Igor Tudor, Türk Futbolundaki Problemi Açıkladı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Igor Tudor, Türk Futbolundaki Problemi Açıkladı

aydınlandımpanpaedison.jpg

Ulan bizdeki sistem zaten çarpuk çurpuk ona bişey demem zaten.Fakat görende bu Hırvatistanın 3 tane dünya kupası 2 tane avrupa şampiyonası kupası aldığını sanacak.Tamam iyi futbolcuları var ama bir o kadarda futbolda başarısız bir ülke.

Türkler'deki problem her şeyin skora odaklı olması lafından gına geldi, sanki dünyanın herhangi bir yerinde çok farklı.
Ne odakli olacaz ki tonla para harciyorsun gidip ne idugu belirsiz tasaksehirden 5 yiyorsun 5 te 1 butcene sahip malatyaya yeniliyorsun dengin bjk tarafindan eziliyorsun ,iyi futbol desen oda yok adi herif biraz gerildim ustat.

Türkler'deki problem her şeyin skora odaklı olması lafından gına geldi, sanki dünyanın herhangi bir yerinde çok farklı.

Bizdeki fark şu; Bizde uzun vadeli plan yok. Başakşehir dışında başladığı hocayla bitirir denecek takım var mı? Hayır.

Her sene en az 30-35 tane teknik adam çalışıyor. Bazıları 3-4 teknik adam değiştiriyor. Çok iyi giden takım 3 maç kötü gittiğinde hemen yollanması konuşulur oluyor. En ufak ileriye dönük proje yok. Sonuç iyiyse devam, değilse tamam.

En basitinden Guardiola-City örneği verilebilir. Geçen sene rezil bir sene geçirdiler. Hatta Guardiola bile "kovulmayı hak ettim" dedi ama devam ettiler hatta daha fazla bütçe verdiler. Bu sene gelinen yer ortada.

Bizim ligde şampiyon olamayan her büyük takım başarısız lanse ediliyor ve hemen hoca değişiyor. Fark bu işte.

Bizdeki fark şu; Bizde uzun vadeli plan yok. Başakşehir dışında başladığı hocayla bitirir denecek takım var mı? Hayır.

Her sene en az 30-35 tane teknik adam çalışıyor. Bazıları 3-4 teknik adam değiştiriyor. Çok iyi giden takım 3 maç kötü gittiğinde hemen yollanması konuşulur oluyor. En ufak ileriye dönük proje yok. Sonuç iyiyse devam, değilse tamam.

En basitinden Guardiola-City örneği verilebilir. Geçen sene rezil bir sene geçirdiler. Hatta Guardiola bile "kovulmayı hak ettim" dedi ama devam ettiler hatta daha fazla bütçe verdiler. Bu sene gelinen yer ortada.

Bizim ligde şampiyon olamayan her büyük takım başarısız lanse ediliyor ve hemen hoca değişiyor. Fark bu işte.

Fatih hoca ile mutlu değilmisin renktaş?

Ulan bizdeki sistem zaten çarpuk çurpuk ona bişey demem zaten.Fakat görende bu Hırvatistanın 3 tane dünya kupası 2 tane avrupa şampiyonası kupası aldığını sanacak.Tamam iyi futbolcuları var ama bir o kadarda futbolda başarısız bir ülke.

Adamlar daha 90'ların ortasından sonra bağımsız oldu. Buna rağmen 98'de üçüncü oldular. Hemen her turnuvaya gidiyorlar. Şu an kadrolarında Modric,Rakitic,Mandzukic,Kovacic,Brozovic,Perisic,Vrsjliko,Lovren,Vida,Pjaca.... hemen her oyuncuları üst düzey takımlarda oynuyor.

Bizde kadroya bile giremeyen Arda ile övünüyoruz hala. Üstelik 10'da 1 nüfusa, bizden çok çok daha düşük bütçelere ve kötü tesislere rağmen yapıyorlar bunu.

Dünyada bizim kadar imkanı olup başarısız olan 2.ülke yoktur. Belki Rusya olabilir. Onların farkı da şu; Asıl popüler sporları futbol değil zaten. Bizim popüler sporumuz futbol.

Son düzenleme:

Örnekler üzerinden gitmek yanlış olur, zırt pırt hoca değiştirdiği bir dönemde chelsea bütün kupaları almıştı. Türk futbolunda sistemsizlik olduğu eleştirisine ben de katılırım, sabır olmadığına da katılabilirim. Guardiola gibi bir adamı TD olarak getirirsen sabredersin, sonunda başarısız olunsa bile o riske değer çünkü başarması halinde ne elde edeceğini biliyorsun. Tudor vs gibi adamlara sabretmek ve güvenmek akıl mantık dışı bir şey. Hele hele Galatasaray için büyük bütçe olan 40 milyon euroları bu gibi adamlara harcamak akıl tutulmasından başka bir şey değil.

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Ne odakli olacaz ki tonla para harciyorsun gidip ne idugu belirsiz tasaksehirden 5 yiyorsun 5 te 1 butcene sahip malatyaya yeniliyorsun dengin bjk tarafindan eziliyorsun ,iyi futbol desen oda yok adi herif biraz gerildim ustat.

Madem katılıyorsun niye like vermiyorsun ?

ben Tudor özelinden bahsetmiyorum farkındaysan. Terim ne alaka ki? Tudor geçti,gitti. Ben gerçeklerden bahsediyorum. Hangi söylediğim yanlış?

Bende diyorum ki renktaşım, gerginsin. Fatih hoca ile iyi bir ivme kazanırız gibi, yani huzurlu olman daha iyi olur renktaş, yoksa bir sürü sorun var ama moral bozmaya gerek yok bence. Dediklerine yanlıştır doğrudur bir şey diyemem. Ben bu açıdan bakarak yazdım mesaja yani.

Son düzenleme:
Dünyanın büyük liglerinde uzun süre kalan kaç tane teknik direktör var ki büyük takımlarda? Onu geçiniz.
Skor odaklı olması kadar doğal bir şey yok ayrıca. Maç kazanmadan şampiyon olunmaz. Sorun gençlere şans vermemek değil, yetiştirememek bence.
Güvenmiyoruz kendi adamımıza. Ki bu sporla alakalı bir problem değil, ülkenin problemi.

Ulan her büyük maçta skordan bağımsız oyun olarak ne ürettin ki? Takım Anadolu takımlarından daha beter şekilde savunma yapmaya çalışıyordu, 4 büyük maçta girdiğimiz pozisyon sayısı ise bir elin parmaklarını geçmez.

Örnekler üzerinden gitmek yanlış olur, zırt pırt hoca değiştirdiği bir dönemde chelsea bütün kupaları almıştı. Türk futbolunda sistemsizlik olduğu eleştirisine ben de katılırım, sabır olmadığına da katılabilirim. Guardiola gibi bir adamı TD olarak getirirsen sabredersin, sonunda başarısız olunsa bile o riske değer çünkü başarması halinde ne elde edeceğini biliyorsun. Tudor vs gibi adamlara sabretmek ve güvenmek akıl mantık dışı bir şey. Hele hele Galatasaray için büyük bütçe olan 40 milyon euroları bu gibi adamlara harcamak akıl tutulmasından başka bir şey değil.

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Madem katılıyorsun niye like vermiyorsun ?

Bu lige Guardiola gelmeyeceğine göre.. Göreve getirdiğin adamla projen olması lazım. Bizde proje olmadan öylesine getiriliyor, 3 maç kötü gittin mi yollanıyor, anında başkası getirliyor.

Mesela Göztepe'yi bu yüzden takdir ediyorum. Herkes neden Yılmaz Vural'ı yollayıp hiç takım çalıştırmamış birini neden getirdin diye eleştirdi ama adam bir vizyon,proje koydu.

Bahsettiğim şey bu. Tudor'un söylediği bu yüzden doğru. Bizde her turnuvaya gidemeyişte 2-3 hafta "altyapıya önem verelim" diye konuşulur,başarılı olan ülkelerden hep örnekler verilir ama sonuçta değişen bir şey olmaz.

Alex Telles,Bruma burada yuhalanıyordu,istenmiyordu. Sabır yok. 35 yaşında yıldız iyi oynamasa bile ona hep sempati ile bakılıyor. Bu yüzden genç oyuncular buraya değil Portekiz,Hollanda,Belçika'ya gidiyor.

Üst Alt