Kimdir Arda Turan? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kimdir Arda Turan?

Cevap: Kimdir Arda Turan?

bu da benden olsun :)

fft5_mf155201.jpg

arda nın allah ına kurban. medyanın baslattıgı karalama kampanyasını yutmayız taraftarlarla karsı karsıya bırakmak istiyorlar yutmayız yutmayacaz da

Arda'nın kim olduğunu herkes biliyor. Koyulan resimlere bakıyorum acaba değişik ne var diye. Ama değişik hiçbirşey yok.

Aynı Başlığı "Kimdir Lincoln" diye açsam Lincoln'ün çamurlu resmini koysam süper bir Galatasaraylı takımın eski maestrosu havası vericem.

Ayrıca o Arda'nın beyaz formayla çamurlu resmi, 2007-2008'deki Ankara'da Gençlerbirliği maçından. Zemin çamurdu bütün oyuncularımız çamur içinde oynadı zaten. Bunun dışında o maçı da Lincoln'ün golüyle 1-0 kazanmıştık. Şampiyonluk için çok kritik bir maçtı. Kalli'siz çıktığımız ilk maçtı. Hayat ne garip değil mi?

Son olarakta şunu ekleyeyim.Açılan konu aslında kendisiyle çelişiyo. Çünkü koyulan resimlerin çoğu 66 numaralı Arda Turan'ın resimleri yani genç, dinamik, başarılı bir Arda'nın resimleri.

66 numaralı Arda'yı Galatasaray'lıların %99'u seviyordu zaten. 10 numaralı kaptan Arda'dan sonra Arda'ya olan antipati arttı. Bunun sebebide medya falan değil. Bu medyaya inanmak için çok aptal olmak lazım. Sırf medyanın gazına gelip Arda eleştirilmiyor. Herkes maçlarda, antremanlarda vs. olan biteni görüyor. Ona göre Arda hakkında bir fikre sahip oluyorlar. Yoksa sinema kapattı veya yeni araba aldı diye kimsenin uyuz olacağını sanmıyorum. Bende kapıları kanat gibi açılan Mercedes'im olmasını isterim ama yapacak birşey yok. Kaldı ki kazma olmasına rağmen futboldan deli para kazanan adamlara uyuz olmak lazım. Örnek; Mustafa Sarp, Selçuk Şahin...

Konuyu fazla dağıtmadan son birşey daha söyleyeyim. 66 numaralı Arda, 10 numaralı Arda'dan çok daha iyiydi. Forma numarası önemli değil. Önemli olan Arda'nın 66 zamanındaki gibi oynaması.

Arda'nın kim olduğunu herkes biliyor. Koyulan resimlere bakıyorum acaba değişik ne var diye. Ama değişik hiçbirşey yok.

Aynı Başlığı "Kimdir Lincoln" diye açsam Lincoln'ün çamurlu resmini koysam süper bir Galatasaraylı takımın eski maestrosu havası vericem.

Ayrıca o Arda'nın beyaz formayla çamurlu resmi, 2007-2008'deki Ankara'da Gençlerbirliği maçından. Zemin çamurdu bütün oyuncularımız çamur içinde oynadı zaten. Bunun dışında o maçı da Lincoln'ün golüyle 1-0 kazanmıştık. Şampiyonluk için çok kritik bir maçtı. Kalli'siz çıktığımız ilk maçtı. Hayat ne garip değil mi?

Son olarakta şunu ekleyeyim.Açılan konu aslında kendisiyle çelişiyo. Çünkü koyulan resimlerin çoğu 66 numaralı Arda Turan'ın resimleri yani genç, dinamik, başarılı bir Arda'nın resimleri.

66 numaralı Arda'yı Galatasaray'lıların %99'u seviyordu zaten. 10 numaralı kaptan Arda'dan sonra Arda'ya olan antipati arttı. Bunun sebebide medya falan değil. Bu medyaya inanmak için çok aptal olmak lazım. Sırf medyanın gazına gelip Arda eleştirilmiyor. Herkes maçlarda, antremanlarda vs. olan biteni görüyor. Ona göre Arda hakkında bir fikre sahip oluyorlar. Yoksa sinema kapattı veya yeni araba aldı diye kimsenin uyuz olacağını sanmıyorum. Bende kapıları kanat gibi açılan Mercedes'im olmasını isterim ama yapacak birşey yok. Kaldı ki kazma olmasına rağmen futboldan deli para kazanan adamlara uyuz olmak lazım. Örnek; Mustafa Sarp, Selçuk Şahin...

Konuyu fazla dağıtmadan son birşey daha söyleyeyim. 66 numaralı Arda, 10 numaralı Arda'dan çok daha iyiydi. Forma numarası önemli değil. Önemli olan Arda'nın 66 zamanındaki gibi oynaması.

.

Merak etmeyin Arda hepimizden daha iyi Galatasaraylıdır. Ben bundan hiç şüphe duymuyorum. Ayrıca kapris yaparak veya birtakım şahsi duygular içine girerek bu camiaya zarar vereceğini de hiç zannetmiyorum. Eğer Arda beklentilerin dışında bir performans gösteriyorsa bu, yönetiminin ona verdiği kaptanlık görevindendir. Ne zamanı ne sırası idi.Başından beri karşıydım bu karara hala da karşıyım. Bunun dışında ben bir arıza göremiyorum.

Arda Galatasaray'in alt yapisindan yetismis cok yetenekli bir kanat oyuncusu konumundaydi 2 sene önce. Ama nedense cok anlamsiz bir sekilde 10 numara verilip Metin Oktay olmasi istendi. Forvet arkasi oynatilip Hagi olmasi beklendi. Kaptanlik verildi Bülent Korkmaz olacak sanildi. Aslinda kendisi istedi bunlari, Lincoln'e bir mac kaptanlik verildi diye surat asip, 2. kaptan olmam dedi. Fernando Torres'i kiskaniyorum, cünkü kendisi cok genc yasta kendi takiminda kaptan oldu dedi. Her seferinde ne kadar iyi Galatasarayli oldugunu söyledi. Öyle de, biliyoruz, görüyoruz gözlerinde ne kadar cok sevdigini bu camiayi. Bayrak adam olmak istedi, sorumlulugun onda olmasini istedi cünkü en cok o sahiplendi bu takimi. Yetenekleri ve karakterine bakarak, 2-3 yil önce yeni Hasan Sas konumundayken, o daha fazlasi olmak istedi. Ama bazi insanlarin karakterinde yoktur iste liderlik, yasindan daha olgun davranamaz herkes. Herkes baskiyi, elestiriyi, zaman zaman saldiri ve hakareti sogukkanlilikla karsilayamaz. Bazi insanlar fazla duygusaldir, fazla alingandir, kaldiramazlar, agresiflesirler. Söylemekten ve duymaktan biktik gerci de baski fazla geldi Ardaya, kaldiramadi. Herkesin beklentisine karsilik vermek istedi, mantikli düsünemedi, sogukkanli davranamadi, profesyonel olamadi. Umarim bu sakatlik aklini basina getirir. Yoksa Avrupaya gitse bile orda basarili olma sansi pek olmaz.

çoğu zaman f5 li medyanın ayak olunlarına gelip harcamaya çalişiyoruz adamı ama bugünkü milli maçtada eksikliği görüldü bu adam türkiyenin 1 numarası okadar

Evet çok seviyordu, ilk kötü gidişte servetle tartışmasının ardından sivas maçında yuhalanarak oyundan çıkmıştı.Arda hala bu takımın en önemli ve en iyi oyuncusu , sadece 66 numara zamanında takım olarak iyiydik daha iyi oynuyorduk.Ruh muhabbetini geçin, bu adamın sahaya çıktığından elinden geleni yapmaya çalışmadığını nerden biliyorsunuz? Messi dünya kupasında kötü diye ruhsuzmuydu Arjantin mili takımında?Olaylara bakış hep yüzeysel, kimse düşünmüyor bu adam neden milli takımda çok süper, bizde istikrarlı olmuyor performansı.Sebep belli.Hatta o kadar saçmaladınız ki Ardanın disiplinsiz olduğuna dair somut bi olayınız yokken adamın canına okuyorsunuz.Sakatlık konusunda yine milli takım için fedekarlık yapıyor sadece diyorsunuz ayağında delikken maç oynadığını ve kulübüb sitesinde yapılan açıklamada Arda'nın 4-5 haftadır kasık ağrılarının olduğunu buna rağmen oynadığını unutuyorsunuz.Dahada ilginc V.şen izinsiz yurt dışına gidip kadro dışı kalma haberi olunca bize gel aslanım koçum oluyor.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Şimdi anladınız mı Arda'nın kim olduğunu? Yine anlamadınız, değil mi?

Onur mükemmel yazmışsın ama bir işe yaramıyor, okumuyorlar bile.

-Arda Disipliniz.

-Niye? Ne yapmış?

-Ehemehm... Sinema kapattı lan!

-Arda milli takımda yırtınıyor bizde yatıyor.

-Adam bizde kaç hafta oynadı ağrılarıyla delik bacakla maç bitirdi.

-O 66 numaraydı, 10'lusu lazım bana.

-Yahu illa on numarayla da mı sakat oynasın adam? Hem geçen sene fener maçında oynamıştı.

-Ee o fener maçı herkes oynamak ister...

Boş adam çok şu dünyada , söylediklerimizden anlamaz hala birşeyler savunur , sanki tek o seviyor Arda'yı .Sanki biz istemiyoruz Arda'yı . Böyle devam etsinler dünya boş olmaya ve boş adamlar ile dolsun ne güzel.

Resimlerle bize Arda'nın kim olduğunu anlatan beyinler mevcut şaka gibi birde küçümserler bizi sen ne anlarsın ayağına hey Allah'ım :D

Arda kadar Galatasaray'a hizmet etmemiş, bir maçı dahi canlı izlemeye cür'et göstermemiş bünyeler bu topiğe uğrarken, 3 kere düşünsün. ;)

Arda bu ülkede kaldığı sürece taraftarın kalitesine düşecek. Geçmişte örneklerini gördük. Gene iyi dayandı çocuk. Duygusallığı bırakıp avrupada herhangi bir kulübe gitmeli.

Üst Alt