Hapis Cezası Kalkıyor! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hapis Cezası Kalkıyor!

Cevap: Hapis cezası kalkıyor!

Böyle saçma sapan bir savunma olmaz kardeşim kusura bakma.Şike yapan adama 150 yıl hapis cezası ver .Ne demek şike yapan adama 20 yıl hapis cezası fazla ? Şaka ise komik değil ama ciddiyse çok komik .Herzaman yasaların caydırıcılığı tartışılmıyor mu ? Al işte caydırıcı ceza .Şike yapmak ile ihaleye fesat karıştırmak yada adi hırızlık yada gasp arasında fark yoktur .Hepsi ahlaken aynı kategoride pisliklerdir .Kısaca önce hapis cezası olsun ama az olsunla başladı sonra olmasına döndü bu iş .Açıkça eğer bu yasa geçerse bir daha AKP benden 1 oy alamaz ki ailem akrabalarım ve çevremden en az 100 oy çıkyor AKP ye .Hepsinin olmasa bile en az yarısının AKP ye oyunu engellerim.Bir oyun için bu değer mi olayı değil ahlak testi bu benim için .Herkesin gözü önündeki bir olayda böyle bir ŞİKE yapılabiliyorsa demekki bizim görmediğimiz neler dönüyor.

o zaman hırsızlık 50 sene olsun ekmek çalanı 50 sene içeri atalım abi nasıl bi dünya görüşünüz var merak ediyorum.

adam öldüren 8 sene sonra dışarı çıkıyor neden bahsediyosun sen, bence en ağır ceza verilmeliyken

ayrıca takımlar ceza alsın küme düşsün diyorum bak zaten bu çok büyük bir cezadır ama sen kişilerin hayatını bitirelim diyorsun unutma ceza caydırıcı olmalı evet ama yokedici olmamalı.

ayrıca hiç hayatın 2 sene içerde yattınmı söylemek ne kadar kolay geliyor insanlara 150 sene olsun demek şikeye 2-5 yıl arası gayet caydırıcııdır kimse özgürlüğünden öyle 2 -5 sene ayrı kalmayı göze alamaz zaten.

o zaman hırsızlık 50 sene olsun ekmek çalanı 50 sene içeri atalım abi nasıl bi dünya görüşünüz var merak ediyorum.

adam öldüren 8 sene sonra dışarı çıkıyor neden bahsediyosun sen, bence en ağır ceza verilmeliyken

ayrıca takımlar ceza alsın küme düşsün diyorum bak zaten bu çok büyük bir cezadır ama sen kişilerin hayatını bitirelim diyorsun unutma ceza caydırıcı olmalı evet ama yokedici olmamalı.

ayrıca hiç hayatın 2 sene içerde yattınmı söylemek ne kadar kolay geliyor insanlara 150 sene olsun demek şikeye 2-5 yıl arası gayet caydırıcııdır kimse özgürlüğünden öyle 2 -5 sene ayrı kalmayı göze alamaz zaten.

Demek ki, adam oldurenin cezasi anormal. Onu yukselteceksin, normal olani azaltip yeniden milleti suca tesvik etmiyeceksin. Zaten cezalarin gerizekaliligindan bir suru suclu rahatca suc isleyebiliyor. Karisini olumune doven birini hop disari saliyorlar, ertesi gun bir bakiyorlar ki, adam karisini oldurmus. Polisle catisan adami hop disariya saliyorlar. Sikeye verilen cezalar gayet normal, anormal olan teroriste, katile verilen cezalar.

Kusura bakmayın ama ekmek çalana 50 yıl ajitasonunu herkes geçsin .Ekmek çaldı diye kimse hapse girmez gerçektende ekmeğe muhtaçsa ve bunu hakim kabul ederse .Ama çalışmayıpta hırsızlıkla geçinen hırsızlara 50 yıl verilsin tabi ,hatta daha fazla verilsin .Yazık değilmi emeğiyle anası ağlaya ağlaya çalışıp sonrada parasını hırsıza kaptırana ? Cezanın azaltılması talebi vicdani olarak ahlaki gelmiyor bana .Yasa çıkmış ve bazı şikeciler bundan muzdarip olmuş sonuç olarakta cezada indirim yapılıyor bu şikeciler için. Bu şikeciyi koruma çabası değildirde nedir?Eğer bu yasa ağırsa halihazırdaki dava görüldükten sonra düzenleme talebinde bulun.Biz salak değiliz yasa değişikliği talebinin aziz yıldırımı kurtarma operasyonu olduğunu görebiliyoruz .( en azından ben görüyorum)

Üst Alt