İzmir'de Muhteşem Atatürk Rölyefi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İzmir'de Muhteşem Atatürk Rölyefi

DSCF0211.JPG

Çok güzel olmuş gerçekten kıymet bilmek böyle bir şey umarım utanması gerekenler utanırlar bu durumdan.

Ülkemize hizmet vermiş böylesine önemli kişilerin kıymetlerini her ilimizde böyle güzel sanat eserleriyle bilmeliyiz sadece Ata'mızın değil herkesin kıymetini gelecek nesillere aktarmalıyız böylece bizi yozlaştırmaya,özümüzden koparmaya çalışanlara karşı bir kazanç elde etmiş oluruz.

Tabi biz gençlere düşen vazifede okumak milletin dediğine inanmak yerine okuyup sorgulamak olmalı ancak böyle gazetelere ahlaksızca ilanlar veren soysuzların önüne bilinçlenmiş nesiller ile geçebiliriz.

rölyefin yeri ile ilgili bazı eleştiriler olmuş ama o mevki izmirde trafik yoğunluğunun max olduğu yer yeşildere caddesi

ve yine gün içinde yüz binlerce vatandaşın kullandığı izban hemen bu rölyefin altından geçiyor.

yani rölyef için burası seçilerek bence daha fazla vatandaşa ulaşma, hatırlatma yada unutturmama hedeflenmiş olabilir.

bu açıdan bakmak lazım.

rölyefin yeri ile ilgili bazı eleştiriler olmuş ama o mevki izmirde trafik yoğunluğunun max olduğu yer yeşildere caddesi

ve yine gün içinde yüz binlerce vatandaşın kullandığı izban hemen bu rölyefin altından geçiyor.

yani rölyef için burası seçilerek bence daha fazla vatandaşa ulaşma, hatırlatma yada unutturmama hedeflenmiş olabilir.

bu açıdan bakmak lazım.

Makul bir sebep olabilir. Fakat çok acil bir çevre düzenlemesine ve o bölge ile ilgili bir şehircilik projesine ihtiyaç var. Bu durumda çok daha güzel bir hale bürünebilir kanımca.

Makul bir sebep olabilir. Fakat çok acil bir çevre düzenlemesine ve o bölge ile ilgili bir şehircilik projesine ihtiyaç var. Bu durumda çok daha güzel bir hale bürünebilir kanımca.

çevre düzenlemesi derken açarmısın hocam ışıklandırma tarzı birşeymi kastettin, ölü bölge çünkü orası pek bir çalışma yapılamaz,yer olarak uygundur bana göre izmir trafiğinin en yoğun bölgesidir

çevre düzenlemesi derken açarmısın hocam ışıklandırma tarzı birşeymi kastettin, ölü bölge çünkü orası pek bir çalışma yapılamaz,yer olarak uygundur bana göre izmir trafiğinin en yoğun bölgesidir

O bölgenin yeniden ıslah edilmesi gerektiği manasında söyledim. Orada yeniden bir şehircilik hamlesine ihtiyaç var. Gecekondular ve benzeri tarz yanlışlıkların düzeltilmesi gerekiyor. Biraz daha genel mana kast ettim. Mustafa Kemal'in suretinin işlendiği bir bölge daha medeni bir görünüme kavuşmalı diye düşünürüm Serkan kardeşim.

O bölgenin yeniden ıslah edilmesi gerektiği manasında söyledim. Orada yeniden bir şehircilik hamlesine ihtiyaç var. Gecekondular ve benzeri tarz yanlışlıkların düzeltilmesi gerekiyor. Biraz daha genel mana kast ettim. Mustafa Kemal'in suretinin işlendiği bir bölge daha medeni bir görünüme kavuşmalı diye düşünürüm Serkan kardeşim.

Karşısı temizlendi ama rölyefin olduğu tarafın da temizlenmesi gerekiyor, ileride çok güzel bir görünüme kavuşacaktır. Ben kadifekalenin hemen önüne denize karşı yapılmasını isterdim, bütün İzmir'den görünürdü bu şekilde, mükemmel olurdu.

Üst Alt