Hayatında Seni En Çok Korkutan Korku Filmi¿ - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hayatında Seni En Çok Korkutan Korku Filmi¿

Cevap: Hayatında Seni En Çok Korkutan Korku Filmi¿

En+iyi+korku+filmleri+duvar+kagidi+_18_.jpg

"O" berbat bir filmdi yalnız...Onun asıl tv versiyonu var... Kitabı da Türkiye'de sansürlü satıldı, Mahşer gibi sansürsüz versiyonu da mevcutmuş ki ben okuyamadım maalesef o versiyonu.

Yoksa Pennywise amcamıza saygımız özünde sonsuz; çok severdim keratayı uzak durdukça benden :)

Tv versiyonunu izlemiştim sanırım dizi şeklinde yapıp sonra birleştirmişler. Yine de severim o filmi çocukluk dönemleri anlatımı falan hoşuma gider yoksa büyüdüklerindeki oyunculuklar efektler falan rezalet. Abi sen "Kara Kule" yi okuduysan pennywise'le ilgili bir soru soracağım alakalı olduğunu düşündüğüm bir iki yer var da. Biliyorsun aşağı yukarı bütün hikayeler kara kuleyle bir şekilde bağlantılı.

Bu arada son bir iki yılda izlediğim korku filmlerinden

Rite, İnsidious ve sinister baya sağlamdı. Özellikle sinister'da gerilimi çok iyi vermişler super 8 le çekilmiş film sahneleri müzikler vs çok çok iyiydi, tavsiye ederim herkese. Zaten sinister ve insidious'un yapımcıları aynı. Senaryo orijinalliği bakımından da insidious on numaraydı.

Tv versiyonunu izlemiştim sanırım dizi şeklinde yapıp sonra birleştirmişler. Yine de severim o filmi çocukluk dönemleri anlatımı falan hoşuma gider yoksa büyüdüklerindeki oyunculuklar efektler falan rezalet. Abi sen "Kara Kule" yi okuduysan pennywise'le ilgili bir soru soracağım alakalı olduğunu düşündüğüm bir iki yer var da. Biliyorsun aşağı yukarı bütün hikayeler kara kuleyle bir şekilde bağlantılı.

Seneler oldu ama okuyalı Kara Kule'yi bilmiyorum hatırlayabilir miyim çok detaysa ama evet Kara Kule'de Stephen King bir nevi geçmiş kitaplarındaki karakterleri o seride yeni bir durum içinde anlatır. Mesela birkaç karakterin sağ olduğunu orada anlamıştım ki hoş bir enstantane. Bazılarını da sırayla okumak gerekiyor. Misal yine Tılsım-Kara Ev ve Canavar-Düzenleyiciler gibi...Sonra adam alıyor buradaki karakterlerin bazılarını Kara Kule'de kaynaştırıyor, o anda artık kafa gitmiş oluyor :D

Üst Alt