İbrahimoviç mi? Rooney mi? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İbrahimoviç mi? Rooney mi?

Cevap: İbrahimoviç mi? Rooney mi?

Ronaldo'nun menajeri misin sen?Bakış açım darlığı veya genişliği seni alakadar etmez,burnunu sokmayıver bakış açıma.Yetenek adam geçmek değil,sahadayken doğru zamanda doğru işi yapmaktır,doğru pas vermektir,doğru yerde çalım atıp doğru yerde şut atmaktır.Ben bunu sadece çalım atma açısından söylemiyorum.O hareketlerin mucidi olan Ronaldo o hareketleri yaptığı vakit iki tane futbolcuyu düşürmüş olurdu oyundan,sizin bu cereyedi sırf gösteriş için yapıyor bu işleri.Hani bu açıklama sana çok ama yine de yazalım.Ronaldo iyi şut atar,sebep?Güç.Ronaldo iyi adam geçer,sebep?Hız.Ronaldo iyi kafa vurur,sebep?Fizik.Tek tek saymayayım şimdi.Bu adamın yaptığı bütün iyi işler tamamen fizik gücüyle ve kendisine kattıklarıyla ilgili.Doğal yetenek olarak gördüğüm şeyler ise bu adamda yok.Oyun zekası yok,pas yeteneği vasat,önemli maçlarda oyuna ağırlık koyma yok.Salak salak tercihler yapıyor oyunda.Gayet vasat bir adamken sürekli çalışarak müthiş hocasıyla beraber kendisini geliştirmiş,dünyanın en iyi futbolcularından birisi olmuş.Olay bundan ibaret.Bende diyorum ki salt yetenek olarak Walcott'tan fazlası yok Lennon'dan fazlası yok.Bu adamlardan çok daha iyiyse Ronaldo ki iyi bu çalışma azmi ve bununla beraber kazandığı müthiş fizik gücüdür,hızıdır.Anladın mı şimdi bakış açımı?

Şimdi diğer arkadaşlar tepki göstermesinler konu dışı konuşuyoruz diye.Arkadaşın biri Messi'den iyi dedi yetenek olarak bende cevap verdim.Sonra Ronaldo'nun fahri menajeri olan bu arkadaş bodoslama girince cevap vermek zorunda kaldım ben de.

Azmi ne kadarda basit göstermişsin öyle, helal olsun. Ha ayrıca çalışma azmi ile o hızlı ayaklara ve inanılmaz güçlü vücuda sahip olunabilseydi ortalık Ronaldo' dan geçilmezdi. Dünaynın en iyi futbolcularından birini göklere çıkarmak için dünyanın en iyi diğer oyuncusunu basite indirgemek(Walcott, Lennon vs.) hatta ve hatta yerin dibine sokmakta bayatladı artık. Dünyanın en iyi iki futbolcusu Messi ve Ronaldo' dur. Sıralama kişilerin görüşleri ve beğenileri ile bir veya iki olarak değişir, ancak şu an için asla ve asla üç olmaz, olamaz.

Arda'da forvet Messi'de Ronaldo'da. Striker en uçta oynayan golcüdür. Yani bizde santrafora tekabül ediyor. İbrahimoviç santrafor, Rooney forvet tir.

Rooney Villa'yi ezdi

Ibra ile Rooney basa bas gidiyor

Barca Ibra'yi gonderip Villa'yi aldi

ilginc isler :eek:

Striker : Forvet demektir.

Santrafor : En uçta ki elemandır ve ondan top taşıması değil gol atması beklenir.

Arda, Messi, Ronaldo, Quaresma, Anelka, Henry vs. kanat forvettir.

Üst Alt