Joga Bonito Başlığı - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
2002 dünya kupası öncesi sakatlansa bugün ismi bile okunmazdı

tamam iyi topçu ama bu kadar da abartılmaz

nerdeyse dünyanın gelmiş geçmiş en büyük forveti yapılacak
Bunu şimdi gördüm de 98 dünya kupasında herkesin aklını almasının akabinde(21 yaşında) 2002 dünya kupası öncesi zaten 2.5 yıl kadar sakat geçiriyor. Hatta hiç bir dünya kupası elemesinde oynamadığı için milli takıma alınması bile eleştiriliyor. Şimdi baktım 2002 dünya kupasından önce en son 99 yılında milli takım forması giymiş. Sonrasını hepimiz biliyoruz zaten. Futbol tarihindeki en efsane comeback. Bu adama da "sakatlansa" denmez artık insaf en verimli çağının 3 yılı patates olmuş :D O Brezilya takımı elemelerden üçüncü olarak Arjantin'den 13 puan fark yiyerek geliyor bu arada turnuvaya onu da belirtelim. Durdurulamaz bir takım falan değil yani.

Neyse Hagi atmaya gelmiştim buraya;

Böyle şut atan başka kim var yaw? Frikikte Juninho falan var ama bu kadar farklı açıdan, farklı tipte uzak mesafe golü atan başka topçu var mı?

Bunu şimdi gördüm de 98 dünya kupasında herkesin aklını almasının akabinde(21 yaşında) 2002 dünya kupası öncesi zaten 2.5 yıl kadar sakat geçiriyor. Hatta hiç bir dünya kupası elemesinde oynamadığı için milli takıma alınması bile eleştiriliyor. Şimdi baktım 2002 dünya kupasından önce en son 99 yılında milli takım forması giymiş. Sonrasını hepimiz biliyoruz zaten. Futbol tarihindeki en efsane comeback. Bu adama da "sakatlansa" denmez artık insaf en verimli çağının 3 yılı patates olmuş :D O Brezilya takımı elemelerden üçüncü olarak Arjantin'den 13 puan fark yiyerek geliyor bu arada turnuvaya onu da belirtelim. Durdurulamaz bir takım falan değil yani.

Böyle şut atan başka kim var yaw? Frikikte Juninho falan var ama bu kadar farklı açıdan, farklı tipte uzak mesafe golü atan başka topçu var mı?
Elemelerde az toplasalar da 2002ye götürdükleri kadroya bakarsak.

Yükselişte olan Ronaldinho
Prime Rivaldo
Prime Carlos
Prime Cafu
Yükselişte Gilberto
Prime Denilson
Ortalama bir stoper tandemi vardı.

Santrafor dışında çok iyi kadro ki o dönemki en büyük sıkıntıları da Ronaldo dışında üst düzey bir santraforları olmamasıydı. Yani Ronaldo her ne kadar comeback yapsa da takım yapısı da buna uygundu ki belki en iyi WL kadrosudur o.

Avrupa'da fena olmayan Brezilyalılar olsa da çağrılmıyorlardı.

Guarin, Rivaldo, Gerrard falan da çok iyi uzak mesafe şutörleriydi ama Hagi başka hakkkaten.

Son düzenleme:
Elemelerde az toplasalar da 2002ye götürdükleri kadroya bakarsak.

Yükselişte olan Ronaldinho
Prime Rivaldo
Prime Carlos
Prime Cafu
Yükselişte Gilberto
Prime Denilson
Ortalama bir stoper tandemi vardı.

Santrafor dışında çok iyi kadro ki o dönemki en büyük sıkıntıları da Ronaldo dışında üst düzey bir santraforları olmamasıydı. Yani Ronaldo her ne kadar comeback yapsa da takım yapısı da buna uygundu ki belki en iyi WL kadrosudur o.

Avrupa'da fena olmayan Brezilyalılar olsa da çağrılmıyorlardı.

Guarin, Rivaldo, Gerrard falan da çok iyi uzak mesafe şutörleriydi ama Hagi başka hakkkaten.
Söylediklerinden sadece prime Denilson tartışmalı bence çünkü hep geriye gitti o lavuk. Çok da oynamamış şimdi baktım da. Kanat yoktu gerçi Brezilya'nın taktiğinde ondan da olabilir. Cafu-Carlos kapatıyordu oraları.

Kesinlikle mükemmel topçular vardı takımda itirazım yok ama her mevkide kusursuz adamları olan, herkesin zannettiği gibi durdurulamaz bir takım değildi. Kleberson, Edmilson, Marcos falan normal adamlar. Biz eleyebilirdik mesela Ronaldo o golü yapmasa. Final maçında da Almanya daha iyi oynadı diye hatırlıyorum hatta Brezilya'ya karşı. Tekrar bakmam lazım ama aklımda kalan o. Tabii hücum gücü olarak orantısız onu kabul ediyorum. Carlos-Cafu-Rivaldo-Ronaldinho-Ronaldo üzerine çullanırken bizimkiler yine mükemmel oynamış şimdi düşünüyorum da. Lucio'ya da ayrı parantez açalım tam bir canavar idi.

Ronaldo'yla alakalı da şöyle bir şey okudum eski fizyoterapistinin 4-4-2'ye verdiği röportajdan:

What made Ronaldo such a special athlete?
Ronaldo was genetically gifted with special muscle fibres, which produced a huge power output, We performed several speed tests on him at Inter and we reached the conclusion that Ronaldo didn’t just have speed, but also incredible co-ordination. The way that he was able to dart from left to right was pure co-ordination. The tests demonstrated that he would probably be able to do 100 metres in 10.2 or 10.3 seconds, which is incredible when Usain Bolt ran that distance in 9.8 seconds. He also had fantastic strength – which was another genetic gift. When you combine that with the years of football training he developed the perfect combination of speed, strength, power and co-ordination.

Ronaldo is often called explosive – did the force he produced also make him vulnerable to injury?
There is no doubt about that. Ronaldo had a problem called trochlear dysplasia. This makes the relationship between the kneecap and the femur a bit unstable. There is no direct surgery for that so the kneecap keeps, for a lack of a better word, “dancing” on the femur. As a result, Ronaldo needed constant monitoring so he could keep it as stable as possible, because this was a bone dysfunction of his own development.
But Ronaldo’s injuries weren’t because his body was weak, but because of his explosive capacity. He didn’t just run fast in a straight line, he also changed direction at incredible speed. There were several moments when Ronaldo fell, stood up, and then moved from left to right very fast…so it was obvious, by the that way he played, that injuries were always a possibility.

Tamamı burada: 'Ronaldo's kneecap exploded, it was by his thigh'
Diz kapaklarındaki anomali hem lütuf hem de laneti olmuş adamın.

Hagi konusuna dönersek harbiden var mı böylesi yaw benim aklıma gelmiyor izlediklerim ya da videodan takip ettiklerim arasından. Bu konuda gelmiş geçmiş en iyi Hagi'dir diyebilir miyiz?

Söylediklerinden sadece prime Denilson tartışmalı bence çünkü hep geriye gitti o lavuk. Çok da oynamamış şimdi baktım da. Kanat yoktu gerçi Brezilya'nın taktiğinde ondan da olabilir. Cafu-Carlos kapatıyordu oraları.

Kesinlikle mükemmel topçular vardı takımda itirazım yok ama her mevkide kusursuz adamları olan, herkesin zannettiği gibi durdurulamaz bir takım değildi. Kleberson, Edmilson, Marcos falan normal adamlar. Biz eleyebilirdik mesela Ronaldo o golü yapmasa. Final maçında da Almanya daha iyi oynadı diye hatırlıyorum hatta Brezilya'ya karşı. Tekrar bakmam lazım ama aklımda kalan o. Tabii hücum gücü olarak orantısız onu kabul ediyorum. Carlos-Cafu-Rivaldo-Ronaldinho-Ronaldo üzerine çullanırken bizimkiler yine mükemmel oynamış şimdi düşünüyorum da. Lucio'ya da ayrı parantez açalım tam bir canavar idi.

Ronaldo'yla alakalı da şöyle bir şey okudum eski fizyoterapistinin 4-4-2'ye verdiği röportajdan:

Tamamı burada: 'Ronaldo's kneecap exploded, it was by his thigh'
Diz kapaklarındaki anomali hem lütuf hem de laneti olmuş adamın.

Hagi konusuna dönersek harbiden var mı böylesi yaw benim aklıma gelmiyor izlediklerim ya da videodan takip ettiklerim arasından. Bu konuda gelmiş geçmiş en iyi Hagi'dir diyebilir miyiz?
Denilson sonradan girdi hep zaten çok yetenekli olsa da dengesiz bir adamdı.

Onun dışında bence final maçını Brezilya rahat almıştı. Neuville'in direkten dönen frikiği dışında doğru düzgün pozisyonlarını hatırlamıyorum.

En çok bize karşı zorlansalar da Rüştü'nün insan üstü performanslarının bunda önemli etkisi vardı bana göre.

Tsubasa akıllı olsun, kartal vuruşunun mucidi Hagi'dir.

Denilson sonradan girdi hep zaten çok yetenekli olsa da dengesiz bir adamdı.

Onun dışında bence final maçını Brezilya rahat almıştı. Neuville'in direkten dönen frikiği dışında doğru düzgün pozisyonlarını hatırlamıyorum.

En çok bize karşı zorlansalar da Rüştü'nün insan üstü performanslarının bunda önemli etkisi vardı bana göre.

İzledim şimdi finali de Brezilya tecavüz etmiş yaw pardon :asd:

Denilson'u çok severdim aşırı yetenekli topçuydu.

İzledim şimdi finali de Brezilya tecavüz etmiş yaw pardon :asd:

Denilson'u çok severdim aşırı yetenekli topçuydu.

Pes oynarken Betis'i alma sebeplerimdendi. Sağda Denilson, solda Joaquin ve ortada Ricardo oliviera ile muazzam bir hücum hattı vardı. Joaquin de yeteneğinin hakettiği yerlere gelemedi mesela, gerçi bunda oyuncular suçlu tabii en başta, yeteneklerine rağmen süreklilik problemleri vardı ama çalım ve dribbling yetenekleri üst düzeydi.

Hey gidi Betis orta sahası.

--Juaquin--Capi--Assunçao--Denilson--

CM'de alırdım. Dönemin en iyi orta sahalarından.

Cm 03/04, Real Betis seçilir; sol beke De la Cuesta, stopere Lucio alınır en az 3-4 sene boyunca rakipler öttürülür (y). Gerçekte Denilson Betis'in elinde patlıyor tabii tarihlerinin en pahalı transferi olarak.

Pes oynarken Betis'i alma sebeplerimdendi. Sağda Denilson, solda Joaquin ve ortada Ricardo oliviera ile muazzam bir hücum hattı vardı. Joaquin de yeteneğinin hakettiği yerlere gelemedi mesela, gerçi bunda oyuncular suçlu tabii en başta, yeteneklerine rağmen süreklilik problemleri vardı ama çalım ve dribbling yetenekleri üst düzeydi.

Joaquin söylediklerine ek olarak muazzam keserdi ortaları. Sert, kavisli ve isabetli.

Üst Alt