Kafe Dekorasyon Önerileriniz - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kafe Dekorasyon Önerileriniz

Cevap: Kafe Dekorasyon Önerileriniz

Bütçe 20bin se bu dekorasyon daha uygun olur.

IMG_3987b.jpg

LCD'leri SHOV marka alırsın tanesi 800 kaat,o koltukları da 200 kaat a mal ettin mi al sana 20LCD'li orta çaplı pes cafe.

Edit:Gerçi PS3'leri unuttuk sen düş onu 10 taneye

Bütçe 20bin se bu dekorasyon daha uygun olur.

IMG_3987b.jpg

LCD'leri SHOV marka alırsın tanesi 800 kaat,o koltukları da 200 kaat a mal ettin mi al sana 20LCD'li orta çaplı pes cafe.

Edit:Gerçi PS3'leri unuttuk sen düş onu 10 taneye

Aga sen çok yanlış girdin :) Normal kafe.. Pes yok Pesi unut :)

@ Çağlar renkdaş üniversite bulunduğum yerde yeni yeni kalabalıklaşıyor. Üniversite yakınında hazır devreden var ancak pek iş yapamıyorlar. Merkezden gönderildiler ve ilk fırsatta oraya dönüyorlar..

Tamam ciddi olayım.

Öncelikle İstanbul'da bu işe para yatırmak isteyen çok adam var.Ama yaratacağınız konsept ile bu adamı ikna etmek zorundasınız.

Benim üniversiteden bir arkadaşım vardı,küçük yaşta babasını kaybetmişti.Talihsiz bir şekilde üniversite sırasında annesini kaybetti,işletme okuyordu ve kenarda birikmiş az buz paraları vardı.Yarattığı fikirle çalmadığı kapı kalmadı,sonunda birini buldu anlattı,oturduğu evi de satıp sanırsam 80-90 milyar civarı para döküp ortak oldu ve şu mekanı açtı.

Etçii Steakhouse / Restoran & CafeBar

Adamla 50-50 ortaklar,kendisi sürekli restoranın başında duruyor.Bebek'de kaliteli et yapamayan bir restoran olduğunu gördü ve çok büyük risk alarak burayı açtı.Çok şükür iyi iş yapıyor şimdi,sanırsam Bahçeşehir'de 2.şubesini açtı.

Demeye çalıştığım senin zaten cafe açmak istediğin yerde muhtemelen daha önceden açılmış mekanlar vardır,senin yapman gereken bölgedeki insanların analizini yapıp eksik olan şeyi görmek ve eksik olan konsepti yaratmak.Ki ileride dışarıdan da müşteri çekebilesin.Bunun için 20binTL yeterli değil ki,garsondu aşçıydı vs. cafe arabası bunlar için çok düşük bir bütçe.Bu yüzden ciddi düşün,hiç kolay iş değil.

Kansu'ya katılıyorum. Ama şu bir gerçek ki insanlar her zaman kaliteyi ön planda tutar; özellikle böyle cafe, restaurant vs. şeylerde kalite olmazsa olmazdır. Bunu yakalamak için her şeyi eksiksiz yerine getirmen gerekiyor. Hem maddi açıdan hem de işleri yürütmek açısından.

Doğrusunu söylemek gerekirse 20. bin Lira bunlar için yeterli olur mu emin değilim.

Tamam ciddi olayım.

Öncelikle İstanbul'da bu işe para yatırmak isteyen çok adam var.Ama yaratacağınız konsept ile bu adamı ikna etmek zorundasınız.

Benim üniversiteden bir arkadaşım vardı,küçük yaşta babasını kaybetmişti.Talihsiz bir şekilde üniversite sırasında annesini kaybetti,işletme okuyordu ve kenarda birikmiş az buz paraları vardı.Yarattığı fikirle çalmadığı kapı kalmadı,sonunda birini buldu anlattı,oturduğu evi de satıp sanırsam 80-90 milyar civarı para döküp ortak oldu ve şu mekanı açtı.

Etçii Steakhouse / Restoran & CafeBar

Adamla 50-50 ortaklar,kendisi sürekli restoranın başında duruyor.Bebek'de kaliteli et yapamayan bir restoran olduğunu gördü ve çok büyük risk alarak burayı açtı.Çok şükür iyi iş yapıyor şimdi,sanırsam Bahçeşehir'de 2.şubesini açtı.

Demeye çalıştığım senin zaten cafe açmak istediğin yerde muhtemelen daha önceden açılmış mekanlar vardır,senin yapman gereken bölgedeki insanların analizini yapıp eksik olan şeyi görmek ve eksik olan konsepti yaratmak.Ki ileride dışarıdan da müşteri çekebilesin.Bunun için 20binTL yeterli değil ki,garsondu aşçıydı vs. cafe arabası bunlar için çok düşük bir bütçe.Bu yüzden ciddi düşün,hiç kolay iş değil.

Mekan ve fikir gerçekten çok başarılı.. Takdire şaayan da bir cesaret göstermiş.

Bizim bulunduğumuz ilçede bir tek canlı müzik yapan bar var. Dolayısı ile cafe olarak hiç yok.. Yani bu olayı odaklanmaya çalışıcam. İlk baştan da canlı müzik parası gibi bir durum olmamalı. Yani maddi açıdan çok açılmamalıyım ki gelen ile bir süre sadece dükkan kendisine baksın bana değil. Sürekli araştırıyoruz bakalım nasıl birşey olacak..

Sonuç olarak bu işlerde başarı için farklı bir konsept,işlek bir yer üzerinde mekan+kalite gerekiyor.

20bin TL ile bugün sıfır araba alamıyorsun,böyle bir cafe nasıl açacaksın?Kendin belirtmişsin zaten,arkadaşının açtığı kafenin maliyeti 300bin TL'yi buldu diye.

Dükkanın kirası,hadi senin olsun dükkan içine dökeceğin masraf,et&meşrubat firmalarıyla toptan anlaşmalar,işletme ruhsatı vs. gibi masrafları hiç düşündün mü? :) Bunların hepsi 20binTL'ye OK olsun,arkada en az 3-4 ay idare edebileceğin bi miktar paran olması zorunda.Çünkü insanların ayağının alışması gerekecek.

Sonuç olarak bu işlerde başarı için farklı bir konsept,işlek bir yer üzerinde mekan+kalite gerekiyor.

20bin TL ile bugün sıfır araba alamıyorsun,böyle bir cafe nasıl açacaksın?Kendin belirtmişsin zaten,arkadaşının açtığı kafenin maliyeti 300bin TL'yi buldu diye.

Dükkanın kirası,hadi senin olsun dükkan içine dökeceğin masraf,et&meşrubat firmalarıyla toptan anlaşmalar,işletme ruhsatı vs. gibi masrafları hiç düşündün mü? :) Bunların hepsi 20binTL'ye OK olsun,arkada en az 3-4 ay idare edebileceğin bi miktar paran olması zorunda.Çünkü insanların ayağının alışması gerekecek.

70 bin nüfus bulunan ilçede sınırlarımı biraz daha zorlarım ama arkadaşımın açtığı mekan zaten Isparta'da. Yani akşamüzeri 5-6'da rezarvasyonlar full çekiyor. 2 haneli hesap aldığı nadir.. O potansiyele yapılır ama burada dediğim gibi bizimkisi bir şekilde geçim sağlama çabası.

Tabii ki dediklerine sonuna kadar katılıyorum ama yapabildiğim bu. Mümkün olsa verdiğin fikirler altın değerinde teşekkür ederim. Dediğim gibi bir işe giriyoruz ya kısmet..

cesaretin varsa kredi çek daha sağlam bi yer kur :) valla etrafımda bu tip işlerle uğraşan çok adam var hiç biri nakit para ile iş yapmıyor hepsi kredi ile açmış bir yerler

cesaretin varsa kredi çek daha sağlam bi yer kur :) valla etrafımda bu tip işlerle uğraşan çok adam var hiç biri nakit para ile iş yapmıyor hepsi kredi ile açmış bir yerler

Reis babam emekli valide ev hanımı ben üniversiteyi yeni bitirmişim. Kim verir krediyi :D

Edit: Zaten ikisinin de emekli maaşlarında birer kredi var..

Bu tarz yerler var ama hem bir kefil bulman gerekiyor+böyle ticari bir kredi çekeceksen adama sağlam bir iş planı ve planlaması ile gitmen gerekiyor.Maalesef 70bin nüfuslu ilçede kafe açacağım diye adama şrak 100bin nakit saymazlar.

Loş bir yer ıolmasına özen gösterin. Birde ağrlıklı tahta malzemeler kullanın bence. Değişik tablolar asın.

Yerleri ahşap olarak en uygun laminant yaptırabilirsin.Hevesini kırmak gibi olmasın ama 20 binde az gibi birazda cafenin içeriğine bağlı bu tabi.

cafe dekorasyonlarının önemli parcası olan katlanır cam balkon yapmayıda unutma. imalatcısıyız cafe işleriyle çalışıyoruz sürekli

Sağlam bi proje yazarsan kosgeb para verebilir sana. İşletme mezunuysan projeyi yazarsın kendin.

Kafeterya, lokanta, restaurant gibi yiyecek içecek sektöründe ayakta kalabilmek çok zor. Hevesini kırmak istemiyorum. Ben yiyecek içecek işlerinin içinde yıllarca kaldım. Çok düşündüm böyle bir mekan açayım. İki üç sene öncesine kadar hala düşünüyordum. Hele hele Kıbrıs'ta o kadar çok eksiklik var ki anlatamam sana. Ama zor iştir. Sabah en geç 10:00 da açman lazım. Hele hele kahvaltı falan vereceksen en geç 7 de açman lazım. Akşam kapatma saatin en erken 23:00 olur. Yani 16-17 saatlik mesai ister. devamlı ilgi ister, standart ister, kalite ister.

Personel çalıştırmak kolay değildir. Bunu zamanla anlarsın.

Dekorasyon önemlidir, yeri çok önemlidir. Dekorasyondan önce yere önem vermelisin, dekorasyon dükkanın yerine göre yapılır. Yeşillikler içinde bir yerse ahşap kullanılabilir, caddede bir yerse farklı konseptler var.

Hedef kitle çok önemli. O kitleye uygun hizmet verebilmek çok önemli. Ben herkese uyan bir kafe açarım dersen batarsın.

Bir de şu var, afedersin öküzün biri gelir, bana bir çay ver der, adam yerine konulmazsın. Atıyorum ayakkabıcı açarsın saygı görürsün.

Bu konu hakkında saatlerce konuşabilirim. Daha müsait bi zamanda yazabilirim.

20.000 tl çok iyi para. Bu parayla Türkiye'de yapılacak çok iş var. Hem fazla zaman harcamazsın, hem yorucu değil.

Kabataslak birşeyler yazıcam.

Kira - 1.000

Personel - 2.000 (İki kişi çalıştırdığını düşündüm. Arkadaşınla sen varsın, ama mutfağa bir kişi lazım ve devamlı çalışacak garson lazım)

Elektrik Su - 300 diyelim

telefon - 100

3.400 tl. Biz 3.500 diyelim.

Dükkanı sabah açıp akşam kapatsan, bir ay boyunca hiç iş yapmasan da bu harcamalar olacak. Yani günlük 115 tl hiç iş yapmasan da giderin var. Günde 115 tl kar bırakacak satış yaparsan kafa kafaya gider. Ne kar ne zarar. Günlük 115 tl giderin üstündeki her satışın karı cebinize girecek.

Sen buna benzer bir çalışma yapmalısın. Bu hesapları yapmadan sakın girme bu işe

Üst Alt