İşte Dünyanın En İyi 11'i - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte Dünyanın En İyi 11'i

Cevap: İşte dünyanın en iyi 11'i

Ben Napoliyi o yıllarda dünyanın en iyi takımı gözüyle bakıyordum. Yaşımızda tam elvermiyordu böyle kapsamlı düşünmeye. Şimdi dönüp baktığımızda adamın neler başardığını daha rahatlıkla görebiliyoruz.

Dünyanın en iyi kalecisi herkese göre değişir ama Zenga dedin akan sular durur :)

Ben Zubizaretta hayranıyım.

Peter_Schmeichel_7107554x3.jpg

bende Peter Schmeichel

Nerde o eski planjon yapan kaleciler abiler ben mi görmüyorum artık kimse planjon yapmıyor mu

[video=youtube;vmQubVSIzcU]https://www.youtube.com/watch?v=vmQubVSIzcU[/video]

böyle kaleci görmedim arif belini kırsa kaç yazar :D bunun oğlu vardı kasper o neler yapıyor?

Su anda yildiz olmak eskiden yildiz olmaktan daha zor. Simdikinin yildizlarini gecmise gøndersek kuyruklu yildiz olurlar. Sonucta futbol gelisti iyice fizik ønemli hale geldi ekstra diger seyler devreye girdi vs. vs. Yani tarihin en iyi kadrosu ya da dunyanin en iyi 11'i falan demek bence cumle olarak yanlis. Tarihte iz birakanlar falan daha mantikli. Yoksa o karma takimdan gunumuz yildizlari ciktiginda hic bir karma ne Madrid'i ne Barca'yi hatta ne Chealse'yi falan yenebilir.

Su anda yildiz olmak eskiden yildiz olmaktan daha zor. Simdikinin yildizlarini gecmise gøndersek kuyruklu yildiz olurlar. Sonucta futbol gelisti iyice fizik ønemli hale geldi ekstra diger seyler devreye girdi vs. vs. Yani tarihin en iyi kadrosu ya da dunyanin en iyi 11'i falan demek bence cumle olarak yanlis. Tarihte iz birakanlar falan daha mantikli. Yoksa o karma takimdan gunumuz yildizlari ciktiginda hic bir karma ne Madrid'i ne Barca'yi hatta ne Chealse'yi falan yenebilir.

Alakası yok. Günümüzde futbolcuların forma altlarına giydiği t-shirtler, giydikleri formalar, çoraplar bile özel üretiliyor. Vücut ısısını ayarlaması, ağırlığı, ter emme özellikleri vs. vs. akla gelmeyen bir sürü özellik hesaplanarak üretiliyorlar. Futbolcuların giydiği kramponların ağırlıkları, topa vuruş açısı, sürati falan hep hesaplanarak üretiliyor hatta çoğu futbolcuya özel krampon üretiliyor artık. Eskiden böyle şeyler yoktu ne bulsalar giyiyorlardı üstlerine futbolcular.Formalar vs. diğer malzemeler rastgele üretiliyormuş. Günümüzde antrenman bilimi ve beslenme bilimi de inanılmaz gelişti kulüpler futbolcuların yemeklerine içeceklerine kadar müdahale ediyor. Günümüzün futbol sahaları ile eskinin patates tarlası çamur dolu sahaları arasında çok büyük farklar var. Bir de 1970 li 80 li yıllardan kalma bir futbol topuna sert vurmayı dene ayağın acır vuramazsın çok serttir eski toplar. Şimdi öyle değil topların içindeki hava, derisinin yüzeyi, yumuşaklığı, havada alacağı falso falan hep hesaplanıyor. Günümüzde futbolcu olmak çok daha kolaylaştı yani eskiden şartlar çok zordu. Eski yıldızlar daha büyük futbolcudur bu yüzden benim gözümde

Orijinal Ronaldo yok. Herhalde onu futbolcu değil de sanatçı olarak nitelemişler. Onun dışında Cristiano Ronaldo, Messi falan varken Scholes, Giggs, Del Piero, Romario, Nedved, Rivaldo gibi adamlar da en azından aday olmalıydı.

Kaleye de Buffonu koyalım tabii:tiphat:

Dino Zoff 'u nasıl görmezden gelirsin Şafak Reis. Kaleciliği bıraktıktan sonra Teknik Direktör olarak başarılı olmuş nadide bir isimdir.[ Şenol Güneç de var tabi]

Haklısın Refik en az 10 tane böyle kaleci var Rinat Dasaev var mesela bende iz bırakanlardan ama Dino Zoff'u izlemedim Soner abi izlemiştir belki ona sormak lazım :)

izlemediğim oyuncular için ne desem boş

Üst Alt