incirlik hava üssü askeri lojmanları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

incirlik hava üssü askeri lojmanları

Adamların bizim topraklarda yaptığı lojmanlara bak, bunlar lojman ise ülkede yapılan evler ahır.

OhTmcf.jpg

Z6AXZj.jpg

rKcJ1R.jpg

Aga senin betonarme yaptığın bina parasına bunlardan 3 tane çıkar... ustun oldukları nokta peyzaj, bizden iyiler. Ama şu evleri amerikalı yapti diye imrenmemek, sevici olmamak lazım... yaşadım oradan biliyorum...

SM-A107F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Sıkıntı maliyetten ziyade insanların özel alanına saygı duyulması bence, bizde lojmanlar beton yığını 4-5 kat ya da daha üstü saçma yapılar. Sonra milletin gürültüsünü,pisliği çek dur. Şöyle yatay mimariye imreniyorum valla.

yapıların ucuzluğu bir yana, abd'de bu tarz suburb mahallelerin yaygın olması çok fazla boş alan olmasıyla da alakalı

planlama ve düzeni sağlamak da önemli bir başarı ama tabi

Özellikle evleri çok basit malzemeden yapılmıştır.

Evlerin temeline ve su basamağı seviyesine kadar olan kısmının sadece perde kısmına beton döküyorlar, evlerin başka kısımlarında asla beton kullanılmıyor. İnşaat demiri ise Amerika’da bilinmiyor desek yeri vardır.

Evleri ahşaptan yapmaktadırlar. Evlerin tabanı, cephelerin dışları, ara bölmeler ve tavan tamamen suntadan yapılmaktadır. İç kısımlarda alçıpan kullanılmakta, alçıpan ile sunta arasına izolasyon malzemeleri doldurulmaktadır. Evlerin bütün direkleri ağaçtandır.

Çatı sistemlerine gelince; çatılarına, bizim gibi tonlarca beton, betonun üstüne çatı, onun üstüne tonlarca kiremit konulmamaktadır. Çatılarına ağaç iskelet kurmakta, bu iskelete sunta çakmaktalar, onun üzerine su geçirmez plastik (bizim tabirimizle ziftli kağıt), o kağıdın üstüne de bizde kullanılan şıngıla benzer düz bir malzeme bir sistem yapıştırmaktadırlar. Böylece inşaata ekstra bir beton ve kiremit ağırlığı yüklenmemiş olmaktadır. Çatıları yazın sıcaktan kışın soğuktan etkilenmemektedir.

Sıkıntı maliyetten ziyade insanların özel alanına saygı duyulması bence, bizde lojmanlar beton yığını 4-5 kat ya da daha üstü saçma yapılar. Sonra milletin gürültüsünü,pisliği çek dur. Şöyle yatay mimariye imreniyorum valla.
Bu noktada haklisin... bizde hickimse eğer çok şanslı değilse lojmanda kalmak istemez... neden? Çünkü eski püskü dar yerlerdir. Içinde kalan da mal benim değil diye kiracidan kötü bakar. Har vurup harman savurur evi...

Yalniz kaçırdığın bir nokta şu... Bu lojmanlar yabancı ülkede ikamet eden askerler için yapılmış lojmanlar. Standart üstü olmaları muhtemel... tam bir karşılaştırma için amerikada lojman diye verilen evlere bakmak lazım... başka bir mülahaza ise kapitalistin dik alası olan, daha sosyal sağlık desteği bile vermeyen Amerika'da lojman var mıdır ondan hiç emin değilim...

SM-A107F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt