Kaptanımız Arda Turan, Hagi olmaya aday mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kaptanımız Arda Turan, Hagi olmaya aday mı?

Cevap: Kaptanımız Arda Turan, Hagi olmaya aday mı?

Hagi'yi kulüp özel olarak çağırsa. Arda'yı eğitmesi konusunda talimat verse. Rijkaard'da bunu kabul etse. İdmanlardan sonra sadece ikisi 1'er saat özel olarak çalışsa. Faydası olurmuydu acaba.

Kendi profesyonel kişiliğini Arda'ya aşılayabilecek mi peki? Hayır. O halde hiçbir fayda vermez. Hagi antremandan sonra sabahlara kadar Play Station oynamamıştır, Hagi o manken bu dizi oyuncusuyla fotograflanamamıştır, Hagi kulüp başkanlarının koltuğu altında laubali pozlar vermemiştir. Bu durumda Hagi'nin başarısında oturmuş ve düzgün kişiliğinin payı büyüktür ve kimse bu camiada Hagi gibi olmaz. Türk futbolunda kimse Hagi gibi olamaz çünkü Hagi bir milattır Türk futbolu adına. Bakın Hagi'den önce ve sonra Galatasaray&Türk futboluna farkı anlarsınız.

Kendi profesyonel kişiliğini Arda'ya aşılayabilecek mi peki? Hayır. O halde hiçbir fayda vermez. Hagi antremandan sonra sabahlara kadar Play Station oynamamıştır, Hagi o manken bu dizi oyuncusuyla fotograflanamamıştır, Hagi kulüp başkanlarının koltuğu altında laubali pozlar vermemiştir. Bu durumda Hagi'nin başarısında oturmuş ve düzgün kişiliğinin payı büyüktür ve kimse bu camiada Hagi gibi olmaz. Türk futbolunda kimse Hagi gibi olamaz çünkü Hagi bir milattır Türk futbolu adına. Bakın Hagi'den önce ve sonra Galatasaray&Türk futboluna farkı anlarsınız.

İnsanları ilah yapmayın başımıza. Lucescu da maçta oyuncusuna paltosunu verdi diye resmen peygamber ilan edilmişti. Hagi futbol konusunda gerçekten bir ilahtır. Bu yönlerden söylesen tamam ama başka yönlerden onun da hataları vardır. Özellikle de 21-22 yaşlarında. O yaşlardaki halini bildiğinizi iddia etmeyeceksiniz herhalde. Tabii daha 20 yaşında kendini kanıtlamıştı hagi futbolcu olarak ama profesyonellik anlayışı açısından kimse bilemez o yaşlarını. Hagi bize 31 yaşlarında geldi. Barcelona-Real Madrid de oynamış, şampiyonlar ligi finali görmüş bir adam olarak geldi. Şimdi böyle bir adamı hem de o yaşındaki hareketleriyle ardanınkileri kıyaslamak büyük acımasızlıktır. Arda genç bir adam. Hagi de hatalar yapmıştır gençken o da yapacaktır. Kendisi şöyle buyurmuştur;

"Mesleğinde büyüdükçe küçülmesini bileceksin" Arda da bunu öğrenecektir.

Yetenek olarak hagi olması maalesef mümkün değildir. Hagi benim gördüğüm gelmiş geçmiş en iyi oyun kurucudur(zidane dahil), futbol zekası sağ-sol ayağı her şeyiyle mükemmeldir. Arda ona yetişemez ama daha çok mücadele eden daha çok basan ve daha çok pasör bir karaktere bürünürse çok çok büyük bir futbolcu olabilir.

Abartmışsın. Ben Hagi gibi olsun demedim zaten. Hagi tarafından çalıştırılsa ona faydası dokunur dedim.

Bu uygulamayı NBA'deki yetenekli genç oyunculara yapıyorlar mesela.

Dwight Howard'ı özel olarak Patrick Ewing

Andrew Bynum'u Kareem Abdul Jabbar çalıştırıyor.

Futboldada birçok örneği var.

Ama sen Arda'yı alemden aleme akan Sergen'e benzetmişsin. Yakıştıramadım.

Futbolcuları karşılaştırmamak lazım. İki tarafa da haksızlık oluyor.

Oyuncuları oldukları gibi kabul etmek lazım, yeni çocuklarda geçmişte kalan efsanelerimizi aramaya devam edersek hiçbir zaman mutlu olamayız.

"Sana yeni Maradona diyorlar, ne diyorsun?" sorusuna Messi'nin cevabı kısa ve özdü: "Ben Messi'yim".

İnsanları ilah yapmayın başımıza. Lucescu da maçta oyuncusuna paltosunu verdi diye resmen peygamber ilan edilmişti. Hagi futbol konusunda gerçekten bir ilahtır. Bu yönlerden söylesen tamam ama başka yönlerden onun da hataları vardır. Özellikle de 21-22 yaşlarında. O yaşlardaki halini bildiğinizi iddia etmeyeceksiniz herhalde. Tabii daha 20 yaşında kendini kanıtlamıştı hagi futbolcu olarak ama profesyonellik anlayışı açısından kimse bilemez o yaşlarını. Hagi bize 31 yaşlarında geldi. Barcelona-Real Madrid de oynamış, şampiyonlar ligi finali görmüş bir adam olarak geldi. Şimdi böyle bir adamı hem de o yaşındaki hareketleriyle ardanınkileri kıyaslamak büyük acımasızlıktır. Arda genç bir adam. Hagi de hatalar yapmıştır gençken o da yapacaktır. Kendisi şöyle buyurmuştur;

"Mesleğinde büyüdükçe küçülmesini bileceksin" Arda da bunu öğrenecektir.

Yetenek olarak hagi olması maalesef mümkün değildir. Hagi benim gördüğüm gelmiş geçmiş en iyi oyun kurucudur(zidane dahil), futbol zekası sağ-sol ayağı her şeyiyle mükemmeldir. Arda ona yetişemez ama daha çok mücadele eden daha çok basan ve daha çok pasör bir karaktere bürünürse çok çok büyük bir futbolcu olabilir.

Hagi o yaşlarda savruk yaşasaydı bugün Hagi diye bir adamı konuşmazdık. Bir insan yedisinde neyse yetmişinde aynıdır. Siz Hagi gibi mülayim, aile babasının Romanya'da lüks gece kulüplerinin patronu olduğunu biliyor musunuz? Ama kendi çizgisi ve yaşamı futbol dışında sürdürdüğü bu iş ile tezat. Profesyonellik işte bu! Ümit Karan cafe bar türü birşey açtı geçen sezon malum. Hagi örnek bir futbolcu hiçbir takımdan formsuzluk gibi bir nedenle gönderilmedi. Teknik direktörlerle uyuşamaması Hagi'nin futbol yaşamındaki şansızlığı, Galatasaray'ın şansıdır. Acaba birgün duyabilecek miyiz 'Arda antremandan sonra 1-2 saat kendi başına çalıştı' diye hiç sanmam. Buyurun Rijkaard maç öncesi kampı kaldırdı kısa süre sonra suistimal edildiğini düşündüğünden olacak kamplar geri geldi. Arda'da içinde olmak üzere hangisine antremandan sonra 1 saat daha çalışmayı teklif etsen bunu olumlu karşılar? Kewell hariç hiçbiri!!!

Hagi o yaşlarda savruk yaşasaydı bugün Hagi diye bir adamı konuşmazdık. Bir insan yedisinde neyse yetmişinde aynıdır. Siz Hagi gibi mülayim, aile babasının Romanya'da lüks gece kulüplerinin patronu olduğunu biliyor musunuz? Ama kendi çizgisi ve yaşamı futbol dışında sürdürdüğü bu iş ile tezat. Profesyonellik işte bu! Ümit Karan cafe bar türü birşey açtı geçen sezon malum. Hagi örnek bir futbolcu hiçbir takımdan formsuzluk gibi bir nedenle gönderilmedi. Teknik direktörlerle uyuşamaması Hagi'nin futbol yaşamındaki şansızlığı, Galatasaray'ın şansıdır. Acaba birgün duyabilecek miyiz 'Arda antremandan sonra 1-2 saat kendi başına çalıştı' diye hiç sanmam. Buyurun Rijkaard maç öncesi kampı kaldırdı kısa süre sonra suistimal edildiğini düşündüğünden olacak kamplar geri geldi. Arda'da içinde olmak üzere hangisine antremandan sonra 1 saat daha çalışmayı teklif etsen bunu olumlu karşılar? Kewell hariç hiçbiri!!!

İnsan yedisinde neyse yemişinde odur gibi birşeye inanmıyorum. Hagi de inanmıyormuş ki şu sözü söylemiş;

"Mesleğinde büyüdükçe küçülmeyi öğreneceksin"

Hagi nin 20-21 yaşlarında aynı profesyonel anlayışta olduğunu iddia edemeyiz. Ha o yıllarını bilen romanya futbolunu bu derece takip eden ve yaşı müsait bir abimiz varsa buyursun bilgilendirsin bizi. İnsan yedisinde neyse yetmişinde odur demekle olmaz bu iş. Hagi gibi insan üstü bir yeteneğin çok daha büyük başarılara imza atması ve hep barca da real de oynaması gerekirdi. Demek ki onunda bazı yanlışları olmuş. Arda'nın ne kadar çalışıp çalışmadığını da bilemeyiz. Tekrarlıyorum hareketlerini kıyasladığın adam 31 yaşında, ş.liginde final görmüş, barca-real forması giyerek gelmiş bir bir adam. İnsaf...

Hagi gibi insan üstü bir yeteneğin çok daha büyük başarılara imza atması ve hep barca da real de oynaması gerekirdi. Demek ki onunda bazı yanlışları olmuş

Yalnız Hagi'nin oynadığı dönemlerde İspanya'da 3 yabancı kısıtlaması vardı. Mesala Barça'da Laudrup, Romario ve Koeman vardı o dönemlerde ve muhteşem performans sergiliyorlardı. Hagi'nin o dönem bunları kesmesi zordu. Bazı yanlışları olmuş da oynayamamış demek cok haklı savunuş değil....

Yalnız Hagi'nin oynadığı dönemlerde İspanya'da 3 yabancı kısıtlaması vardı. Mesala Barça'da Laudrup, Romario ve Koeman vardı o dönemlerde ve muhteşem performans sergiliyorlardı. Hagi'nin o dönem bunları kesmesi zordu. Bazı yanlışları olmuş da oynayamamış demek cok haklı savunuş değil....

Evet 3 yabancı kısıtlaması Hagi'nin canını sıkmış ve teknik direktörleriyle kavga etmiş hiçbir zaman formsuzluk, başarısızlıktan dolayı yedek kalmamıştır. Arkadaşlar ben Arda'nın kesinlikle zaman içinde düzeleceğine inanmıyorum her hareketiyle bu düşüncemi perçinliyor. Üstüne vazife olmayan her işe karışan, aşırı sosyalleşen, olur olmaz herkesle aşırı muhatap olan, yanyana bile gelmemesi gereken isimlerle gece gezmeleri vs. Arda değişmez, değişemez.

Arda, geleceğin Metin Oktay'ıdır. Galatasaray Taraftarı ona bu türbeyi verecektir.

Hagi de Hagi'dir, insanüstü bir varlıktır. Topa ayaküstü vurarak falso veren kaç insan var şu dünyada :D :asd:

Yabancı kısıtlamasından haberim var. Ama benim görüşüme göre hagi dünyaya gelmiş en iyi oyunculardan biriydi. Ve o takımda kendisine yer bulması gereken ilk isimdi. Çok çok iddialıyım bu konuda. Real de neden kalamadı peki? Ya da neden Türkiye ye geldi? İtalya da milanda juve de interde oynayabilirdi... Bunların olmaması hagi nin yeteneğinin yetersizliğinden değildi kesinlikle. Öyleyse nedendi? Bu açıdan bakınca oldukça mantıklı.

Arda Hagi'yi geçer,iki maçta satarsak kaptanı kendine güveni gider sonuna kadar arkasındayız Kaptan'ın...

Hagi ''Karpatların Maradonası'',her 10 numarayı giyen Hagi olursa işimiz var,Arda daha yolun başında.

Birisi Arda'yi, Sergen'e benzetmisti.. Ne tesadüfki ben'de benzetiyorum.

Kac yildir A Takimda, halen fizik olarak gücsüz, sadece göbegi cikmis durumda..

Cristiano Ronaldo kadar professyonel oyuncu yoktur zon zamanlarda, adamin geldigi sevi'ye belli. ManU'ya transfer oldugunda fizik olarak cok kötü, dogru düzgün sut atamiyordu ve ayrica sutlari cok gücsüzdü. Hep ayni calimlar'la ilerlemeye calisiyordu.

Ama simdi herkesten 2 kat daha cok calisarak ulastigi seviye belli. Belkide suan dünyanin en komple futbolcusu, teknik olarak cok üstün, oyun mentalitesi acayip, fiziken ise boga kadar güclü, kisitli calim repeartuari ise simdi cook ve cook genis.

Cristianon'un bu kisa zamanda cok calisarak, apayri bir seviye'ye ulasti. Henüz ise 24 yasinda ve suan dünyanin en iyi futbolcusu.

Arda'nin bu 4.sezonu sürekli kadroya girmeye basladigindan beri ama ben öyle cok büyük degisiklikler göremiyorum..

Birisi Arda'yi, Sergen'e benzetmisti.. Ne tesadüfki ben'de benzetiyorum.

Kac yildir A Takimda, halen fizik olarak gücsüz, sadece göbegi cikmis durumda..

Cristiano Ronaldo kadar professyonel oyuncu yoktur zon zamanlarda, adamin geldigi sevi'ye belli. ManU'ya transfer oldugunda fizik olarak cok kötü, dogru düzgün sut atamiyordu ve ayrica sutlari cok gücsüzdü. Hep ayni calimlar'la ilerlemeye calisiyordu.

Ama simdi herkesten 2 kat daha cok calisarak ulastigi seviye belli. Belkide suan dünyanin en komple futbolcusu, teknik olarak cok üstün, oyun mentalitesi acayip, fiziken ise boga kadar güclü, kisitli calim repeartuari ise simdi cook ve cook genis.

Cristianon'un bu kisa zamanda cok calisarak, apayri bir seviye'ye ulasti. Henüz ise 24 yasinda ve suan dünyanin en iyi futbolcusu.

Arda'nin bu 4.sezonu sürekli kadroya girmeye basladigindan beri ama ben öyle cok büyük degisiklikler göremiyorum..

Bunda Ferguson'un büyük emeği var,hiçbirşey kendiliğinden olmaz,yani sadece body salonunda fitness yapmakla olmaz.

Sporting'deki hali

cristiano_ronaldo_sporting_lissabon_2.jpg

Ve ManU'daki yildiz hali

lgmp0687+cristiano-ronaldo-manchester-united-football-club-mini-poster.jpg

2 resmin arasinda baya büyük bir fark var.

Bunda Ferguson'un büyük emeği var,hiçbirşey kendiliğinden olmaz,yani sadece body salonunda fitness yapmakla olmaz.

Sadece Ferguson'la olmuyor, Her antremanlara 1,5 saat önce gelen ve 1,5 saat sonra gidende Ferguson degil yani.

Son 3 sezondur en az 20 gol atanda Ferguson baba degil yani :D

Üst Alt