İşte Amrabat'ın Maliyeti! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte Amrabat'ın Maliyeti!

Cevap: İşte Amrabat'ın Maliyeti!

E 8 milyonu tamamen biz mi vermişiz? Hani Amrabat bişiler vermişti cebinden? Yalan mı oldu bu şimdi?

Herkesin matematiği iyi olmayabilir ancak ben açıkladıktan sonra da anlamayan olursa bu zekayla ilişkili oluyor. Neyse açıklıyorum. Şimdi normalde Amrabat yılda 2 milyon euro kazanacak bir oyuncu (bu konuda itiraz edene de şimdiden bazı ağır küfürler ediyorum artık anlayan anladı) ANCAK AMRABAT YILDA 2 DEĞİL 1.2 ALIYOR DİYE FARZEDERSEK YILLIK 8000000 AZ ALIYOR DOĞRU MU ? Evet burda anlaştık (tabi gerizekalı olmayanlarla anlaştık) Yani bu ne demek yılda 8000000x4=3.2m daha az almış oluyor. Yani doğal olarak bu para aslında onun cebinden çıkmış oluyor. Buraya kadar anlamadıysak artık ya beyinde bir sorun var ya da f5 lisiniz. Bu yazıma ceza verende ağır f5 li onu bilsin. Herkes hayırlı ramazanlar. Umarım herkes anlamıştır ve kimse küfür yememiştir...

Herkesin matematiği iyi olmayabilir ancak ben açıkladıktan sonra da anlamayan olursa bu zekayla ilişkili oluyor. Neyse açıklıyorum. Şimdi normalde Amrabat yılda 2 milyon euro kazanacak bir oyuncu (bu konuda itiraz edene de şimdiden bazı ağır küfürler ediyorum artık anlayan anladı) ANCAK AMRABAT YILDA 2 DEĞİL 1.2 ALIYOR DİYE FARZEDERSEK YILLIK 8000000 AZ ALIYOR DOĞRU MU ? Evet burda anlaştık (tabi gerizekalı olmayanlarla anlaştık) Yani bu ne demek yılda 8000000x4=3.2m daha az almış oluyor. Yani doğal olarak bu para aslında onun cebinden çıkmış oluyor. Buraya kadar anlamadıysak artık ya beyinde bir sorun var ya da f5 lisiniz. Bu yazıma ceza verende ağır f5 li onu bilsin. Herkes hayırlı ramazanlar. Umarım herkes anlamıştır ve kimse küfür yememiştir...

bence sen bi f5e bas da sayfa yenilensin

bu arada kendin de bi yenilenme geçir

kimseye gerizekalı deme hakkın olmadığını farkedersin belki o arada

f5miş

cincon ve 6S ne kadar iğrenç kelimelerse f5 de o kadar iğrenç

Sıkılmadınızmı la hala? Galatasaray org Girin o yazıyı okuyun sonra aynaya bakarak diyinki Ulan amrabatmı daha Galatasaraylı yoksa benmi bunu yapın sonra gelin burda yok iyi kitlediler yok böle yaptılar sacmalıgına devam edin..

umarım canına dişine kadar son ana kadar mücadele eder.iyi oynamasada mücadele etsin formanın hakkını versin.sonuçta bedavaya oynamıyor.daha önce aldıgı maaşlara göre hatırı sayılır para alıyor yinede..

Adamin 53 Numarayi giyeceginden anlinacagi gibi bu transferde Abdurrahim Albayrak Reyisin büyük emegi var ..galiba söylenildigi gibi 5 Milyon Euro felan kendi cebinden vermis ve Amrabatda bu sebepten dolayi 53 Numarayi giymek istemis..

Büyüksün Abdurrahim Abi !!!Adamin dibisin hemde!!! :tiphat:

Amrabat'ın kalitesi bir yana bence kendisi için 8 milyon € bonservis biraz fazla olmuş. Önce bir bilgi kirliliğini düzeltelim. Geçmişte Elano'nun gönderilmesi sırasında yapılan komik açıklamadaki gibi sayılara göre zarar ettiğimiz kesinken, yıllık ücretten yırtık vs mantığıyla çok da ucuza aldık avuntusunu yaşamayalım. Resmi websitesine göre Kayserispor'a 8 milyon € bonservis ücreti verdiğimiz açık ve nettir. Anladığım kadarıyla Kayserispor da aldığı bu gelirin %10'nu Amrabat'a 800.000 € olarak ödemek zorundaydı. Ancak o vakit Kayserispor'a 7.2 kalacağından buna çok yanaşmadılar Amrabat da bu alacağından vazgeçtiği onların kasasına 8 milyon € kalmış oldu.

Amrabat'ın Kayserispor'dan yıllık 1.75 milyon € aldığı söyleniyordu. 0.75'den feraget ettiği dolayısıyla Galatasaray mali anlamda rahatlatığı söyleniyordu. Ancak bence burada bilgi kirliliği var. PSV bu oyuncu için 1.5 milyon istiyordu. Kayserispor 2010'nun son günlerinde bu oyuncuyu 1,1 - 1,3 milyon € bonservis ücretiyle aldı. Sizce bonservisine ortalama 1.2 milyon € Kayserispor o dönem 23 yaşındaki bir oyuncuya yıllık 1.75 € verir mi? Bana pek inandırıcı gelmiyor.

Galatasaray'daki 5 yıllık sözleşmesine göre ortalama yıllık sabit ücreti 1.2 milyon €. Hadi en kötü durum senaryosu yapalım yılda ortalam 20 maç oynasa, maç başına gelirlerden de 0.35 milyon € gelir geliyor. Yani yıllık kazancı 1.55 milyon € eder ki onun ayarındaki bir oyuncu için bu gayet makul bir sayı. Ne çok az ne de çok fazla.

Yıllık ücretini 3 milyon € eksik tuttu bonservis bedeli Galatasaray'a 5 milyon €'ya geldi bence şehir efsanesinden başka birşey değil. Tek feragatı 800.000 € dur. Ha şu olur 25 yaşındaki bir oyuncunun kariyerindenki en büyük sıçrama A sınıfı bir takıma gitmektir. Tam o sırada alabileceği en yüksek ücreti almaya çalışır Amrabat burada işin suyunu çıkarmamış. Kayserispor'da aldığının iki katını da isteyebilirdi ama o belki gitti isteiğini çok az arttırdı. Ama bunu kar olarak görmek ya da bonservisinden düşürmek bence gerçekten saçmalık olur. Elano'nun gönderilmesi sırasındaki komik açıklamaya benzer, avuntu matematiği olur.

Bunu oyuncuyu eleştirmek için yazmadım ki zaten kendisinden ümitliyim ama bu şehir efsanesine pek inanasım gelmiyor. İşin özü şu; Amrabat bizim için yeterince şeyden feragat etti kariyerini riske etti, biz de çok istedik ve kulubünü ikna etmek için bonserviste mümkün olduğu kadar bonkör davrandık.

8 milyon az bile. Bu çocuğu ligde durdurabilen çıkmadı. İki şikeci takımın ve bizim kanatları hallaç pamuğu gibi attı.

Galatasarayımız 5 milyonunu ödeyecek bunun. Gerisi sponsor. Kaynak; Ali Gürsoy.

Twitterda böyle geçiyordu.

İnşallah hayırlı bir transfer olur ama bence Arda'yı sattığımız paraya bakın birde Ambrabat'ın fiyatına olacak iş değil..!

İnşallah hayırlı bir transfer olur ama bence Arda'yı sattığımız paraya bakın birde Ambrabat'ın fiyatına olacak iş değil..!

GSyın kasasından 5 milyon avrodan fazlası çıkmadı ,hem amrabat alacağından vazgeçti hem de sponsorlar (albayrak-sabancı )araya girdi. albayrak daha önce amrabata sponsor bile bulduklarını söylemişti zaten..bu sponsor olayı yüzünden amrabatın GSya neredeyse bedavaya geldiğini söyleyenler bile var.

.

Dostum ben senin yazını görmüştüm zaten benim anlatmak istediğim Ambrabat'ın ederi bu kadar değil (inşallah yanıltır bizleride gelir özür dileriz burdan) tamam sponsorlar yardım etsin onlar alsın ama Kayserispordan bir topçuyada bu kadar değer verilmesin. Ne futbolcular alınırdı o paraya.

Üst Alt