Igor Tudor - Sayfa 249 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
bütün hocalar kariyerlerine barcelonadamı başlıyor

ne yapacak adam anlamıyorum ki

adam bir büyük takımı sene başına bir kere almış 16 maçta 32 puanda lider ya da bir puan arkada iken bırakmış

üstelik yep yeni takım ve bjk ile başakın uçtuğu sene

ne yapsın yani adam

Oynattığı oyun çok primitif ve tek yönlü. Pas oyunu diye bir şey yok anca bir önde basma tutturmuş her takımı öyle çözmeye çalışıyor. Şansa İtalya'da seviye ne olursa olsun herkes ayağa çıkmaya çalışıyor, İngiltere gibi takımların yarısının uzun topla oynadığı ligde olsa büyük ihtimal senede 10-12 maçı isabetli şut atamadan bitirirdi. Türkiye'de deplasmana gittiği her maçta o kalibresini göstermişti zaten. Ben Tudor'un Galatasaray'deyken elendiği Graham Potter'ın Brighton'ını da izliyorum, Tudor'un Udinese'sini de. İki hocanın yakın ölçekte takımlarına sahada ne yaptırmaya çalıştıklarını görmek 2 yıl önce belli olan seviye farkını yeniden ortaya koymasını sağlıyor insanın.

Ha çalışkanlık olarak sırf duran top taktiklerine yorduğu kafayla bile Fatih Terim'den iyi olduğuna katılırım. Ama akan oyuna yeni bir şey getirmede Sosa'yı geçen yıl 6'ya, bu yıl 8'e çekip Abdülkadir Parmak gibi bir adamı çıkaran Ünal Karaman kadar bile yenilikçi olduğunu düşünmüyorum. Şanslı ki cebinde geçmişten bir İtalya kartı var, yoksa Di Francesco'ların Sampdoria'da süründüğü, Spalletti'lerin, Allegri'lerin işsiz kaldığı yerde yardımcı antrenör bile olamazdı.

Oynattığı oyun çok primitif ve tek yönlü. Pas oyunu diye bir şey yok anca bir önde basma tutturmuş her takımı öyle çözmeye çalışıyor. Şansa İtalya'da seviye ne olursa olsun herkes ayağa çıkmaya çalışıyor, İngiltere gibi takımların yarısının uzun topla oynadığı ligde olsa büyük ihtimal senede 10-12 maçı isabetli şut atamadan bitirirdi. Türkiye'de deplasmana gittiği her maçta o kalibresini göstermişti zaten. Ben Tudor'un Galatasaray'deyken elendiği Graham Potter'ın Brighton'ını da izliyorum, Tudor'un Udinese'sini de. İki hocanın yakın ölçekte takımlarına sahada ne yaptırmaya çalıştıklarını görmek 2 yıl önce belli olan seviye farkını yeniden ortaya koymasını sağlıyor insanın.

Ha çalışkanlık olarak sırf duran top taktiklerine yorduğu kafayla bile Fatih Terim'den iyi olduğuna katılırım. Ama akan oyuna yeni bir şey getirmede Sosa'yı geçen yıl 6'ya, bu yıl 8'e çekip Abdülkadir Parmak gibi bir adamı çıkaran Ünal Karaman kadar bile yenilikçi olduğunu düşünmüyorum. Şanslı ki cebinde geçmişten bir İtalya kartı var, yoksa Di Francesco'ların Sampdoria'da süründüğü, Spalletti'lerin, Allegri'lerin işsiz kaldığı yerde yardımcı antrenör bile olamazdı.

pas oyunu tek şart değil ki

klopp bile son 2 senedir oynuyor

conte pek pas hocası hiç olmadı

ayrıca plde uzun topla çıkan burnley ve sheffield kalmıştır

pas oyunu tek şart değil ki

klopp bile son 2 senedir oynuyor

conte pek pas hocası hiç olmadı

ayrıca plde uzun topla çıkan burnley ve sheffield kalmıştır

İleride Petagna tarzı top tutabilen 9 numaran varsa ve daha önemlisi bu ilk aksiyonda rakip yarı sahada çoğalabilecek bir takım kurabiliyorsan pek tabii ki pas oyunu şart değildir. Arada Atletico maçı izliyorum adamların şişirdiği topu büyük ihtimal Ümit Kayıhan'ın Diyarbakır'ı şişirmemiştir. Ama adamlar top şişirdiği kadar rakip sahada çoğalmayı ve Felix, Saul, Trippier gibi 1-2 özel yeteneğiyle pozisyon yaratmasını da biliyorlar. Öyle oyuna saygı duyarım. Ama Tudor Fatih Terim tarzı pas oyunu oynatmayı bilmeyip oynatmak için ısrar eden türlerden. Bu yüzden kötü Fener'ler bile top şişire şişire derbi deplasmanlarından puan alırken biz 2 yıldır derbi deplasmanlarında 1 puan için Allah'a el açar hale geldik. Trabzon-Başakşehir-Malatya deplasmanlarında da bu yapamadığımız pas oyunu yüzünden önde baskıyla devrede maçı kaybeden ve gol atmamız gereken noktada da Tudor yarı saha oyunu bilmediği için maçı çeviremeyen bir takım haline gelmiştik. Yani Beşiktaş deplasmanında 20 dakika tek kale top oynatıp ilk değişikliğini Muslera'nın 5 kurtarışından sonra 6.'yı çıkaramamasının ardından yapan bir oyun zekasından bahsediyoruz abi, ne diyeyim.

PL'de her maçı izlemiyorum ama Newcastle'ın, Aston Villa'nın, Palace'ın gayet top şişirdiği çok maça denk geldim. Bu tarz top oynamaya niyeti olmayan takımlara karşı çok vasat taktisyen Tudor, bilhassa Serie A şartlarında. Ben Gattuso'nun kötü Milan'ı da izledim, Tudor'un iyi denilen Galatasaray'ını, Udinese'sini de. Açıkcası bundan 10 yıl sonra Gattuso Tudor'dan 3-4 gömlek iyi hoca olmazsa çok büyük hayal kırıklığına uğrarım.

İşte bizim taraftarı bu yüzden anlamıyorum

Terim'e yeni bir şey dene diyorlar.Tudor sürekli arayışta idi

Ona da her maç sövüyorlardı

ya hocayı eleştiriyorum beğenmediğim çok şey var da bence siz terimcilerin bile anlamadığı bir durum var şu an

hoca birşey denemiyor yav

yani ben özellikle fener maçında hoca sonucu kötü de olsa kendi mührünü vururdu böyle gidişlerde

ben açıkçası falcao ve andone bekledim

neden denemekten endişe ediyor onu çözemiyorum

donku alıp seriyi ve andoneyi almaması

falcaoyu çıkarması

hocayı ilk defa bu kadar çekingen görüyorum sebebi nedir acaba

ya hocayı eleştiriyorum beğenmediğim çok şey var da bence siz terimcilerin bile anlamadığı bir durum var şu an

hoca birşey denemiyor yav

yani ben özellikle fener maçında hoca sonucu kötü de olsa kendi mührünü vururdu böyle gidişlerde

ben açıkçası falcao ve andone bekledim

neden denemekten endişe ediyor onu çözemiyorum

donku alıp seriyi ve andoneyi almaması

falcaoyu çıkarması

hocayı ilk defa bu kadar çekingen görüyorum sebebi nedir acaba

2011-2012 / 4-4-2 li sisteme geçiş sürecimiz

Yine bir Fener maçı ve ben hocadan sürpriz bekliyorum

Beni de şaşırtıyor

Seri ve Andone'yi kesmesi mantık dışıydı

bu cocugu takip ediyor musun

dany yok ile ilgili görsel sonucu

Bi adamı sevince herşeyiyle hep övüyoruz sevmeyince hep yeriyoruz..

Tudor 2017-18 öncesi rezil durumdaki takıma çok doğru teşhisler koyup gereken yerlere adamlar aldırdı.. Medyaya kalsa selcuk'un yanına tek adam yeterliydi 2 adam aldırdı.. Medyaya kalsa sabri sağ bekte iyiydi direk yollatti...
Sneijder iyice sermişti onu yolladı ve taş gibi Takım kurdu..
Tudor ile oynadığımız o 8 haftalık dönem belki de son yılların en heyecan verici dönemiydi ama maalesef belki yaşının etkisi belki karakterinin etkisi kriz anlarında felaket dağıldı..Beşiktaş ve başakşehir maçlarında inanılmaz saçmaladı..
Tudor bence kesinlikle yetenekli bir antrenör.. Eğer mental olarak kendini biraz toparlarsa çok iyi yerlere gelecektir...

Katılıyorum. Tavanı hiç aşağıda olmayan bir antrenör. Ama Tudor'un geleceği Serie A'da. Başka bir yerde pek tutunamaz. Orada kalsın ve yükselişe devam etsin.

Benim o dönem Tudor'a ayar olma nedenim öncelikle Östersund avrupa maçları sonrası elenmemiz ve maç sonlarında yaptığı saçma sapan açıklamalar. Bu kabul edilemez bir tavırdı. Sonrasında ise özellikle Başakşehir deplasmanında 5 yediğimiz maç ve sonrasındaki deplasman mağlubiyetlerimiz Tudor'u bende bitiren noktalar.

Yoksa denediği şeyler hoşuma gitmiyordu diyemem. Baskılı tempolu futbol, 3'lü savunma denemeleri falan hoşuma gidiyordu yani.

büyük takım hocası değil ama transferden iyi anlıyor sistem hocası gittiği her takımıda iyi oynattı Karabük de bunu yaptı bizde de ayrıldığı güne kadar hücum pres (y)

Üst Alt