Hayal Kırıklığı Yaratan Futbolcular | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hayal Kırıklığı Yaratan Futbolcular

Giovani Dos Santos
5d91f2760f254428dcdfba86

Jo
20100321.215509_TRB432_1296222.jpg

Elano
691412741649.jpg

Fernando Meira
741147_w2-1487858890.jpg

Misimovic
eapd1dbxoaaae33.jpg

Emiliano Insua
5c66866b0f25442e40d9fc78

Hayal kirikligi yaratan futbolcular...

Dos Santos Barcelona'da yeni yeni oynamaya basladiginda buyuk bir yetenekti. Kariyerinde bir turlu beklenilen patlamayi yapamadi. Dribbling ve adam gecme konusunda iyiydi ama son vuruslari ayni Bruma'nin ilk doneminde oldugu gibi berbatti.

Misimovic Wolfsburg ile sampiyon olmustu + Grafite ve Dzeko ile birlikte Bundesliga'yi domine ediyordu. Hagi hic dogru durust sans vermedi ve 1 sezon sonra takimdan yrildi.

Meira'nin transferinde ise buyuk beklentilerim vardi Portekiz milli takiminda oynadigi icin ama gosterdigi performans tam bir hayal kirikligiydi.

Transferinde beklentiye girdiginiz ama sonrasinda performansi ile hayal kirikligi yaratan futbolcular var mi?

Elano > Beklentim büyüktü ama maalesef kimyamız uyuşmadı. En önemlisi de çok şanssız bir dönemde geldi. Fatih Terim varken gelseydi veya orta sahada daha iyi oyuncularla oynasaydı belki daha uzun yıllar takımda kalabilirdi.
Linderoth > Sakatlıkları sebebiyle bir türlü izleyemedik. Herkesin çok büyük beklentileri vardı. Sion maçında attığı gol ve gösterdiği performans hala pek çok insanın aklındadır.
Felipe > Hagi'den sonra bu takıma gelen 10 numaraların içinde en yeteneklisi Felipe'ydi. Dar alanda attığı çalımlar, ince ara paslarıyla ağzımıza bir parmak bal çalıp erkenden takımdan ayrıldı. Uzun yıllar boyunca izlemeyi çok isterdim.
Revivo > Felipe gittikten sonra Ocak 2003'te 10 numara bölgesine Revivo transfer edilmişti. İlk resmi maçında, deplasmanda Bursaspor'a biri frikik olmak üzere 3 gole imza atınca, herkes aradığımız 10 numarayı bulduk diye düşünmüştü ama maalesef oynadığı diğer maçlarda istenilen performansı bir türlü gösterememişti.
Bülent Akın > Hagi'nin tavsiyesiyle 2001 senesinde oldukça yüksek bir bonservis bedeliyle transfer edilmişti ama fiyat/performans olarak inanılmaz kötü bir transferdi.
Tarık Çamdal > Eskişehirspor'da gösterdiği performansdan sonra büyük kulüplerin radarına girmeyi başarmış bir oyuncuydu. Yabancı sınırı 5'e ineceği için biraz da zorunluluktan dolayı aldığımız bir oyuncuydu. Genç ve yetenekli olduğu için pek çok insanın beklenti içine girdiğini düşünüyorum ama yaptığımız en kötü transferlerden biriydi.
Christian > 2002 yaz transfer sezonunda transfer ettiğimiz bir forvetti. Ben dahil o dönemde pek çok kişinin beklentisi büyüktü. PSG formasıyla bize karşı oynamıştı hatta. Ümit'le iyi bir ikili olacağını düşünüyordum ama maalesef hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Ocak ayında gönderilmişti, yerine Ali Lukunku transfer edilmişti.

De Boer, Bülent, Tamas eldeki stoperlerin hepsi ağır, beli dönmeyen oyunculardı. Fatih Terim üstüne üstlük bu adamlar varken savunmayı önde kurmaya çalışıyordu. Sociedad maçında yanılmıyorsam Tamas, Nihat karşısındaki çok kötü durumlara düşmüştü.

De boer da oly maçında mı yakmıştı? Gerçi herif saatli bombaydı her maç ayrı olay..

Elano, Jo, Dos Santos, Meira.

Canı istediğinde oynayıp, istemediğinde deplasmana bile gitmeyen Lincoln denilen soytarı da bu listeye girer bence.

Üst Alt