İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 306 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Resim paylaşmaya üşeniyorum. İsimleri yazayım ilginizi çekerse aratıp bulursunuz.

A Man Called Ove:

Karısını kaybetmiş ve hayattan bezmiş bir ihtiyarın hikayesini anlatıyor. Bence çok iyiydi, izlenir. (7.5)

October in Sky: Bir NASA uzay mühendisinin hayat hikayesini anlatıyor. Başrolde Jack Gylenhaal var. Kesinlikle iyiydi. (8)

Thas Toi: Çok iyi bir Fransız komedisiydi, kesinlikle komedi severler izleyebilir. (7.5)

Mr. Nobody: Herkes muhakkak izlemeli. Hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biriydi. (9)

Starbuck: Sperm bağışıyla 533 çocuğun babası olan bir adamın hikayesini anlatıyor. Fena değildi, izlenir. (7)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
20180716_012457.png
10/10 oyunculuklar muthiş
2 sene once yarida birakmistim sıkılip hata yapmişim.
20180716_012518.png

8/10 bilimkurgu sevenler izlemistir mutlaka.Kamera teknikleri filmin cekildigi tarihin cok onunde

20180716_012426.png

7/10

Bu ablamizin birkac filmini daha izledim.Aşiri tatli hatun

Ekli dosyayı görüntüle 25077
10/10 oyunculuklar muthiş
2 sene once yarida birakmistim sıkılip hata yapmişim.
Ekli dosyayı görüntüle 25078

8/10 bilimkurgu sevenler izlemistir mutlaka.Kamera teknikleri filmin cekildigi tarihin cok onunde

Ekli dosyayı görüntüle 25079

7/10

Bu ablamizin birkac filmini daha izledim.Aşiri tatli hatun
Notebook'a kadar iyi geldin şimdi senin hesabını bir kezbanın kullandığını düşünüyorum :mad::mad::mad:

A12JrAK7XxL._RI_.jpg

Juego de ladrones: El atraco perfecto (2018) - IMDb

gerard butlerin yeni filmi. hikayesi iyi ama gerard disinda rolünü iyi oynayan aktör yok. büyük bölümü vasat.

6/10

romantiklernden son yıllarda bjklılar nedenıyle bende hoşlanmam ama sende ne taş kalpli insanmıssın be reis.
notbook filmi ADAMDIR
rachel mcadams denilen hanım efendide tam anlamıyla bir ASENAdır

okadar
inek-saban-kara-mithat-o-kadar_9003711-127500_640x360.jpg
Romantik film sevmem diye bir şey yok ki...Al bak şu seriye;

Beni avrupa sokaklarında ecnebi hatun aramaya iten etmenlerdendir 1995 Viyanası...Taş kalpli değilim romantizm olur ama lütfen kezbanca olmasın...

Olur mu ağabey yahu...Hiç düşman askeri gördün mü?

Uçsuz bucaksız plajlarda ve manş denizinde hatta gökyüzünde o kadar geniş bir alanda sana klostrofobiyi yaşatıyor film...

Filmdeki karakterlerden biri hiç konuşmadığından fransız olduğunu saklıyabiliyor...

Bunlar insan doğasına dair sana fikir vermiyor mu? Aslında hürriyetinin kısıtlanması için dört duvara gerek olmadığı veya konuşmanın aslında o kadar önemli olmadığı hatta ve hatta birinin el salladığını sanarken aslında o kişinin hayatta kalmaya çalışan kardeşin olduğunu...Yani tüm algıların yanılsama olduğu...Kurtuldum en güvenli yer geminin içi deyip sıcak çay ve ekmek kemirirken ölen ingilizlere karşı düşman almanları iyi tanıyan bir fransızın güvertede torpidoyla çarpışmayı beklerken hissettiği güveni...

İskelede anavatana özlemle bakan kumandanı yahut medcezir bekleyerek firar etmeyi umut eden askerlerin emre itaatsizlik etmemesi için emin olmak adına karaya oturmuş gemiye atış yapan hemşerilerin yahut sadece ekmek teknesini kurtarmaya çalışan felemenklerin yaşam mücadelesi...

Daha ne olması gerekiyordu üstat???

reis filmde hiçbir karakterin doğru dürüst analizi bile yapılmamış öyle karavana sallarcasına çekilmiş sahneler vs. ben bu filmde neye üzüleceğimi neye sevineceğimi bile tam olarak çözemedim. zannımca sen bu zorlama sahnelerden zorlama bir anlam çıkarmışsın gibi. benim açımdan çok net fiyasko.

reis filmde hiçbir karakterin doğru dürüst analizi bile yapılmamış öyle karavana sallarcasına çekilmiş sahneler vs. ben bu filmde neye üzüleceğimi neye sevineceğimi bile tam olarak çözemedim. zannımca sen bu zorlama sahnelerden zorlama bir anlam çıkarmışsın gibi. benim açımdan çok net fiyasko.
Üstat amaç da o olmamalı mı bir savaş filminde...Savaşta üzülüp, sevinilecek bir şey yok ki...Savaşlar genelde resmedildiği gibi duygusal olaylar değil bilakis son derece teknik ve soğuk durumlardır...Bu açıdan bile başarılı diyebiliriz...Zira gerçeği yakalamış...Senden anladığım konumlandıramamış, sınıflandıramamışsın ki bu bir savaş filmi için muazzam macera filmi için eksi puan...Hürmetler...

Üstat amaç da o olmamalı mı bir savaş filminde...Savaşta üzülüp, sevinilecek bir şey yok ki...Savaşlar genelde resmedildiği gibi duygusal olaylar değil bilakis son derece teknik ve soğuk durumlardır...Bu açıdan bile başarılı diyebiliriz...Zira gerçeği yakalamış...Senden anladığım konumlandıramamış, sınıflandıramamışsın ki bu bir savaş filmi için muazzam macera filmi için eksi puan...Hürmetler...

işin teknik taktik kısmı bu filme gitmez be hocam. burada savaştan daha çok tabiri caizse birden fazla hikayenin serüveni var. zaten ilk yorumunda da sende bu hikayelerden kendince çıkardığın anlamları duygusal açıdan anlatmışsın. nihayetinde belgesel izlemiyoruz. sonuç olarak dediğim gibi film gerçekten çöp. ingiliz poh poh çuluğunuda unutmamak gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt