inception - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

inception

Cevap: Inception

204564646i.jpg

:asd:

Mükemmeldi, efekt olsun, konu olsun. Düşündürücüydü ama zevkliydi de.

EDİT: Herkesin alıp arşivinde bulundurması gereken bir film ayrıca.

Bu nasıl hayalgücüdür ? Müthiş bir film. İzlediğim en iyi film mi diye düşünüyorum şu an. En iyilerden biri olduğu kesin.

Memento klasik film kurgusuna buyuk bir darbe vurup herseyin gidisatini degistirmisti.Bu film sinema acisindan Memento etkisi yapmasada herseyiyle 10 üzerinden 10 puani hakediyor.Bana kalirsa Memento'nun yeri bu filmden daha yukarida olmaliydi ama uzun suredir bu kalitede bir science-fiction gelmediginden insanlar ac kurtlar gibi saldirdi :) Bu arada arastirirsaniz bir suru destekleyici oyunlar dokumanlar var nette.

PASIV Device Instruction Manual MV-235A *Uyutan cihazin kullanma kilavuzu :)

INCEPTION: MIND CRIME * 4-level inebildiginiz oyun :)

Senaryosu, konusu öyle manyak falan değil. Matrix'le kıyaslanıyor ama bence Inception'da çok fazla boşluk var. Doldurulmuyor, doldurmaya teşebbüs bile etmemiş böyle kabul edin demişler. İtiraz etmiyoruz tabii.

Filmin konusundan çok çekimi, işlenişi çok hoşuma gitti. 3-4 farklı mekanda geçen olayları müthiş bir akıcılık ve yöntemle anlatmış. Buradan Christopher Nolan'a saygılarımızı iletelim. Kesinlikle izlenmeli, çok güzel bir film.

Ek olarak Leonardo'ya duyduğum saygı her geçen gün artıyor. Kötü filmi yok adamın yahu...

Son ek; filmi izlemeyenler için:

"Denemeye değerdi" repliğini duyduğunuz an beni hatırlayın:D

--------------------------Spoiler--------------------------------

Kızın Leo'yla tanışır tanışmaz rüyalar alemine dalıp hiç garipsemeden dünyayı ters düz etmesi falan çok saçma olmuş. Oha lan biraz şaşır bari...

-Rüzgar gülü de filmdeki en güzel detaydı. Vay anasını adamlar yapmış dedirtti...

-------------------------Spoiler-----------------------------

Matrix'ten sonra bu tarz sıradışı filmin eksikliğini çekiyordur.İnanılmaz olmuş.Bir daha gideceğim şahsen.

inception ı izleyemeyenler yada tekrar izlemek isteyenler fullizle.org sitesinden türkçe altyazılı izleyebilirler.görüntü kalitesi mükemmel.

Film harika ama IMDb 'de ilk 5'e girmesi tamamı ile yeni nesilin tüketim çılgınlığı ve teknolojiyi iyi kullanması ile olmuştur.

Şimdi geldim filmden. Gerçekten güzel bir film. Bu kadar basit ve geleceği olmayan bir konu muhteşem bir şekilde detaylanmış ve "Inception" temasıyla mükemmelleştirilmiş. Gece gece gerçekten iyi geldi :)

IMDB'de kesinlikle ilk 5'e girecek bir film değil ama yılın filmine çok ciddi bir aday.

The Matrix'den iyi bir film değil.

Zaten senaryoyu 10 yıl önce yazmaya başladığını söylemiş. 1 senedir film ile uğraşsalar, 1999'a gelir. Matrix'den gazı alarak yazdığı aşikâr.

Çok beğendim, güzel bir film, ancak ciddi boşluklar var filmde. O çanta nedir, nasıl çalışır hiç bir şey bilinmiyor. Daha böyle bir sürü şey var da neyse.

Yinede Memento'dan iyi olduğunu düşünmüyorum.

Ve alakasızca bir fanboy olarak Back to the Future forever diyerek mesajımı sonlandırıyorum.

Şimdi acaip fena bir spoiler var bu filmle ilgili. İzleyenlerin bile bilmediği birşey. İzlemeyenler sakın okumasın, kaldıysa.

---------------------------Spoiler------------------------

Şimdi filmin son sahnesinde bir muamma yaşıyoruz. Acaba topaç dönmeye devam edecek mi etmeyecek mi diye. Ama aslında mesele orada değil. Rüyadayken bizim elemanın parmağında yüzük oluyor hep, topaçı çevirirken. Normal hayatta yok. Filmin bu son sahnesinde de yokmuş. Yani gerçemiş yaşanlar. Arkadaş söyledi, onun yalancısıyım baya da iddia etti. Uğraşıp tek tek izleyemem sahneleri ama böyle bir olay var yani. Hangi manyak dikkat etmiş bunu da bilemiyorum...

Rüya olmamasını çok istiyorum.

-----------spoiler--------

Abicim bu film sırf adamın çocuklarını görememesi dramı üstüne kurulu. bu adam fransada elini kolunu sallaya sallaya geziyor, ona problem yok. suçlu değişimi yapmıyor fransa ile abd. peki bu adamın kayınbabası alsın çocukları gelsin fransaya. niye bu kadar aksiyon dolu, zorlu göreve girişiyor bu adam?

-----------spoiler--------

Biri bana bunun cevabını versin ya.

Bi de şey diyorlar beyler, film bitince isimler yazarken sonlara doğru topacın düşme sesi geliyormuş galiba. Birkaç yerde yazıyordu ben de dikkat etmedim..

Üst Alt