Interstellar (2014) - Christopher Nolan - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Interstellar (2014) - Christopher Nolan

Akasya avm de lg imaxta izliyorum.. film arasi su an.. simdilik basarili. Henuz pek bi mind f.cking olmadi.. sirtim agridi oturmaktan. Daha burdan abdi ipekciye gitcem bide :D film bitsin yorumlarim

Harika filmdi sci fi nedir diyen insana ornek gosterilebilecek turden. Bir kac soru isareti var spoiler olmasin diye sonraya sakliyorum.

Spoiler vermeyecegim ama yine de gidisat hakkinda filmi izlerken belki bir ihtimal fikirler yaratabilir. Asiri ozen gosteriyorsaniz haberiniz olsun. Read at your own risk.

Nolan bize bu filmde ne sunuyor bir bakalim,

Anlatilmis en sira disi ve guzel baba kiz iliskilerinden biri.
Gordugum en sakin ve gercekci end of the world senaryosu.
Belgesel tadinda uzay bilgisi.
Bilimkurgu sevdalilarini bilhassa ikinci yarida agzi acik birakma garantisi.
Yeterli dozda aksiyon.
Illa ki soru isaretleri ve cevaplar.
Lucy filminin 2 saatte kivrana kivrana veremedigi mesaji 15 dkda derli toplu sunmasi (spoiler icinde izah edecegim)

Bilimkurgu filmlerinde en onemli ikilemlerden biri, filmin ayaklarinin ne kadar gercege basacagidir. Interstellar'i izlerken evet bu 60-70 sene sonrasi olabilir hissini kaybetmedim. Uzun suresine ragmen 1 dk da sikilmadim. Ha Nolan'in en iyi filmi diyemem. Ama cok iyi diyebilirim. Izlemeden once yazdigim Contact kiyasi konusunda beni tatmin etti. Hatta izlemeyen varsa bu filmden once onu izlesin.

Matthew Mc. Muthis adam, Anne Hataway ise kocaman bir kedi bunu da dillendirmek isterim.

Filmde gozume batan bir iki sikintiyi spoiler icinde yazacagim.

genelde sonu hakkinda sikayetlerim. kiz mevzuyu cozdukten sonraki kisim biraz uzatilmis gibi. Bir de adamin sansi abarti yaver gitti, saturne savruluyor tam oradan ranger geciyormus, sonra tam kizinin olumunden once yetismesi fln fazla denk geldi. Neyse o kadar kusur olur da asil diyecegim baska. Her seferinde sasirtan nolan bu defa beni sasirtamadi. Yani oyle cok filmleri hemen cozen ne olacagini anlayan biri degilim ama hayalet muhabbeti uzayinca herhalde bu babasi iletisim kurmaya calisiyor dedim. STAY mesajindan sonra zaten herkes emin olmustur. O daha ustu kapali verilebilirdi.

Ha yukarida Lucy ile bagi suradan kurdum. Lucy filminde insan herseye yeter careyi baska yerlerde aramayin mesaji vardi. Interstellar ise son kisimlarinda, galaktik bir yardim beklemeye gerek yok, insan her problemini cozebilecek kapasitede mesajini veriyor

Spoiler vermeyecegim ama yine de gidisat hakkinda filmi izlerken belki bir ihtimal fikirler yaratabilir. Asiri ozen gosteriyorsaniz haberiniz olsun. Read at your own risk.

Nolan bize bu filmde ne sunuyor bir bakalim,

Anlatilmis en sira disi ve guzel baba kiz iliskilerinden biri.
Gordugum en sakin ve gercekci end of the world senaryosu.
Belgesel tadinda uzay bilgisi.
Bilimkurgu sevdalilarini bilhassa ikinci yarida agzi acik birakma garantisi.
Yeterli dozda aksiyon.
Illa ki soru isaretleri ve cevaplar.
Lucy filminin 2 saatte kivrana kivrana veremedigi mesaji 15 dkda derli toplu sunmasi (spoiler icinde izah edecegim)

Bilimkurgu filmlerinde en onemli ikilemlerden biri, filmin ayaklarinin ne kadar gercege basacagidir. Interstellar'i izlerken evet bu 60-70 sene sonrasi olabilir hissini kaybetmedim. Uzun suresine ragmen 1 dk da sikilmadim. Ha Nolan'in en iyi filmi diyemem. Ama cok iyi diyebilirim. Izlemeden once yazdigim Contact kiyasi konusunda beni tatmin etti. Hatta izlemeyen varsa bu filmden once onu izlesin.

Matthew Mc. Muthis adam, Anne Hataway ise kocaman bir kedi bunu da dillendirmek isterim.

Filmde gozume batan bir iki sikintiyi spoiler icinde yazacagim.

genelde sonu hakkinda sikayetlerim. kiz mevzuyu cozdukten sonraki kisim biraz uzatilmis gibi. Bir de adamin sansi abarti yaver gitti, saturne savruluyor tam oradan ranger geciyormus, sonra tam kizinin olumunden once yetismesi fln fazla denk geldi. Neyse o kadar kusur olur da asil diyecegim baska. Her seferinde sasirtan nolan bu defa beni sasirtamadi. Yani oyle cok filmleri hemen cozen ne olacagini anlayan biri degilim ama hayalet muhabbeti uzayinca herhalde bu babasi iletisim kurmaya calisiyor dedim. STAY mesajindan sonra zaten herkes emin olmustur. O daha ustu kapali verilebilirdi.

Ha yukarida Lucy ile bagi suradan kurdum. Lucy filminde insan herseye yeter careyi baska yerlerde aramayin mesaji vardi. Interstellar ise son kisimlarinda, galaktik bir yardim beklemeye gerek yok, insan her problemini cozebilecek kapasitede mesajini veriyor
Yazar burada cift anlamli yazmis :d

Zaman yolculugu olsa keske bide gecmisye kitleleri inandirmis merhumlarin nasil birileri olduguna dair sorusturma acilip o doneme bir ajan gonderilmeli... mesela adolf hitleri diktator olmadan tutuklayip bu zamana getirseler.. belkide getirildi ve yakin gelecekte yargilaniyor, birden bile ortadan kaybolup cesedinin bulunmamasida bu yuzden belki ayni sekilde cenzgihaninda mezari yok onuda sorguya aldilar belki:D

Yalniz ses (ve sessizlik) ve muzikler inanilmaz kullanilmis uzaya cikasim geldi.

Muzikler efso idi.

Nolan filmde istedigi tum mesajlari net birsekilde aktardi.

Ayrica çogu bolumde gereksiz sahneleri atladi, iyide yapti.

Sans olayinda haklisin, ama açikcasi içimden ulan son bir kere kizini gorse ne guzel olurdu diyordum, oylede oldu.

Muzikler efso idi.

Nolan filmde istedigi tum mesajlari net birsekilde aktardi.

Ayrica çogu bolumde gereksiz sahneleri atladi, iyide yapti.

Sans olayinda haklisin, ama açikcasi içimden ulan son bir kere kizini gorse ne guzel olurdu diyordum, oylede oldu.

Buraya bisey yazmayinca tapada spoilerin ici gozukuyor, o yuzden ekliyorum. Abcdefghijklmn Abcdefghijklmn Abcdefghijklmn Abcdefghijklmn

O ayri tabi yav herkesin icinde kalirdi. Su denizli gezegene hasta oldum dalgalari dag sandiklari. Bi de endurance ye donunce adam 23 yildir bekliyorum dedi ya muthisdi.

Matt damon un karakter neydi dr.Mann mi ne? docking yapamayip patlattigi sahnede salon komple zipladi muthis kullanmislar sesleri orada

Son düzenleme:
Buraya bisey yazmayinca tapada spoilerin ici gozukuyor, o yuzden ekliyorum. Abcdefghijklmn Abcdefghijklmn Abcdefghijklmn Abcdefghijklmn

O ayri tabi yav herkesin icinde kalirdi. Su denizli gezegene hasta oldum dalgalari dag sandiklari. Bi de endurance ye donunce adam 23 yildir bekliyorum dedi ya muthisdi.

Matt damon un karakter neydi dr.Mann mi ne? docking yapamayip patlattigi sahnede salon komple zipladi muthis kullanmislar sesleri orada

Yazilimda spoiler gorunmesin o zaman azjdazkdea sdjfhjklsdfkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkdsjez oiezrjeizruoizerjuoizerz eirzreiuzerijezoirjeizr

Hahaha adam 23 yildir burdayim diyince ben cus diye bir zipladim, allahtan salonda tas catlasa 30 kisiydik kimse çaktirmadi :D, herif 2 - 3 kez yattim felan dedi ama yinede sahsen delirirdim.
Filmde Matt Damon'un oynadigini bilmiyordum, o bile surpriz oldu, ama birseyler planladigi belli idi, çok optimist idi, kiçi boklu buz gibi bir planet'i adam hawai gibi sundu.

Hani her filmi basarali olacak diye bir kural yok, ama bu filmde nolan gerçekten baya efor sarfetmis belli oluyor. Bu tarz sci fi 3 - 5 film daha yapsa heralde bizim jenerasyonun sinema bakimindan nirvanasina ulasiriz :D

Üst Alt