kazım ersun yanal - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

kazım ersun yanal

Orası ayrı ama şu maçta ikinci yarı Mevlüt ve Denizi sokmalıydı.
Ersun Yanal'ı ilk ne zaman tanıdık? Yaşını bilmiyorum üstat ama kendisinin Denizli'nin başındayken kurduğu takımla tanıdık. Oradan Ankaragücü yaptı sonra Gençlerbirliği. En büyük özelliği müthiş bir futbolcu havuzu vardı. Kendisi izler oyuncular çıkarırdı. El sakalardan kratochivililere... Sonrasında hep geriye gitmesinin sebebi futbolcu takip etmeyi, futbolla ilgilenmeyi bıraktı gitti aziz başkanın dediği gibi karı kızlarla alem yapmaya başladı. Şu an futbolcuları tanımıyor. Futboldan koptu bence bu süreci hızlandıran da kendi adına teknik direktörlüğü bırakıp federasyonda masabaşı görevi kabul etmesiydi. Milli takım direktörüyle sen nasıl çalışacaksın eski bir milli takım teknik direktörü olarak ??? O sıra alemlere aktı parayı gördü artık Serdar Azizin bile çöp olduğunu göremiyor biz o zaman söylüyorduk züppe, jigolo dedim diye serdara hatta sen bana kızıyordun sonra fatih hoca çıktı malumu ilan etti. Bak adamı oynatamıyor niye gördü mal olduğunu hanımköylü olduğunu. Eğer futbolcuları takip etseydi 2000lerin ilk yarısında olduğu gibi dediğin hataları yapar mı???

Ersun Yanal'ı ilk ne zaman tanıdık? Yaşını bilmiyorum üstat ama kendisinin Denizli'nin başındayken kurduğu takımla tanıdık. Oradan Ankaragücü yaptı sonra Gençlerbirliği. En büyük özelliği müthiş bir futbolcu havuzu vardı. Kendisi izler oyuncular çıkarırdı. El sakalardan kratochivililere... Sonrasında hep geriye gitmesinin sebebi futbolcu takip etmeyi, futbolla ilgilenmeyi bıraktı gitti aziz başkanın dediği gibi karı kızlarla alem yapmaya başladı. Şu an futbolcuları tanımıyor. Futboldan koptu bence bu süreci hızlandıran da kendi adına teknik direktörlüğü bırakıp federasyonda masabaşı görevi kabul etmesiydi. Milli takım direktörüyle sen nasıl çalışacaksın eski bir milli takım teknik direktörü olarak ??? O sıra alemlere aktı parayı gördü artık Serdar Azizin bile çöp olduğunu göremiyor biz o zaman söylüyorduk züppe, jigolo dedim diye serdara hatta sen bana kızıyordun sonra fatih hoca çıktı malumu ilan etti. Bak adamı oynatamıyor niye gördü mal olduğunu hanımköylü olduğunu. Eğer futbolcuları takip etseydi 2000lerin ilk yarısında olduğu gibi dediğin hataları yapar mı???
Serdar meselesi şöyleydi, itibarsızlaştırmasak satabilirdik. Benim derdim oydu.

Serdar meselesi şöyleydi, itibarsızlaştırmasak satabilirdik. Benim derdim oydu.
Şimdi üstat ciddi ciddi yazışıyoruz böyle olunca genelde fikirler çatışıyor sen yatmaya gidiyorsun ben burada karşıt fikirlerle teati yapıyorum onlar gurur meselesi yapıyor sonunda da uçuruluyoruz eğer öyle bir şeye doğru gidiyorsak ben hemen doruk gibi birkaç karı kız fotosu paylaşayım da turancı, cihatçı diye linç yemeyelim gazını alayım zira benim de hoşuma gidiyor ciddi yazışmak ama sonu hep sükutu hayal oldu :(

Serdar'ın ederi de oydu zaten o kadar maaş bonservisine engeldi zaten mevzuya dönecek olursak...

Şimdi üstat ciddi ciddi yazışıyoruz böyle olunca genelde fikirler çatışıyor sen yatmaya gidiyorsun ben burada karşıt fikirlerle teati yapıyorum onlar gurur meselesi yapıyor sonunda da uçuruluyoruz eğer öyle bir şeye doğru gidiyorsak ben hemen doruk gibi birkaç karı kız fotosu paylaşayım da turancı, cihatçı diye linç yemeyelim gazını alayım zira benim de hoşuma gidiyor ciddi yazışmak ama sonu hep sükutu hayal oldu :(

Serdar'ın ederi de oydu zaten o kadar maaş bonservisine engeldi zaten mevzuya dönecek olursak...
Bence bir yerlere satabilirdik 2-3 kağıda.

Postunu dikkatli okudum doğru nüanslar var ama ligin kalitesi 5 sene öncesine göre artmış durumda. Bu da bir gerçek. İngiliz-Alman-İspanyol-İtalyan-Fransız liglerinden sonraki en iyi ve zor lig bizimki. Bakın avusturya o kadar yatırım yaptı, iskoçyanın asırlık mücadeleleri var, hollanda çıkış yakaladı ama son tahlilde genel olarak bakıldığından dünyanın en iyi 6.ligiyiz. Artık kolay şampiyonluk yok. Bu yüzden yarıştan kültürel olarak kopmadığımız için hep şampiyon oluyoruz. Bu da bir gerçek diyorum ben üstat...

Nereye dünyanın 6. ligiyiz abi, Avusturya, Hollanda şampiyonlarıyla bizim takımlar 10 maç yapsın 1'ini kazanamazlar. 5 sıra altımızdaki Hırvatistan'ın şampiyonu bile içerde Atalanta'ya 4 tane sallayıp Etihad'da 70 dakika maçın içinde kalıyor. Çeklerin şampiyonu Dortmund'a karşı tek kale oynayıp 2 tane kontrayla mağlup oluyor. Bizim ligin kalitesi yok, kalitesizlikte dengesi var. Her takım kalitesiz olduğu için, lig de çekişmeli geçiyor. Yoksa son 2 yılda Fatih Terim'in 2011-12'deki gibi yeni kurulmuş kadrosu kadar top oynayacak takım çıksa 2 sezonu 10'ar puanla kazanırdı. 2 yıldır yarışı kazanmamızın nedenini de kültürel olarak değil teknik direktörlük becerisi olarak yorumluyorum. Fatih Terim istikrarlı hücum yapamayıp savunmada gol yemeden maç bitiremeyen takımlarını 23-24. haftadan sonra Donk-Fernando gibi iki tane 6.5'luk adamlı bir 11'e çevirmese biz 2 şampiyonluğu da kazanamayabilirdik. Burada kültürel ezberden ziyade ciddi bir teknik direktörlük dokunuşu var. Zaten o yüzden diyoruz Fatih Terim'den başka gelecek her Türk teknik adam bu takımın potansiyelini yarıya çekmek demektir. Ama dediğin gibi kalitesizlikte güzel bir çekişme var, geçen yıl da Avrupa'nın şampiyonu en son belirlenen ülkesiydik sanırım. Ama bu takımların rezil bir top oynadığı ve Avrupa'da madara olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Nereye dünyanın 6. ligiyiz abi, Avusturya, Hollanda şampiyonlarıyla bizim takımlar 10 maç yapsın 1'ini kazanamazlar. 5 sıra altımızdaki Hırvatistan'ın şampiyonu bile içerde Atalanta'ya 4 tane sallayıp Etihad'da 70 dakika maçın içinde kalıyor. Çeklerin şampiyonu Dortmund'a karşı tek kale oynayıp 2 tane kontrayla mağlup oluyor. Bizim ligin kalitesi yok, kalitesizlikte dengesi var. Her takım kalitesiz olduğu için, lig de çekişmeli geçiyor. Yoksa son 2 yılda Fatih Terim'in 2011-12'deki gibi yeni kurulmuş kadrosu kadar top oynayacak takım çıksa 2 sezonu 10'ar puanla kazanırdı. 2 yıldır yarışı kazanmamızın nedenini de kültürel olarak değil teknik direktörlük becerisi olarak yorumluyorum. Fatih Terim istikrarlı hücum yapamayıp savunmada gol yemeyen takımlarını 23-24. haftadan sonra Donk-Fernando gibi iki tane 6.5'luk adamlı bir 11'e çevirmese biz 2 şampiyonluğu da kazanamayabilirdik. Burada kültürel ezberden ziyade ciddi bir teknik direktörlük dokunuşu var. Zaten o yüzden diyoruz Fatih Terim'den başka gelecek her Türk teknik adam bu takımın potansiyelini yarıya çekmek demektir. Ama dediğin gibi kalitesizlikte güzel bir çekişme var, geçen yıl da Avrupa'nın şampiyonu en son belirlenen ülkesiydik sanırım. Ama bu takımların rezil bir top oynadığı ve Avrupa'da madara olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Sen ama sadece ligin iyi takımlarının oyununa bakıyorsun. Yanlış üstat bak doğru kriterler şöyle olur;

1) Asırlık derbiler, mücadeleler var mı? Misal vefa, dundee, milwall, adana demirspor vesaire...
2) Ligden farklı şampiyonlar çıkabiliyor mu?
3) Bir asır önceki iddialı takımlarla şimdikiler aynı mı? St.Etienne fransanın en başarılı takımı :(
4) Ekonomik büyüklük??? Maç günü hasılatı, yayın geliri, sponsorlar, merchandising...
5) Taraftar gücü... Ülkenin farklı bölgelerinde tarihsel rekabetler var mı? Taraftarlar arasında kan çıkıyor mu? Adana Demirspor-Adanaspor; Karşıyaka-Göztepe-Altay; Fener-Bejeke-Galatasaray, Trabzon; Zeytinburnu-Fatih yahut Sarıyer-Fatih maçlarında sokakta kanlı kavga gördüm ben yahu :( Zeytinburnululara ülkücü, fatihlilere roman, sarıyerlilere karadenizli diye kin güdenler gördüm...
6) Futbol ülkesi olmak.... Futbol yatıp futbolla kalıyoruz spor gazetesi tirajları, spor kanalı sayıları vesaire
7) Statlar, tesisler
8) Geçmiş başarılar
9) Milli takımlarının etkisi
10) Tercih edilebilirlik (Yaşam standartları çok iyi, vergi düşük dolayısıyla tercih ediliyoruz yabancılara göre)

bu arttırılabilir de ama kabaca ilk 10 böyle. Şimdi bu açılardan bizden iyi 6. bir lig yok dünyada. Ne iskoçya ne abd ne hindistan ne japonya ne çin ki bunlar en çok yatırım yapanlar ne romanya ne avusturya ne belçika ne hollanda ne romanya ne yunanistan ne sırbistan lütfen elinizi vicdanınıza koyun belki portekiz arka bahçesi dilden ötürü brezilya olduğundan değerlendirilebilir o da bir ihtimal...

Sen ama sadece ligin iyi takımlarının oyununa bakıyorsun. Yanlış üstat bak doğru kriterler şöyle olur;

1) Asırlık derbiler, mücadeleler var mı? Misal vefa, dundee, milwall, adana demirspor vesaire...
3) Bir asır önceki iddialı takımlarla şimdikiler aynı mı? St.Etienne fransanın en başarılı takımı :(
4) Ekonomik büyüklük??? Maç günü hasılatı, yayın geliri, sponsorlar, merchandising...
5) Taraftar gücü... Ülkenin farklı bölgelerinde tarihsel rekabetler var mı? Taraftarlar arasında kan çıkıyor mu? Adana Demirspor-Adanaspor; Karşıyaka-Göztepe-Altay; Fener-Bejeke-Galatasaray, Trabzon; Zeytinburnu-Fatih yahut Sarıyer-Fatih maçlarında sokakta kanlı kavga gördüm ben yahu :( Zeytinburnululara ülkücü, fatihlilere roman, sarıyerlilere karadenizli diye kin güdenler gördüm...
6) Futbol ülkesi olmak.... Futbol yatıp futbolla kalıyoruz spor gazetesi tirajları, spor kanalı sayıları vesaire
7) Statlar, tesisler
8) Geçmiş başarılar
10) Tercih edilebilirlik (Yaşam standartları çok iyi, vergi düşük dolayısıyla tercih ediliyoruz yabancılara göre)

bu arttırılabilir de ama kabaca ilk 10 böyle. Şimdi bu açılardan bizden iyi 6. bir lig yok dünyada. Ne iskoçya ne abd ne hindistan ne japonya ne çin ki bunlar en çok yatırım yapanlar ne romanya ne avusturya ne belçika ne hollanda ne romanya ne yunanistan ne sırbistan lütfen elinizi vicdanınıza koyun belki portekiz arka bahçesi dilden ötürü brezilya olduğundan değerlendirilebilir o da bir ihtimal...

merhaba siz o hurmetler diyen arkadasiz misiniz

7) Statlar, tesisler
8) Geçmiş başarılar

bi tarafımızdan kriter uydurmayalım

bi tarafımızdan kriter uydurmayalım

ranking criteria diye bir şey duydun mu üstat? Ayrıca ne demişim?? "bu arttırılabilir de ama kabaca ilk 10 böyle. Şimdi bu açılardan bizden iyi 6. bir lig yok dünyada"... bilmem yeterince sarih değil mi bir de istiyorsan seninkileri duyalım sırala böyle madde madde... Benim hoşuma gidiyor çünkü gibi subjektif olmasın da :) hürmetler...

ranking criteria diye bir şey duydun mu üstat? Ayrıca ne demişim?? "bu arttırılabilir de ama kabaca ilk 10 böyle. Şimdi bu açılardan bizden iyi 6. bir lig yok dünyada"... bilmem yeterince sarih değil mi bir de istiyorsan seninkileri duyalım sırala böyle madde madde... Benim hoşuma gidiyor çünkü gibi subjektif olmasın da :) hürmetler...
revizyonist ve oportünist hareketlerin dikkatimi çekiyor.

Üst Alt