda İspanya Kralı'nın önünde rakip futbolcularla kavga etmesi sonunu hazırladı.Süper değildi ama başarısız da değildi...Barcelona disiplin konularında sert.Bunun en yakın örneklerinden biri de Ronaldinho.

Ne kadar doğru bilmem, efsane de olabilir. Juventus maçı sonrası muhabir Suat Kaya'ya, "Zidane'ı markelemek zor oldu mu?" diye sorar. Suat cevabı yapıştırır.

"Markelemeyi bırak, 5 metre yanına yaklaşamadım."

Zidane'ı özetleyen bir cevaptır esasen.

Kulüp bazında Hagi Zidane'dan fazla değil...Juventus örneği ortadayken özellikle..Sonrasında Real Madrid'de de belirli bir başarı yakaladı Zidane...

Maradona Barcelona'da başarısız olmadı...Kral Kupası'nda İspanya Kralı'nın önünde rakip futbolcularla kavga etmesi sonunu hazırladı.Süper değildi ama başarısız da değildi...Barcelona disiplin konularında sert.Bunun en yakın örneklerinden biri de Ronaldinho.

bende Zidane dedim ama arkadaş Hagi ve Zidane kıyaslanamaz diye saçma bişey demiş ona cevap verdim. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 4-5 10 numaralarından ikisi bu adamlar. Zidane nin transfer ücretlerini Hagi ile kıyaslayanlarda var onlarada cevabım 80 ler ve 90 lar futboluyla 2000 ler futbolu aynımı ? 2000 lerde futbol tamamen endüstriyelleşti futbol neredeyse tamamen para oldu oysa 80 lerde 90 ların başlarında çift haneli değerlerde olan bitane transfer yok o yıllarda en pahalı transferler 5-6 milyon dolara oluyordu

bende Zidane dedim ama arkadaş Hagi ve Zidane kıyaslanamaz diye saçma bişey demiş ona cevap verdim. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 4-5 10 numaralarından ikisi bu adamlar. Zidane nin transfer ücretlerini Hagi ile kıyaslayanlarda var onlarada cevabım 80 ler ve 90 lar futboluyla 2000 ler futbolu aynımı ? 2000 lerde futbol tamamen endüstriyelleşti futbol neredeyse tamamen para oldu oysa 80 lerde 90 larda çift haneli değerlerde olan bitane transfer yok o yıllarda en pahalı transferler 5-6 milyon dolara oluyordu

Eğer Hagi 94 Dünya Kupası'ndan sonra Barcelona'da tutunabilseydi evet kulüpsel bazda belki Zidane seviyesinde olacaktı..94 Dünya Kupası'nın en iyi orta saha oyuncularından biriydi...Popescu,Hagi için "Eğer Romanyalı olmasaydı şu an olduğundan daha büyük bir isim olurdu" diye bir laf etmişti..Artık ne kadar duygusal orasını bilemem...

Evet o saçma bir karşılaştırma...Mesela şu an C.Ronaldo'nun fiyatı eski futbolcuları üstüste 10 kere satın alır...

Hagi Türkiyeye çağ atlattırdı. Devrim yaptırdı. İmkansızları başarırken takımın 10 uydu.

Zidan ise Juve Madrid Fransa.

Üst Alt