Juventus, Gazeteciyi Tehdit Eden Allegri'yi Görevden Aldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Juventus, Gazeteciyi Tehdit Eden Allegri'yi Görevden Aldı

175701726-292a91fe-1d7c-4b98-a7a8-47183506b456.jpg

İtalya Kupası finali sonrası bir gazeteciye tehdit ve hakaretlerde bulunan Juventus Teknik Direktörü Massimiliano Allegri görevinden alındı.

Juventus, İtalya Serie A'da sezonun bitmesine 2 maç kala teknik direktör Massimiliano Allegri ile yollarını ayırdı.

Ligdeki son 5 maçından beraberlike ayrılan Juventus, önceki gün Atalanta'yı 1-0 yenerek İtalya Kupası'nı kazanmasına rağmen Allegri'nin görevine son verildiğini duyurdu.

İtalyan kulübünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 56 yaşındaki teknik adamla "İtalya Kupası finali sırasında ve sonrasında kulübün değerleriyle ve onu temsil edenlerin benimsemesi gereken davranışlarla bağdaşmayan bazı davranışlar" nedeniyle yolların ayrıldığı ifade edildi.

NE OLMUŞTU?

Kupa töreninin ardından basın toplantısına katılan 5 Massimiliano Allegri, İtalyan gazetesi Tuttosport'un genel yayın yönetmeni Guido Vaciago ile büyük bir tartışma yaşamıştı. Juventus'a yakınlığıyla bilinen Guido Vaciago ile tartışan Allegri, ağır küfürler ettiği gazeteciyi tehdit etmişti.

Allegri, ayrıca maç sonu oyuncularıyla şampiyonluk kutlaması yaşarken Juventus Sportif Direktörü Cristiano Giuntoli'ye kameraların önünde tepki göstermişti.

NTVSpor

Zaten normalde lig bittikten sonra gönderileceği kesindi. Neden böyle sinirli bir tavır içinde bulunmuş enteresan. Belki Fener alır şimdi.

Ali Koç'un Mou'dan daha büyük bir hoca ile görüşüyor diyenler vardı Aziz'in Mourinho hamlesi üzerine o hoca bu hoca olabilir. Hiç beğenmem kendisini.

Zaten normalde lig bittikten sonra *gönderileceği kesindi. Neden böyle sinirli bir tavır içinde bulunmuş enteresan. Belki Fener alır şimdi.
*.
italyan kaynaklar dan bir sure once benzer yazilar okumustum.
ayrilacagi kupa dan once verilmis bir karar.

diger yandan, kupa mac ici anlari ve kupa toreni oncesi hal hareketleri oldukca dikkat cekti. bu arada , maci canli izlerken , hakemin kimi kararlarina anlam verememistim , allegri nin mac ici itirazlarindan bir iki tanesi ; dk 53de penalti bekledigi pozisyon , birde 90+3 oynanirken yanlis hatirlamiyorsam 42nolu atalantali oyuncu hava topuna cikarken elleri acik sekilde -yanindaki juve stoperin havaya cikisini engelleyen/dengesini bozan sekans .

diger itirazlari bir yana, bu ustte belirttigim 2 pozisyona verdigi tepkilerden penalti bekledigi sekans'a ben hakem olsaydim penalti verirdim.
keza, diger pozisyonun devami golle sonuclansaydi , var dan doner mi - elbette hocanin itirazinin sekli ve uslubu gereksizdi , ancak, pozisyona faul calinmamasina reaksiyon vermesi kimine gore de anlasilir bir durumdu.

acikcasi ben daha iyi bir hakem bekliyordum finale.

ustte bahsettigim dk 53deki penalti beklenen pozisyonu acmak gerekirse ;
juveli oyuncuyu auta cikaracak sekilde ittirilen bir sekans var, orda penalti verilebilir- yabanci yayinci da ayni noktaya deginmisti.

gorceli olabiliyor bu gibi pozisyonlar. ligine,hakemlerinin pozisyona bakis acilarina vsss degisiyor -olayi degerlendirmesi.

velhasil, allegri juveye veda ederken kupa kazandirmis bir hoca olarak ayriliyor.
en son kupalarini pirlo onderliginde 2021 sezonunda ronaldo donemi almislardi . *ilginc olan ; o gunde rakip yine atalanta idi. maci 2-1 juve kazanmisti.

allegri ~ juve birlikteligi ozelinde tekrar bir yorum getirmek gerekirse;
juve nin cetrefilli zamaninda basa gecti, keza, alt kadro ve next gen den saglam ozel yetenekler ust yapiya cikarilirken -bizim yildiz dahil - payi yadsinamaz.

italyanlarin ve juvenin gelecegi olan listemdeki miretti'ye de bol bol sure vermesi ile benden gecer not almistir kendisi.
latife bir yana, juve farkli bir oyun motomotuna gecmeli. bologna hocasi, fiore hocasi ,hatta torino hocasi,atalanta hocasi - tam juvelik teknik adamlar.
sahsimda bu isimlerin ortak ozellikleri, nacizane teknik adamlar listemde seruvenlerinin ilk donemlerinden beri var olmalari.
misal *gasperini torino/turin cikisli usta bir hoca, kendisinin eninde sonunda bir kez juve yapmasini cok bekledim. inter yapti. bu sefer kismet ona olur mu bilemem, ama ogrencisi juric'e olursa da sasirmam. lokal buyuk potansiyel tasiyan motta ve vincenzo italiano hocalarin -ya icteki devlerden birine ya da diger liglerin tepe takimlarina gidecegini bayagidir temenni ediyorum bekliyorum,,

teknik adam listemden olmalarindan dolayi yerleri bende ayridir nacizane.
kariyerlerinin yeni sayfalari baglaminda neler olacak-bekleyip gormeli .

ps; yeri gelmisken belirteyim - allegri'yi ada da gormek isterdim.

saygi ve selamlar.

@Aras Şimşek , @Hayri Cund , @Murat Durmaz , @Ali Bektaş , @Veli Baltacı , @Nurullah Fethi

Üst Alt