Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ?

Cevap: Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ?

Aha şuraya yazıyorum. Bu takım mental olarak da fizik olarak da taktiksel olarak da bitik. Bu üçü olmadan 10 tane transfer yapsan değişen en ufak bir şey olmaz. Belki kişisel becerilerle bir iki maç kazanılır o kadar Keitanın geçen yıl kazandırdığı iki üç maç gibi. Bnun dışında takımdan futbol namına en ufak bir gelişme beklemeyin. Gelecek futbolcuların da kişisel olarak gün be gün geriye gittiğini göreceksiniz. Bu yazıyı da buraya asın rezil olmaya razıyım gelen geçen okusun. O kadar emin konuşuyorum. F.R. kadar kötüsünü görmemiştim.

RJ'e destek verenleri anlamıyorum & anlamakla da artık uğraşmıyorum -bkz önceki RJ konulu msg'larıma-...

RJ'in takıma 2 senedir ne verdiğini çözmeye çalışıyorum.

Tamam yönetim zırt'da... RJ napıyor?

Bazı arkadaşlar kallinin,gerestin,luce'nin de zamanında aynı adamlar vardı fakat şampiyon oldu demiş. Yapmayın gözünü seveyim. O zamanda ki takımlar hiç mi değişmedi? Değişimi Bursaspor'dan bile görmeniz lazım yahu. Rijkaard gibi hocaya yazık gerçekten yazık.. Bu adam ne yapsın daha yahu? Girip kendi mi oynasın?

Rıjkaard gıtsın abı yonetım onun ıstedıgı tarzda futbolcu almıyacak anlasılan bu gıtsın harcamısın kendını olmaz yapamaz rıjkaard bu kadroyla...

Rijkaard profesyonel bir insan. Bizim amatör yönetimle yapamaz.. Tam türk işi yapıyor bizim yönetim. Yaparız ederiz ama bişey yok ortada..

Bazı arkadaşlar kallinin,gerestin,luce'nin de zamanında aynı adamlar vardı fakat şampiyon oldu demiş. Yapmayın gözünü seveyim. O zamanda ki takımlar hiç mi değişmedi? Değişimi Bursaspor'dan bile görmeniz lazım yahu. Rijkaard gibi hocaya yazık gerçekten yazık.. Bu adam ne yapsın daha yahu? Girip kendi mi oynasın?

Yahu 83 puan toplamasın da 70 puan toplasın... Puanı falan da geçtim, birazcık top oynasın. Şampiyonluk falan umurumda değil. Hatta top bile oynamasın, biraz gelişme olsun takımda.

Geçen seneki Sivas deplasman maçından farkı neydi bu maçın? Birisi söylesin Allah aşına...

beyler kaba bir hesapla:

17 maç içerde. 14ü kazanılır her sene.

17 maç dışarda. en kötüsünden 7si kazanılır her sene.

her sene 21 maç cepte zaten.

61 puan ediyor.

geri kalan 14 maç berabere bitse 75 puan ediyor.

bu takım 75in altında kaldığı her sene harcanıyordur.

Rijjkard konusunda sizlere katılıyorum adam ne yapsın geldiğinden beri hiç bu kadar gergin görmemiştim. Defans kağnı gibi. Servet'ten filan artık bi nane olmaz. Son olarak hiçbiriniz değinmemişsiniz ama Hakan Balta facia değilmiydi. Önünden Sivaslı oyuncular gidiyor adam yürüyor resmen. Defansa geliyor hücuma çıkamıyor. Hücuma çıkıyor defansa gelemiyor. En azından defansa alsınlar bari servetin yerine top yapar belki paşam...

Yönetim tamam yanlış işler yaptı da, burası La Liga değil,burası EPL değil. Galatasaray ne kadar da kadro olarak yetersiz olsa bu kadar ezik olamaz. Karşımızdaki takımların kadro kalitesi mükemmel mi? Sistem sistem sistem diyoruz, her şekilde ağızlarda sakız Rijkaard'ın Barcelona geçmişini örnek veriyoruz. Yahu orada kariyeri sıfır olan Guardiola almadık kupa bırakmadı.Esas iş hakikaten bizim gibi veya daha alt seviye takımlardan iş çıkarmak.

Yönetimin yönetemezliği+Rijkaard'ın bariz hataları+Futbolcuların ruhsuzluğu ve disiplinsizliği = Başarısızlık (Bu denklemden ne yönetimi ne Rijkaard'ı ne de futbolcuları kurtarabilmek mümkün değil )

Yahu 83 puan toplamasın da 70 puan toplasın... Puanı falan da geçtim, birazcık top oynasın. Şampiyonluk falan umurumda değil. Hatta top bile oynamasın, biraz gelişme olsun takımda.

Geçen seneki Sivas deplasman maçından farkı neydi bu maçın? Birisi söylesin Allah aşına...

Top oynaması için hocanın istediği oyuncuları alman gerekmez mi? Ali Turan? Serdar Özkan? hocanın isteğine göre alınmış adamlar mı sence? Hocanın isteğine göre alınan bi tek adam vardı oda G.Santos! Onu da seçim nedeniyle getirdiler. Performansı da fena değildi. Neden gönderildi? Rijkaard ısrarla kalmasını isterken neden gönderildi? Adnan Sezgin de gezsin dursun..

Kalli aynı adamlarda şampiyon oldu. Skibbe daha güzel futbol oynattı. Ondan öncesine gitmeye gerek yok. Eleştirdiğimiz budur. Adamlar yapamıyor işte, diretme 4-3-3 diye. Malzemene göre taktik kur. Ve gelişme olsun biraz, birazcık ilerleme görmek istiyorum ne olursa olsun. Geçen seneki Sivas deplasman maçından farkı nedir onu söyleyin? Susacağım.

Kesinlikle işte doğru olan bu.Skibbe döneminde ilk yarı bittiğinde 2. idik.Devre arasında Meira satıldı.Kewell stoper oynatıldı.Takımda Keita gibi bir oyuncu yoktu.Hayalet Lincoln vardı.Ona rağmen Avrupada çok da iyi oynuyorduk.O da Skibbe pek de beğenmediğim bir antrönör olmasına rağmen.Herşeye rağmen Skibbe elindekini kullanmaya çalışıyordu.Rijkaard da oda yok.

Ne oynamak istediği belli olmayan bir takım izliyoruz.Hani total Futbol ? Hani kısa pas trafiği ? Hani Alan savunması ? Resmen sahada dolanan 11 adam izliyoruz.Kim ne derse desin Rijkaardla olmuyor işte...

Ya girip de kendi mi oynasın dencek bir durum yok ki ortada. Takım hiç bir şeyi yapamıyor zaten. Defans uyumu kötü, orta sahada en ufak bir organizasyon yok, hücumcular ne yapacağını bimiyor, herkes kendi çabasıyla birşeyler yapmaya çalışıyor. Takımda en ufak bir uyum yok. Bu taktiksel eksiklikler. Ayrıca takım fizik olarak da rezalet. Her maçın ortalarında oyundan düşüyoruz. Öne geçtiğimiz maçlarda hep sonradan gol yiyoruz. Deplasmandaki Belgrad maçında bile Kewell'ın penaltı pozisyonu ve kırmızı kart olmasa elenebilirdik. Oyuncular habire sakatlanıyor. Antrenmanlarda bile sakatlanıyorlar. Oyuncular moral ve motivasyon olarak da bitik. Herkeste bir acayip ruh hali var. Fiziksel yetersizlik bazı oyuncuları aşırı sinirli hale getiriyor, bazıları işe gamsız, topa gitmeye üşeniyor.

Daha yazacak o kadar çok şey var yemin ederim hepsini yazarım buraya ama sinirden yazasım gelmiyor. Bunları düzeltmesi gereken adam sen ben değiliz herhalde. B,r total futbol sevdasıdır bekliyoruz bakalım. 15 ay geçti şimdiye kadar Levadia Talinn maçı dışında esamesini göremedik. O maçı da zaten PAFları koysan aynı oyunu oynarlardı.

Emir kardesime tamamen katiliyorum. Lutfen Rijkaard'da suc aramayin. Bu takim boyle iste. Ne yapsin adam. Rijkaard gelmeden onceki sezon da boyleydi. Hakikaten, Rijkaard'da suc aranmamali. Aksi durum futbolun gerceklerine sirtini donmektir. Adama helal olsun bunca seye dayaniyor. Baskasi olsaydi kacardi.

Top oynaması için hocanın istediği oyuncuları alman gerekmez mi? Ali Turan? Serdar Özkan? hocanın isteğine göre alınmış adamlar mı sence? Hocanın isteğine göre alınan bi tek adam vardı oda G.Santos! Onu da seçim nedeniyle getirdiler. Performansı da fena değildi. Neden gönderildi? Rijkaard ısrarla kalmasını isterken neden gönderildi? Adnan Sezgin de gezsin dursun..

Sivas'ın kadrosu bizden iyi mi? Yahu bu ligde İbb diye bir takım var, adamlar futbol dersi veriyor o imkansızlıklar içinde. Orta sahasında xavi-iniesta yok.

Takım kötü olabilir, adamlar kalitesiz olabilir ama bu kadar kötü oynayacak kadar da değil. Kriz durumlarını yönetmek önemlidir. Her istediği alınsaydı keşke ama olmuyor, o zaman çözüm üretmeli.

İşin yönetim boyutu da rezalet zaten. Ama burada Rijkaard'a vaatlerle kandırılmış masum genç kız muamelesi yapmaya da gerek yok. Onun sorumluluğu da büyük.

Galatasaray'ın kadro kalitesizliğinden 2 sezondur bahsediyorum. Yapılan transferler ise gülünecek cinsten.

Rijkaard'ı tek bir konuda eleştiriyorum : Koskoca kariyerini kullanarak nasıl bu yönetime transfer yaptıramıyorsun ..?

Sivasspor maçından sonra eğer hala Rijkaard'a laf söyleyebilecek kadar futbol cahiliyseniz ben bişey demiyorum kardeşim... Takımın halini görmüyormusunuz ? Orta sahadaki oyuncuların 2. lig seviyesinde topçular olduğunu göremiyormusunuz ? Rijkaard'ı kenarda nasıl çıldırttıklarını göremiyormusunuz ?

"ORTA SAHASI OLMAYAN TAKIM FUTBOL OYNAYAMAZ" <-- atasözü

Galatasaray'ın en önemli bölgesi koca bir sıfır. Sivasspor gibi bir takıma dahi ezilecek kapasitede bir oyuncular topluluğu var. Rijkaard'ı nasıl eleştiriyorsunuz ? Normal şartlar altında HOCASIZ ÇIKSA GALATASARAY Sivasspor'la en az başa başa oynar, yada farkla yener. Ne Frank Rijkaard ? Deli mi ? Akıl hastanesinden mi kaçtı bu adam ? Futbol'dan çoluk çocuk kadar mı anlamıyor Ronaldinho'larla Messi'lerle çalışmış adam ?...

BIRAKIN !

Galatasaray'ın 2 oyuncuya değil, en az 6 oyuncuya, bu iskeleti tümüyle değiştirmeye ihtiyacı var. TAKIM YOL ALMIYOR dolayısıyla beklemenin bir manası yok. Takımdaki oyuncular birşey öğrenemiyorlar ve kaç sezondur aynı b.ku izlemeye mahkum olan biziz. Bu futbolun Rijkaard'la bir alakası yok düşünceme göre Mourinho gelse zerre yol kat edemez bu takım ve bu oyuncular...

Yönetim, eğer bu hafta içinde gereğini yapmazsa, istifa etsin. Bu kadar söylüyorum.

Bir sezonu daha heba etmeye hakları yok, bu oyuncularla rezil rüsva olacağımız bir gerçek ve başarı falan gelmeyecek... Ne gerekiyorlarsa yapacaklar, gerekirse tüm orta saha ve birkaç diğer oyuncuyu daha kadro dışı bırakıp bu takıma milyonlar harcayacaklar, yoksa o koltukta oturmasınlar...

Ben Rijkaard' a laf ediyorum. Çılgın da değilim.

Ama işte o kalınlaştırdığım cümlen yüzünden laf ediyorum. Yahu sen koskoca Rijkaard' sın, iş mi yok sana? "Şunu, şunu, şunu istiyorum" de. Ver listeyi yönetime, almıyorlarsa da kardeşim benim adım Frank Rijkaard, sizin iş bilmezliğinle uğraşamam de bas istifayı git, ismini kurtar.

Kalli aynı adamlarda şampiyon oldu. Skibbe daha güzel futbol oynattı. Ondan öncesine gitmeye gerek yok. Eleştirdiğimiz budur. Adamlar yapamıyor işte, diretme 4-3-3 diye. Malzemene göre taktik kur. Ve gelişme olsun biraz, birazcık ilerleme görmek istiyorum ne olursa olsun. Geçen seneki Sivas deplasman maçından farkı nedir onu söyleyin? Susacağım.

Tamam haklısın da, niye yönetim taktiğe göre malzeme kurmuyor. O kadar uğraş, didin, Rijkaard'ı getir ve sonra da malzemeyi oluşturama. Mantıklı mı sence? Bence senin dediğindense bunun yapılması daha mantıklı olurdu. Ha mantıksızsın demiyorum.:D Ama Rijkaard'ı getirmenin bedelini böyle ödememeliyiz, malzemeyi verip, sistemin oturması için acı çekerek ödemeliyiz. Umaırm anlatabildim.:)

Bu arada, Emir; bu yazıyı her maç sonrası yazıp da konu açmana gerek yok, biz bin kere söylüyoruz, sen kendine eziyet ediyorsun.:)

Sivas'ın kadrosu bizden iyi mi? Yahu bu ligde İbb diye bir takım var, adamlar futbol dersi veriyor o imkansızlıklar içinde. Orta sahasında xavi-iniesta yok.

Takım kötü olabilir, adamlar kalitesiz olabilir ama bu kadar kötü oynayacak kadar da değil. Kriz durumlarını yönetmek önemlidir. Her istediği alınsaydı keşke ama olmuyor, o zaman çözüm üretmeli.

İşin yönetim boyutu da rezalet zaten. Ama burada Rijkaard'a vaatlerle kandırılmış masum genç kız muamelesi yapmaya da gerek yok. Onun sorumluluğu da büyük.

Adaletli yaklaşım budur !

Hiçkimseyi aklamanın alemi yok. Ortada bir başarısızlık var. Sadece skor olarak değil,mantalite ve oyun olarak da.Bu yüzden birini birinden ayırt etmek duygusallık olur.

Tamam haklısın da, niye yönetim taktiğe göre malzeme kurmuyor. O kadar uğraş, didin, Rijkaard'ı getir ve sonra da malzemeyi oluşturama. Mantıklı mı sence? Bence senin dediğindense bunun yapılması daha mantıklı olurdu. Ha mantıksızsın demiyorum.:D Ama Rijkaard'ı getirmenin bedelini böyle ödememeliyiz, malzemeyi verip, sistemin oturması için acı çekerek ödemeliyiz. Umaırm anlatabildim.:)

Bu arada, Emir; bu yazıyı her maç sonrası yazıp da konu açmana gerek yok, biz bin kere söylüyoruz, sen kendine eziyet ediyorsun.:)

Yönetimin Rijkaard'ı getirmekteki tek amacının reklam olduğunu düşünüyorum.

Dediğim gibi krizi yönetirken fark ortaya çıkar. Rijkaard şu ana kadar başaramadı bunu, onun için de öenmli bir deneyim aslında.

Şurada anlaşalım;

"Kim gelse Barca'yı şampiyon yapar zaten" diyeni getir bizzat ağzını burnunu kırayım. 50 senelik ş. ligi tarihinde bir kez almıştır zira. Futbolu bilmiyor, kötü teknik direktör diyenleri kaale bile almayalım hep birlikte ama "Vaatlerle kandırılmış masum genç kız..." muamelesi de yapmayalım.

Siz daha büyük ayıp etmiş, küçümsemiş olursunuz. Benim Rijkaard'dan beklentilerim daha büyük, o yüzden tatmin olmuyorum. Daha iyisini yapabileceğini biliyorum.

Ben Rijkaard' a laf ediyorum. Çılgın da değilim.

Ama işte o kalınlaştırdığım cümlen yüzünden laf ediyorum. Yahu sen koskoca Rijkaard' sın, iş mi yok sana? "Şunu, şunu, şunu istiyorum" de. Ver listeyi yönetime, almıyorlarsa da kardeşim benim adım Frank Rijkaard, sizin iş bilmezliğinle uğraşamam de bas istifayı git, ismini kurtar.

+1 Sonuna kadar katiliyorum. Ben Rijkaard'in yerinde olsam boyle yapardim. Ama, Insallah Rijkaard bunu yapmaz. Biz taraftarlar icin yapmaz. Bilinci yerinde olan sadece taraftar su anda.

Valla, ortasamizda bir tane Ceyhun kalitesinde adam yok.

Üst Alt