Hayrettin Demirbaş: "Şikeyi biz değil, BJK yaptı!" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hayrettin Demirbaş: "Şikeyi biz değil, BJK yaptı!"

Galatasaray'ın eski kalecisi Hayrettin Demirbaş'tan gündemi sarsacak bir iddia!

"Kesinlikle Galatasaray şike yapmadı. Tam aksine Ankaragücü'ne müthiş bir teşvik primi gitmişti. Ama biz Real Madrid gibi oynayıp fark attık"

"Bir pozisyonda Ankaragücü masörü 'penaltı' diyerek sahaya atladı. 'Bu ne heyecan' dediğimde 'Maçı kazanırsak 1 senelik primi cebe koyacağız' demişti"

1992-93 sezonunda Galatasaray'ın deplasmanda Ankaragücü'nü 8-0 mağlup edip, Beşiktaş'ın önünde şampiyonluk ipini *****lemesinin ardından uzun yıllar geçti. Ancak şike soruşturmasının başlatılmasıyla Türk futbol tarihinin tozlu sayfaları da bir bir açılmaya başladı.

Bugün Gazetesi'nin haberine göre işte o tarihi maçta Galatasaray kaptanlığını yapan Hayrettin Demirbaş, gündemi sarsacak şok bir iddia ortaya attı ve "8-0'lık Ankaragücü karşılaşmasında şaibe vardı" dedi.

RAKİBİMİZE TEŞVİK PRİMİ

Sarı-Kırmızılıların eski file bekçisi, "Kesinlikle Galatasaray o maçta şike yapmadı. Tam aksine o karşılaşmada rakibimize müthiş bir teşvik primi gitmişti. Ceza sahası içinde bir pozisyon olmuştu Sabotic'le... Masörleri saha içine girip 'penaltı penaltı' diye bağırmaya başladı. 'Nedir sizdeki bu heyacan' diye sordum. O da bana 'ne diyorsun abi. Eğer bu maçı kazanırsak, 1 senedeki primi cebimize koyacağız' dedi. Şok olmuştum" ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ 6 ATMIŞTI

"Bizi o maçtan sonra zan altında bırakmaya çalıştılar" diyen Hayrettin Demirbaş, "O gün bizim takım öyle bir futbol oynari ki. Yemin ederim Real Madrid gibiydik. Hatta bir golde ceza sahası içinde 10 pas yaptık. Zaten 20. dakikada rakibimiz bu futbolumuza fazla dayanamadı skor 3-0 olmuştu bile... Ankaragücü kalecisi Zalad için 'Maçı sattı' dediler. Ama Zalad 5 gol yedi. İkinci yarıda da Arif 3 gol. Zalad benim arkadaşım. Böyle bir şey olsa ben oyundan çıkardım. Ayrıca o sezon Ankaragücü'ne Karşıyaka 5, Beşiktaş ise 6 tane atmıştı" diye konuştu.

FİKRET-SİNAN VARKEN OLUR MU?

Hayrettin Demirbaş, Ankaragücü maçındaki ilginç detaya da dikkat çekti. Sarı-Kırmızılılar'ın eski file bekçisi, "Beşiktaş'ın belkemiği biri Fikret Demirer diğeri Sinan Engin'dir. O zaman ikisi de Ankaragücü forması giyiyordu. Biri sakat, diğeri kart cezalısı olduğun için oynamadı. Bu iki eski Beşiktaşlı'nın olduğu yerde Ankaragücü nasıl isteyerek 8 gol yer" dedi.

BEYİKTAŞ BİR KEZ BİLE YENEMEDİ

Yıllarca Galatasaray'ın kalesini koruyan Demirbaş, Beşiktaş'a da gönderme yapıyor. Hayrettin Demirbaş, "O sene Beşiktaş ile 7 maç yaptık. O dönemde 5'ini kazandık 2 kez berabere kaldık. Bizi bir kere yenemediler ve böyle şike söylentilerini ortaya attılar. Gerçekten ayıp" diyerek Siyah-Beyazlıları kızdıracak cümleler sarfetti.

ÇİMEN: HATIRLAMAK İSTEMİYORUM

Ankaragücü-Galatasaray karşılaşmasının hakemi Ünsal Çimen ise o tarihe geçen 90 dakikayı hatırlamak istemediğini söyledi. Ünsal Çimen, "Şu günlerde Türk futbolu şike soruşturmasıyla çalkalanırken benim de konuşmam gerçekten yanlış anlaşılabilir. Bu konuyla ilgili en hayırlısı yorum yapmamak" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak : Galatasaray'ın eski kalecisi Hayrettin Demirbaş'tan gündemi sarsacak bir iddia geldi

Hayrettin reiz:tiphat::D

Cevap: Hayrettin Demirbaş: "8-0'lık maçta Galatasaray şike yapmadı"

Hala Beşiktaşlılar a.gücüne 2 maçta nasıl 10 gol attıklarını açıklayamıyorlar :)

Bjk ile kupa maçında 9 kişi kalmışız maç 2-2 bitmiş :)

Cevap: Hayrettin Demirbaş: "8-0'lık maçta Galatasaray şike yapmadı"

Metrisçiler kendi şike olaylarını kapamak için,Her defasında 8-0'lık maçı gündeme getiriyorlar.Bilip konuşsalar bari.Ezbere konuşup komik duruma düşüyorlar.Bizi o pisliğe asla çekemeyeceklerini bilmiyorlar.

Helal olsun Hayrettin! :tiphat:

Eski Galatasaraylı'dan Gündemi Sarsacak İtiraf !

Eski G.Saraylı'dan gündemi sarsacak itiraf - Şike Soruşturması

hayrettindemirbafe.jpg

1992-93 sezonunda Galatasaray'ın deplasmanda Ankaragücü'nü 8-0 mağlup edip, Beşiktaş'ın önünde şampiyonluk ipini *****lemesinin ardından uzun yıllar geçti. Ancak şike soruşturmasının başlatılmasıyla Türk futbol tarihinin tozlu sayfaları da bir bir açılmaya başladı. İşte o tarihi maçta Galatasaray kaptanlığını yapan Hayrettin Demirbaş, gündemi sarsacak şok bir iddia ortaya attı ve "8-0'lık Ankaragücü karşılaşmasında şaibe vardı" dedi.

Büyük şok yaşadım

Sarı-Kırmızılıların eski file bekçisi, "Kesinlikle Galatasaray o maçta şike yapmadı. Tam aksine o karşılaşmada rakibimize müthiş bir teşvik primi gitmişti. Ceza sahası içinde bir pozisyon olmuştu Sabotic'le... Masörleri saha içine girip 'penaltı penaltı' diye bağırmaya başladı. 'Nedir sizdeki bu heyacan' diye sordum. O da bana 'ne diyorsun abi. Eğer bu maçı kazanırsak, 1 senedeki primi cebimize koyacağız' dedi. Şok olmuştum" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş 6 atmıştı

"Bizi o maçtan sonra zan altında bırakmaya çalıştılar" diyen Hayrettin Demirbaş, "O gün bizim takım öyle bir futbol oynari ki. Yemin ederim Real Madrid gibiydik. Hatta bir golde ceza sahası içinde 10 pas yaptık. Zaten 20. dakikada rakibimiz bu futbolumuza fazla dayanamadı skor 3-0 olmuştu bile... Ankaragücü kalecisi Zalad için 'Maçı sattı' dediler. Ama Zalad 5 gol yedi. İkinci yarıda da Arif 3 gol. Zalad benim arkadaşım. Böyle bir şey olsa ben oyundan çıkardım. Ayrıca o sezon Ankaragücü'ne Karşıyaka 5, Beşiktaş ise 6 tane atmıştı" diye konuştu.

Fikret - Sinan varken olur mu?

Hayrettin Demirbaş, Ankaragücü maçındaki ilginç detaya da dikkat çekti. Sarı-Kırmızılılar'ın eski file bekçisi, "Beşiktaş'ın belkemiği biri Fikret Demirer diğeri Sinan Engin'dir. O zaman ikisi de Ankaragücü forması giyiyordu. Biri sakat, diğeri kart cezalısı olduğun için oynamadı. Bu iki eski Beşiktaşlı'nın olduğu yerde Ankaragücü nasıl isteyerek 8 gol yer" dedi.

Beşiktaş 1 kez bile yenemedi

Yıllarca Galatasaray'ın kalesini koruyan Demirbaş, Beşiktaş'a da gönderme yapıyor. Hayrettin Demirbaş, "O sene Beşiktaş ile 7 maç yaptık. O dönemde 5'ini kazandık 2 kez berabere kaldık. Bizi bir kere yenemediler ve böyle şike söylentilerini ortaya attılar. Gerçekten ayıp" diyerek Siyah-Beyazlıları kızdıracak cümleler sarfetti.

Çimen: Hatırlamak istemiyorum

Ankaragücü-Galatasaray karşılaşmasının hakemi Ünsal Çimen ise o tarihe geçen 90 dakikayı hatırlamak istemediğini söyledi. Ünsal Çimen, "Şu günlerde Türk futbolu şike soruşturmasıyla çalkalanırken benim de konuşmam gerçekten yanlış anlaşılabilir. Bu konuyla ilgili en hayırlısı yorum yapmamak" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Bugün

Cevap: Eski Galatasaraylı'dan Gündemi Sarsacak İtiraf !

Beşiktaş ile 7 maç yaptık. O dönemde 5'ini kazandık 2 kez berabere kaldık. Bizi bir kere yenemediler ve böyle şike söylentilerini ortaya attılar. Gerçekten ayıp" diyerek Siyah-Beyazlıları kızdıracak cümleler sarfetti.

:happynew::happynew:

bide çamur atıyor adiler

yapma hayrettin yapma daha kadroları saymadım Hayrettin reyiz :D

Son maçlara girilirken hangi takım kaç puan ve averajda bilmeyenlerin ağzında plesenk olmuş bir söylenti ; olm sizin de 8-0 lık olayınız var.

Rakip takımlardan okuyanlar var mıdır bilmiyorum ama şöyle bir gerçek var;

92-93 sezonunun son haftasına girilirken iki takım da eşit puanda olmasına rağmen Galatasaray'ın 45 Beşiktaş'ın ise 43 averajı bulunmakta.Son hafta maçında Galatasaray'ın 1-0 lık galibiyetine karşılık Beşiktaş'ın şampiyon olabilmesi için Gençlerbirliği'ni 4 farklı skorla yenmesi gerekiyor.Yani Galatasaray 1-0 kazansa Beşiktaş da 3-0 kazansa yine şampiyon Galatasaray.Maçlar tamamlandığında Beşiktaş Gençlerbirliğini 3-1lik bir skorla geçmeyi başarıyor.Yani Galatasaray'ın Ankaragücü'ne puan kaybetmesi gerekiyor Beşiktaş'ın şampiyon ve ligin de temiz olması için.Velhasıl Galatasaray 1-0 da kazansa şampiyonken, 8-0 lık skora itiraz etmenin ve altında şike aramanın mantığını çözemedim, çözebilen varsa beri gelsin.Ligin bitimine 5 hafta kala puan olarak önde olan Beşiktaş kendi sahasında Trabzonspor'a yenilmemiş olsa şampiyon olmuş olacaktı, Galaatsaray'a karşı ligde oynadığın 2 maçı da kazanama, kendi evinde 3-1 mağlup ol, ondan sonra da çık de ki şike var.Oldu canım.

"İtiraf" kişinin kendi işlediği kabahatı anlatmasıdır, tabi medyanın ne yapmaya çalıştığını biz biliyoruz da peki bilmeyenler ne olacak? Başlık "suçlama" olmalıydı ama manşetlerde "Galatasaraylıdan şike itirafı " algısı oluşturmaya çalıştıkları o kadar açık ki.

Dün de yine bir gazetede Liverpoollu yöneticinin stadla ilgili sorusunu-ki,bunun Papa'nın New York'a ayak bastığı an ki sorusu gibi olduğundan eminim- "Bu stadın yapımında Galatasaray hiç para harcamadı" algısını oluşturup toplumun hafızasında yer edindirmeye çalışıyorlar.Tıpkı yıllardır siyasette, tarihte ya da diğer her konuda yaptıkları gibi.

Halkımızın artık bu gazete bu haberi yapmışsa neden yapmış , bu olayla ilişkisi nedir,bu haber kime ne çıkar sağlıyor sorusunu daha sık kendine sorması gerek!

adamsın hayrettin adam!!! ben bu adamı seviyorum ya.çoğu zaman duygularıma tercüman oluyo...rıdvana da fb liler için' karı gibi yere atlayıp duruyolar erkek gibi oynasınlar' demişti:D

Yahu bir Besiktas'li arakadas gelip burda cevaplasa sevinirim. Forza'dakiler neyi tartisisyor boyle hararetle? Resmi yayin organimizda roportaj olmasini mi?

Şerefli 2.cilermiş :) Şike olmasa biz a.gücüne yenilecektik yani 1-0 yenemeyecektik yani :) Bitmiş a.gücünü.

Lig daha bitmemişken 6 atmak mı daha büyük olay yoksa ligin son maçında 8 atmak mı.Sinan engin kendisi dedi son haftaydı zaten dedi biz bile antremana çıkmıyorduk kimse oynamak istemiyordu çünkü son maçtı ligi çoktan bitirmiştik diyordu..

Cevap: Hayrettin Demirbaş: "Şikeyi biz değil, BJK yaptı!"

Bu salaklar hala 2 maçta nasıl 10 gol attıklarını açıklamadılar ? Beşiktaşlılardan 1 kişi bile 0-6 ile 4-0 ı ağızlarına almıyorlar bi açıklayın..

Bu arada Bjk'nin 6-0 yendiği A.gücü maçı videosu yok mu ?

2003 de nasıl şampiyon olduklarını bilmiyor mu bunlar.

o değilde son dönemde fb liler bjk nin haklarını daha çok arar oldu fb lilerin ağzında sakız oldu bu 8-0 ne ayak ? kendilerinin bukalemun sözü vardı buda bukalemunluk değilmidir ? kendi pisliklerini örtmek için sağa sola çamur atıp saldırıyo ezikler buda iyi kapak olmuş

Bjk'nin A.gücü maçları videosu yok mu hiç 0-6 ve 4-0lık maçları..

Üst Alt