Huawei P9 ve P9 Plus Tanıtıldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Huawei P9 ve P9 Plus Tanıtıldı

Özellikle son birkaç haftadır bir türlü gündemden düşmeyen bir Huawei P9 karşımızdaydı. Nihayet telefon bugün Londra’da gerçekleştirilen özel bir etkinlikte tanıtıldı ve iki yeni P9 modeli kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

d-1-628x209.jpg

d-628x393-1-628x393.jpg

Tasarım-Ekran

P9-tasar%C4%B1m-628x209.jpg

Huawei P9, 5.2 inçlik ekran boyutu ile sahne alıyor ancak buna rağmen 4.7 inç ekranlı iPhone 6S’le hemen hemen aynı boyutlara sahip. Yani telefonun çerçeveleri çok ince. Söz gelimi, telefon Full HD ekran çözünürlüğüne ve IPS bir panele sahip.
Alüminyum gövde, Nexus 6P’dekine benzer kamera şeridi ve bunun altında yer alan parmak izi okuyucu tasarımsal detaylardan.

Donanım

Yeni P9’da Mate 8’deki Kirin 950’nin biraz değiştirilmiş versiyonu olan Kirin 955 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci 8 çekirdekli bir yapıya sahip. Bu işlemcinin ilk dört çekirdeği 2,5 ghz hızında çalışan Cortex A72’den diğer dört çekirdeği ise 1,8 ghz hızında çalışan Cortex A53’ten oluşuyor. Grafik birimi olaraksa Mali T880 kullanılmış.

Bellek ve depolama kısmında ise iki farklı varyasyon oluşturulmuş. Bunlardan ilki 3 GB RAM ve 32 GB artırılabilir dahili depolamalı olarak gelirken ikinci versiyonu 4 GB RAM ve 64 GB artırılabilir depolamayla geliyor. 3000 mAh’lik pil de telefonda yerini alan detaylardan.

İki modelin ortak olarak USB Type-C’ye destek verdiğini de belirtelim.

Kamera

ad-628x209.jpg

P9’la çift kamera özelliği artık bağdaşmıştı. Beklendiği telefon Alman üretici Lecia’ın çift 12 MP’lik arka kamerasına sahip. Kameralardan ilki standart kaydı gerçekleştirirken ikincisi sadece siyah ve beyaz görüntüleri algılayarak daha iyi gri tonları yakalamaya olanak tanıyor. f/2.2 diyafram aralığı ile iyi portre fotoğrafları ve iyi gece çekimleri yapabilecek olan sensörler 35 mm’lik açıya sahip.

Ayrıca lazer oto fokus, çift tonlu led flaş kameraya eşlik ediyor. Bu noktada atlanan detay ise OIS olmuş. Kamera çıkıntısının olmaması da tasarımsal açıdan hoş detaylardan.

Huawei P9 Plus

p9-pluus-628x209.jpg

Bu telefonla ilgili yanılgıya düştüğümüz nokta ismi oldu. Modelin isminin P9 Max olmasını bekliyorduk fakat lansmanda Huawei, telefonu P9 Plus olarak bizlere tanıttı. Daha büyük ekranı ve daha üst seviye özellikleriyle P9 Plus’ı, P9’un abisi sayabiliriz.

Beklentilerin aksine 5.5 inçlik ekranla gelen P9 Plus bizi ikinci kez şaşırttı. Daha büyük ekran, P9 Plus’a daha iyi ekran çözünürlüğü sağlamamış ancak 3D Touch benzeri bir dokunmatik ekrana telefona yer verilmiş. Press Touch denen özelliğe aslında Mate S’de de yer verilmişti fakat P9 Plus ile daha çok kişinin kullanabileceği duruma gelmiş diyebiliriz.

Bunların yanında abi model P9’dan farklı olarak yalnızca 64 GB artırılabilir depolama ve 4 GB RAM ile birlikte gelecek. 3400 mAh’lik bataryası ile oldukça iddialı olan telefon Huawei’nin hızlı şarj teknolojisi sayesinde 10 dakikalık şarjla 6 saat konuşma süresi sağlayacak.

Fiyatı Ne Kadar

Huawei P9’un fiyatı 449 pound, P9 Plus’ın fiyatıysa 549 pound olarak belirlenmiş. Amiral gemisi ikili 16 nisanda Avrupa ve Orta Doğu’daki 29 ülkede satışa çıkacak.

Huawei P9'un teknik özellikleri;

Ölçüler: 145 x 70.9 x 6.95mm, 144 gram ağırlık
Ekran: 5.2 inç, Full HD, 423 ppi, IPS LCD ekran
İşlemci: HiSilicon Kirin 955 yonga seti, dörtlü 2.5GHz Cortex-A72+ dörtlü 1.8GHz Cortex-A53, Mali-T880 GPU'lu
RAM: 4 GB RAM, 64GB + 3 GB RAM 32GB depolama seçeneği (iki versiyonu var)
Kameralar: 12 MP+12 MP çift arka kamera, Leica kamera teknolojili, Otofokuslu 8 MP ön kamera
Pil: 3000mAh
Diğer özellikler: Parmak izi sensörü, USB Type-C, Stereo Speakers
Yazılım: Android 6.0 Marshmallow, EMUI 4.1 arayüzü

Huawei P9 Plus'ın teknik özellikleri;

Ölçüler: 152.3 x 75.3 x 6.98 mm, 162 gram ağırlık
Ekran: 5.5 inç, Full HD ekran, IPS LCD
İşlemci: HiSilicon Kirin 955 yonga seti, dörtlü 2.5GHz Cortex-A72+ dörtlü 1.8GHz Cortex-A53, Mali-T880 GPU'lu
RAM: 4 GB RAM, 64GB depolama alanı, 128GB'lık seçeneği de var
Kameralar: 12 MP+12 MP çift arka kamera, Leica kamera teknolojili, Otofokuslu 8 MP ön kamera
Pil: 3400mAh
Diğer özellikler: Parmak izi sensörü, USB Type-C, Stereo Speakers
Yazılım: Android 6.0 Marshmallow, EMUI 4.1 arayüzü

Huawei P9 ve P9 Plus Tanıtıldı! İşte Tum Detaylar - Scroll Scroll

huawei honor 7 modeli yeni çıktı onu aldım kesinlikle çok iyi bir cihaz tavsiye ederim

tr ye henüz girmedi birtek türktelekom satıyor simdilik sınırlı sayıda cihazı 1300den sonra ise 1800den satacakmıs

ben 240 pounda aldım kasası performansı kamerası pil gücü herseyi bana göre cok iyi tavsiye ederim

Telefonu begendim ama Huawei da begenmedim nokta EMUI 4.1 arayüzü, onu alirsan Root etmek lazim. O yuzden eger Huawei bu seneki yeni Nexus u tekrar yaparlarsa ozaman o daha iyi olur benim icin.

Üst Alt