İKK Ç.F. Rövanş | Barcelona 2-2 Real Madrid | Maç Sonucu - Sayfa 37 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İKK Ç.F. Rövanş | Barcelona 2-2 Real Madrid | Maç Sonucu

Cevap: İKK Ç.F. Rövanş | Barcelona 2-2 Real Madrid | 25 Ocak | İlk Yarı | TRT 3 Spor

Hakemler 2 tarafa da esit düzeyde hatalar yapıyor aslında. Son serbest vuruşu kullandırmaması hataysa Diarra'yı atmaması da hata.

Ancak kazanan sadece ve sadece Barca olduğu icin, ağlayan takım da sadece ve sadece Real oluyor.

Ayrıca cirkeflik tartısmalarının da önüne gecilmez, her 2 tarafta da var bu tarz oyuncular.

Bu arada Busquets'e cirkef veya bu cirkeflikle Barca'da oynamamalı gibi elestirilerde bulunabilirsiniz ancak Busquets'in futboluna kesinlikle laf atılmamalı. Cok süslü bir tarzı olmadığı icin garip duruyor tabi o takımda ancak sistemde ki olmazsa olmaz adamlardan bir tanesidir Busquets ve dünya üzerinde de mevkisinde belki de 1 numaralı oyuncudur.
Aynen katılıyorum.sadece dünyada mevkisinde 1 numaralı oyuncu iddaana pek katılamıyacagım.

Cevap: İKK Ç.F. Rövanş | Barcelona 2-2 Real Madrid | 25 Ocak | İlk Yarı | TRT 3 Spor

Bakın beyler Real madirdli bir futbolcu.

pepe-dani.jpg

Faul.PNG

570_real-madrids-pepe-kicks-getafes-francisco-casquero-during-match1.jpg

11.jpg

1326926724_extras_albumes_0.jpg

hocam ne var o pozisyonlarda yahu pepe melek melek

bırakın abi...

örnek verdiğiniz tek adam PEPE...

ben size tonla sayayım barçelonanın gözükmeyen çirkeflerini...

başta babadan torpilli hırto buskets...

sonra d.alves sakatlanmadan önce villa sonra pedro tam tiyatro kulübü...

okulda kesin tiyatro kolundaydı bu hıyartolar...

beyler sürekli karşılıklı resim paylasmanızın bir anlamı yok.Herkes biliyor busquet in tiyatro sanatcılıgını ve pepenin kasaplıgını.

bırakın abi...

örnek verdiğiniz tek adam PEPE...

ben size tonla sayayım barçelonanın gözükmeyen çirkeflerini...

başta babadan torpilli hırto buskets...

sonra d.alves sakatlanmadan önce villa sonra pedro tam tiyatro kulübü...

okulda kesin tiyatro kolundaydı bu hıyartolar...

la masia'dan yetiştiler ya o yüzden bu kadar "ahlaklı"lar :asd:

barca gene bişey oynamadı deli olcam bala turu geciyorlar

pepe degil, mesut konusulmali adam efsane oynadi.

O değil de Mesut harika oynadı bu maç. Nerdeyse her pozisyonda geçti Abidal'i. Abidal kariyerinin en kötü maçlarından birini çıkardı belkide.

Real Madrid ezmiş. Hakem hop noluyor demiş. Barcelona tur atlamış. Keşke izleseymişim.

2 şeyden bahsedeceğim.

1- hakemin son topta yaptığı çok ayıp. Bakın yanlış/doğru tartışmıyorum ayıp. Ya devam ettir kaleci diksin maçı bitir yada faulu kullandır. Sorun çıkar tabi bunu yaparsan.

2- Yıllarca çirkef MAADRIDDDDDDDD diye kuduranlar Casillas'ın yaptığını gördümü acep? Öyle bir durumda büyük kaptan Arda, oyuncuları uzaklaştırırmıydı yoksa önce o mu sövmeye giderdi. Casıllastan pek hoşlanmazdım ama bu yaptığı hareket büyük bir artı kazandırdı gözümde. Umrunda mı? Tabiiki değil. Ama orda Puyol o hareketi yapmazdı. Aslında hiç bir Barcelonalı yapmazdı. Hepsi sövmeye giderdi.

2 şeyden bahsedeceğim.

1- hakemin son topta yaptığı çok ayıp. Bakın yanlış/doğru tartışmıyorum ayıp. Ya devam ettir kaleci diksin maçı bitir yada faulu kullandır. Sorun çıkar tabi bunu yaparsan.

2- Yıllarca çirkef MAADRIDDDDDDDD diye kuduranlar Casillas'ın yaptığını gördümü acep? Öyle bir durumda büyük kaptan Arda, oyuncuları uzaklaştırırmıydı yoksa önce o mu sövmeye giderdi. Casıllastan pek hoşlanmazdım ama bu yaptığı hareket büyük bir artı kazandırdı gözümde. Umrunda mı? Tabiiki değil. Ama orda Puyol o hareketi yapmazdı. Aslında hiç bir Barcelonalı yapmazdı. Hepsi sövmeye giderdi.

Casillas'tan nasıl hoşlanmazdın lan.Adam çok sempatik bence.Messi'nin ağzına yapsa birşey demem.

sanchez daha yabancilik cekiyor, tabi kolay degil barcada ilk 11 de hemen oynayabilmek.

sanchez seneye alistigi zaman cok daha iyi olacak

Hakemler 2 tarafa da esit düzeyde hatalar yapıyor aslında. Son serbest vuruşu kullandırmaması hataysa Diarra'yı atmaması da hata.

Ancak kazanan sadece ve sadece Barca olduğu icin, ağlayan takım da sadece ve sadece Real oluyor.

Ayrıca cirkeflik tartısmalarının da önüne gecilmez, her 2 tarafta da var bu tarz oyuncular.

Bu arada Busquets'e cirkef veya bu cirkeflikle Barca'da oynamamalı gibi elestirilerde bulunabilirsiniz ancak Busquets'in futboluna kesinlikle laf atılmamalı. Cok süslü bir tarzı olmadığı icin garip duruyor tabi o takımda ancak sistemde ki olmazsa olmaz adamlardan bir tanesidir Busquets ve dünya üzerinde de mevkisinde belki de 1 numaralı oyuncudur.

Busquets bence de dünyanın en iyilerinden biri .Herkes küçümsüyor .Bir tek ben böyle düşünüyorum sanıyordum.İnanılmaz bir tekniği var bence.

Şuraya "Real Madrid iyi oynadı, tebrik etmek lazım" diye yazmak için geldim Real'lilerin klasik bahane muhabbetlerini görünce hevesim kaçtı. Olsun biz yine öncelikle Real Madrid'li oyuncuların mücadelelerini, dirençlerini ve iyi oyunlarını kutlayalım. Özellikle Mesut resmen döktürdü maçta.

Real Madrid hepinizin bildiği gibi maça iyi başladı. Son seferlerde 10 dakika kadar maça hızlı başladıkları (hatta birkaç kez erken golle 1-0 öne de geçtiler) örnekler vardı ama bu sefer o süreyi daha uzun tutmayı başardılar. Barcelona oyun kurmakta zorlandı, bilmiyorum biraz da rehavete kapılmış olacaklar sanıyorum. O dakikalarda Real'in gol bulamaması tamamen şanssızlık ve beceriksizlikti. Özellikle Higuain kötü günündeydi, Mourinho kaç seferdir ilk 11'de başlattığı Benzema'yı bugün de sahaya sürseydi muhtemelen ilk 30 dakikada 2 farkla öne geçebilirlerdi. Hem iyi pres yaptılar hem de iyi savunma yaptılar, Barça'nın pas yapmasına izin vermediler, kazandıkları toplarda iyi çıktılar, topu çok kolay kaybetmediler. Öncekinden farklı yaptıkları birşey de topun kıymetini bilmekti, hızlı kontraya çıkıp gol atacağız diye zorlamalar yapmak yerine net kontra bulamayınca olgun atak kurmaya çalıştlar, Mesut'un bunda etkisi büyük. Ancak Barcelona 30-35 gibi toparlamaya başladı ve yavaş yavaş dengeyi kurdu, hatta eski maçlardaki kadar olmasa da hafif üstünlüğü ele geçirdi bile diyebiliriz. Bu da aslında normaldi, yarım saat boyunca inanılmaz efor sarfeden Real'li oyuncular elbette yorulmaya başlamıştı, 45 dakika aralıksız öyle koşmak çok zordur, buna kaçan çok sayıda golün psikolojik travması da eklenince biraz oyundan düşer gibi oldular. Barça bu dakikaları iyi değerlendirdi, yavaş yavaş rakip kale önünde etkinliğini artırdı, önce Messi'nin iyi getirdiği topta 1-0'ı yakaladı, o golün şokundaki Real'e ikinciyi de attılar ve ilk yarıyı 2-0 önde kapattılar. İkinci yarıya Barca çok rahat başladı. Gayet de rahat oyunuyorlardı, 60-65. dakika civarlarına kadar da bu böyle gitti. Ancak Barca'nın skor üstünlüğünü ele geçirdiği ve rahatladığı dakikalarda bazen konsantrasyon bozukluğu oluyor, öyle bir dakikada günün yıldızı Mesut'un ara pası ile Ronaldo'nun golü maçın havasını değiştirdi, üstüne Fabregas-Thiago değişikliği de bence Barca'yı etkiledi çünkü ilk yarıda zaten İniesta çıkmıştı, Fabregas'ın da çıkması Barca'nın pas trafiğini ve sahadaki tecrübe seviyesini kötü etkiledi. 2-1'den sonrası Barca'nın tam da tecrübeye ve o sakin paslarına ihtiyacı olduğu dakikalardı halbuki. Gerçi daha bu değişikliğin etkisini göremeden 2-1'in şokunu atlatamamış Barca savunması bir pozisyonda uyudu ve skor 2-2'ye geldi, maç da yeniden başlamış oldu. Real maçı çevirmiş olmanın verdiği moralle Barca'nın daha çok üstüne gitmeye çalışırken Barca da özellikle Messi ile kontrataklar aradı. Sanchez'in çıkması da Barca adına kötü oldu çünkü önemli bir kontratak tehdidi kendisi. Guardiola'nın sanıyorum tüm değişiklikleri hafif sakatlanan oyuncularını korumak içindi, yoksa pek mantıklı hamleler gibi gelmedi bana değişiklikleri. Bu dakikalarda Barca kendini toparlayana kadar Real etkili geldi ama Puyol'un savunmadaki direnci 2-3'e engel oldu. Daha sonra Madrid'in aldığı riskler artınca bu sefer etkili Barca kontratakları geldi ama Barca da 3-2'yi bulamadı, Ramos atıldıktan sonra (hakem kararlarını ayrıca yorumlayacağım) Barca biraz rahatladı ve 1-2 gol kaçırdı, Real bu son dakikalarda serbest vuruşlarla goller aradı ama olmadı. Maç da 2-2 bitti.

Genel olarak yorumlarsak 35-65 (40-60 da diyebiliriz, tam dakikaları söylemek zor) arası hariç Real maçta üstün olan taraftı. Ancak Barca da iyi olduğu o aralıkta maçı kopartmış da olabilirdi. Tabi ki Real da aynı şekilde maçın başında maçı koparabilirdi. Maçı 2-0'dan çevirmelerinde ise kendi çabaları ile beraber Barça'nın oyuncu değişiklikleri ve konsantrasyon eksikliği sebebiyle kendi oyununu pek oynayamamasının etkisi vardı. Tabi bu Real'in maçı hakeden taraf olduğu gerçeğini değiştirmez.

Hakeme gelince; gerçekten çok kötüydü, çok cesaretsizdi, hep bir önceki kararının etkisinde kaldı, kart kararları inanılmaz dengesizdi. Şu an hatırlamadığım birçok faul pozisyonunda iki takım için de hatalı kararlar verdi. Maçın kontrolünü tamamen kaybetti. Oyuncuların itip kakmasına, itiraz etmelerine müsade etti, otorite hiç kuramadı. Kritik kararlarına gelirsek Barcelona'lı oyuncuların ellerine çarpan toplarda vermediği penaltı kararları doğruydu. Sanchez'in düşürülmelerinden ikinci yarıda olan omzundan sakatlandığı pozisyonda bir müdahale olmasına rağmen penaltı verilmemesini haklı buluyorum, ancak bence ilk yarıda Sanchez'in düşürüldüğü pozisyon penaltıydı, yine de verilmediği için hakeme kızılacak bir pozisyon değildi. Ömer Üründül istediği kadar saçmalasın Messi'nin pozisyonu kırmızı falan değildi. Diarra'nın ise ikinci sarıdan atılması lazımdı. İptal edilen golde faul kararı doğruydu. Barca'nın biri ilk yarıda biri ikinci yarıda iki önemli atağı (muhtemelen kaleci ile karşı karşıya kalınacak 2 pozisyon) ofsayt gerekçesi ile hatalı kesildi. Ramos'un ikinci sarı kartı çok haksızdı. Ayrıca maçın 3 dakika uzaması çok kötü bir karardı. Ayrıca son anda frikiği kullandırması gerekirdi, hem maç 1-2 kere kısa da olsa durmuştu, hem de sanki faul olduğunda daha birkaç saniye vardı, gerçi kurallara göre süre dolmuşken beklemek zorunda değil penaltı hariç ama yine de böyle durumlarda oynatmak adettendir. Ayrıca es geçtiği birkaç sarı kart pozisyonu vardı ama gerçekten hatırlamıyorum. Hakemin hatalı kararları iki takım için de kötü etki etti ama iki takımdan birinin tek taraflı olarak hakemi suçlamasını doğru bulmuyorum. Real'i destekleyenlerin turu kaybeden taraf olduğu için hakeme yüklendiklerini düşünüyorum ama bence maç son dakikalarda 2-3 olup bitse bu sefer hakemden Barcelona'yı destekleyenler de aynı şekilde yakınabilirdi.

Son dönemdeki en çekişmeli ve heyecanlı El Classico idi, keşke hakem de güzel olsaydı.

barca gene bişey oynamadı deli olcam bala turu geciyorlar

Barça birşey oynamadı ne demek yahu ? Guardiola geldiğinden beri ilk kez Barcelona kötü oynadı :D Normalde Real şu bu fark etmiyor herkesi içerde dışarda pert ediyorlar.İlk kez Real Madrid daha fazla gol pozisyonuna girdi desen anlarım:D

Casillas'tan nasıl hoşlanmazdın lan.Adam çok sempatik bence.Messi'nin ağzına yapsa birşey demem.

Direk hoşlanmam demiyim de performansını beğenmem. Her Barça maçında en az 1 golü o hediye eder. Kişisel olarak sempatik performans olarak ''o kadar da iyi değil'' diyorum ben. Orda yanlış kullanmışım tarifi.

Üst Alt