İzmir mi, İstanbul mu? - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İzmir mi, İstanbul mu?

İzmir ve Antalya için benim gördüğüm iki büyük eksik var. Daha doğrusu bu şehirlerin bu iki şeyden yoksun olmalarına anlam veremiyorum.

Birincis en azından Trabzonspor ayarında birer futbol takımları olması gerekirdi. Antalya'nın hadi diyelim Bursaspor çapında olması yeter ama İzmir'in mutlaka 3-4 şampiyonluğu olan bir takımı olmalıydı şimdiye kadar. Trabzon'dan ve hatta Ankara'dan bile daha çok iyi futbolcu çekme potansiyeli olan bir şehir. Ben zengin bir kişi olsam ve kulüp satın alacak olsam yatırımı İzmir'e yaparım.

İkincisi ise bu iki şehrin mutlaka ODTÜ, Boğaziçi, Koç, Bilkent ayarında bir üniversitesi olması lazım. İzmirli iyi bir öğrenci bile buralara gitmek istiyorsa yazık. Oysa İzmir de Antalya da müthiş öğrenci çekme potansiyeli olan iller. Hem sadece yerli de değil uluslararası öğrenci ve hoca da çekebilirler.

1.sinin sebebi çok fazla bölünme olması. Trabzon, Bursa, Konya, Sivas, Kayseri, Eskişehir tek takım etrafında toplanıyor. İzmir öyle değil ki, Karşıyaka, Göztepe, Altay, Buca, Altınordu, İzmirspor(eskiden) var da var... Bir de bunların en büyük hedefleri birbirine çelme atmak. Taraftarları bile yıllarca Alsancak'ta, Konak'ta rakip takım formalı, atkılı adam dövmek için nöbet tutuyordu, şu anda pek yapmıyorlar. Hiçbiri de düzgün yönetilmedi, yönetimiyor. Batırdılar kulüpleri. (Son yıllarda Mehmet Sepil fena işler yapmıyor ama o da çok yeni, zaman ne getirecek göreceğiz) Altınordu iyi yönetiliyor ama onlar da farklı bir misyon edinmiş durumda.

Ekonomik anlamda da bu kulüplerin hiçbiri de çok rahat olamadı, sağlam sponsor bulamadı. 90larda Altay fena değildi mesela ama altyapıdan çıkardığı veya parlattığı adamların hepsini satmak zorunda kaldı parasızlıktan. Fatih Tekke, Hasan Özer, Necati vs vs.

Stat konusuna hiç değinmiyorum.

Üniversite konusunda haklısın. Ege, 9 Eylül gibi ortalamanın baya üzerinde 2 üniversite olsa da ilk 5'te olacak bir üniversite olması gerekir.

İstanbul. Doğma büyüme İstanbulluyum, İstanbul'u şehir gibi değil bir ülke olarak düşünün burada her semt ayrı bir şehirdir o yüzden yaşadığınız semt çok önemli. Ben doğma büyüme İstanbul'un güzide bir semtinde oturuyorum benim en çok kullandığım ulaşım aracı Vapur. Tek vesait kullanarak İstanbul'un en merkez yerlerine hiç trafik sorunu yaşamadan ulaşabiliyorum. Beylikdüzünde oturan adam Anadolu yakasında çalışıyor ya da okuyorsa İstanbul ona zulümdür veya Tuzla'da oturan birisi yine aynı şekilde Avrupa yakasında okuyor ya da çalışıyorsa İstanbul'dan doğal olarak nefret eder.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
İstanbul. Doğma büyüme İstanbulluyum İstanbul'u şehir gibi değil bir ülke olarak düşünün burada her semt ayrı bir şehirdir o yüzden yaşadığınız semt çok önemli. Ben doğma büyüme İstanbul'un güzide bir semtinde oturuyorum benim en çok kullandığım ulaşım aracı Vapur. Tek vesait kullanarak İstanbul en merkez yerlerine hiç trafik sorunu yaşamadan ulaşabiliyorum. Beylikdüzünde oturan adam Anadolu yakasında çalışıyor ya da okuyorsa İstanbul ona zulümdür veya Tuzla'da oturan birisi yine aynı şekilde Avrupa yakasında okuyor ya da çalışıyorsa İstanbul'dan doğal olarak nefret eder.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Besiktas yada eminonu/karakoydesin herhalde

İzmir ve Antalya için benim gördüğüm iki büyük eksik var. Daha doğrusu bu şehirlerin bu iki şeyden yoksun olmalarına anlam veremiyorum.

Birincis en azından Trabzonspor ayarında birer futbol takımları olması gerekirdi. Antalya'nın hadi diyelim Bursaspor çapında olması yeter ama İzmir'in mutlaka 3-4 şampiyonluğu olan bir takımı olmalıydı şimdiye kadar. Trabzon'dan ve hatta Ankara'dan bile daha çok iyi futbolcu çekme potansiyeli olan bir şehir. Ben zengin bir kişi olsam ve kulüp satın alacak olsam yatırımı İzmir'e yaparım.

Belki 10 belki de 20 sene sonra bilemeyeceğiz ama İzmir, Antalya ve Ankara'dan şampiyon bir takım çıkabilir diye düşünüyorum yabancı kuralının kalkması ve yapılan modern stadlarla artık bu geçmişe oranla daha avantajlılar özellikle Antalya İzmir'den biraz daha farklı bir şehir son yıllarda sürekli ve en hızlı gelişen şehirlerin başında yer alıyor Turizm gibi inanılmaz bir ekonomik güce sahipler bir kaç sene sonra güçlü sponsorluk antlaşmalarıyla bambaşka yerlere gelebilirler ki başarılı olunursa Turizm'de olumlu etkileyebilir sonuçta futbol tarihi böyledir geçmişten günümüze sürekli güç değişir bugün bile Başakşehir doğru yapılanmayla şampiyonluğa oynuyor bu iki şehir ya da Ankara gibi bir şehirden bir gün şampiyon çıkacağını düşünüyorum İzmir'den Göztepe Antalya'dan Antalyaspor Ankara'dan Ankaragücü olma ihtimali yüksek bakalım futbol yıllar içinde neleri getirecek. Ama gidişata bakarsak 3 büyüklerin ekonomik olarak güç kaybettiği her yıl Anadolu için büyük fırsat olacak ilk 11 hafta sonunda ilk 5 sırada 4 anadolu takımı 1 büyük takım varsa işler değişmeye başlamıştır istatistiksel olarak da süperlig tarihinde 4 büyüklerin en çok puan kaybı yaşadığı sezon oluyormuş.

Izmir hakkında pek birşey diyemem en son 20 sene falan önce görmüştüm çocukken pek birşey hatırlamıyorum.

Ama Istanbul gerçekten dünyanın en güzel şehirlerinden biri.

sent via GSC

1.sinin sebebi çok fazla bölünme olması. Trabzon, Bursa, Konya, Sivas, Kayseri, Eskişehir tek takım etrafında toplanıyor. İzmir öyle değil ki, Karşıyaka, Göztepe, Altay, Buca, Altınordu, İzmirspor(eskiden) var da var... Bir de bunların en büyük hedefleri birbirine çelme atmak. Taraftarları bile yıllarca Alsancak'ta, Konak'ta rakip takım formalı, atkılı adam dövmek için nöbet tutuyordu, şu anda pek yapmıyorlar. Hiçbiri de düzgün yönetilmedi, yönetimiyor. Batırdılar kulüpleri. (Son yıllarda Mehmet Sepil fena işler yapmıyor ama o da çok yeni, zaman ne getirecek göreceğiz) Altınordu iyi yönetiliyor ama onlar da farklı bir misyon edinmiş durumda.

Ekonomik anlamda da bu kulüplerin hiçbiri de çok rahat olamadı, sağlam sponsor bulamadı. 90larda Altay fena değildi mesela ama altyapıdan çıkardığı veya parlattığı adamların hepsini satmak zorunda kaldı parasızlıktan. Fatih Tekke, Hasan Özer, Necati vs vs.

Stat konusuna hiç değinmiyorum.

Üniversite konusunda haklısın. Ege, 9 Eylül gibi ortalamanın baya üzerinde 2 üniversite olsa da ilk 5'te olacak bir üniversite olması gerekir.
@Serkan Şafak kesin böyle bir eylem içinde bulunmuştur.

Şehirler arası gerginliğin kıyısından dönüldüğü için @Yusuf Kara'nın her iki şehire girişi yasaklanmalı.

Bu gerginliği işin içine Ankara ve Adana gibi güzel şehirlerimizi katmaya çalışarak körükleyen @Mahir Koç sürgün edilmeli.

Ankarayı küçümseyenler videoyu izlesin. Bakın burası yalnızca Ankaranın bir ilçesi, bir de ilin tamamını düşünün. Var mı böyle bir güzellik ?

Üst Alt