Kitap Okumak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kitap Okumak

Kitap okumak istiyorum ama beceremiyorum.Odaklanamiyor, okuduklarimdan birsey anlamiyorum ve vazgeçiyorum Bana gercekten yardim edebilecek birileri var mi? Ne yapmam gerek?

Masturbasyonu azalt
Eksiyi okumayi birak
Yolda yururken bir yerden bir yere giderken dukkandir cafedir tabeladir yazilari okumamaya calis

Odaklanamama olayini hafifletirsin bunlari yaparsan

Okuduğun şey de çok önemli. Çok kitap okumayan biriysen, yeni başlayacaksan roman okuyarak başla. Akıcı, heyecanlı romanlarla başla. Tarzını belirle ona göre öneri veririz. Mesela bana kitap okumayı sevdirten roman Yaşar Kemal İnce Memed ve Fakir Baykurt’un Yılanların Öcü kitabıdır.

Ilk baslarda sarmasi ve dikkatinin dagilmamasi icin bolum bolum kitaplari tavsiye ederim . Ornegin Ntv yayinlarindan SUÇ ilgini cekebilir . Alman bir avukat basindan gecen en ilginc dosyalari kitaplastirmis ve enteresan hikayeler var gercekten . Hem kisa hem ilgi cekici .

Boş olduğum için bisey anlamdim kanka ama dolu olmak isiyorum
Anlamli romanlar oku, seni dusundurebilen ve kisa olsunlar ilk basta en fazla 100 sayfa felan olsun. Gunde 20 sayfadan az okuma, okursan hemen vazgecersin kitapdan.
Ilk once kendin degistirebilirsin bu 'kotu alisganligini' baskasindan yardim isteyemezsin BENCE.
Sana bir tane kitap onerebilirim, bunu genelde insanlar begenir diye dusunuyorum arkadaslarimida oneriyorum

Albert Camus - Yabanci

Kisa bir kitap ama cok sey iceren bir kitapdir, anlamasi zor ama bunu anlarsan kitaplara daha ac olursun.

Turk yazar istiyorsan Zulfu Livaneli tavsiye ederim - okumasi hem kolay ve cok derin dusunceler icermiyor ayni zamandada gayet guzel oluyorlar.

Benzer bir sorunu bende yasiyorum tee kücüklügümden beri.

Kitap okumayi sevemedim bir türlü, kac defa denemis olsam da bir türlü sürdüremedim devamini getiremedim.

Yani yeni birseyler ögrenmeyi seven ve önemseyen birisiyim, mesela teknolojik veya tarihsel yazilari okurum ama kitap seklinde oldugunda okuyamiyorum bir yerden sonra bikiyorum bunaliyorum. Böyle 10-15 sayfalik yazilari makaleleri falan sorunsuzca okuyorum ama uzun soluklu romanlari vs hic okuyamiyorum.

Yavas yavas bir kac sayfa okumaya baslayip dozaji arttirarak daha fazla daha fazla okumayi da denedim ama nafile yine de bir ise yaramadi.

Kitaplığımın başucu romanlarından bir tanesidir. Bazı kitaplar var ki onlar size okuma alışkanlığı kazandırır. Bu kitap da onlardan biri.

1539542841902.png

Kendinize güveniyorsanız The Wolf of Wallstreet Jordan Belfort okuyun.
Ilk baştan filmini izleyin sonra kitabını okuyun.
Kitab 800 sayfa ama çekinmeyin.
Çok akıcı ve çok heycanlı.
Kaç sabah elimde kitapla uyandım ben.

Hayatıma yön veren, düşüncelerimi olgunlaştıran, ne zaman ne yapmam gerekiyorsa bana ögreten kitap.

Keşke 16-17 yaşında okusaydım.

Başlayın dikkatinizi dağıtacak bir konu kalmayacak.
Devam etmek için can atacağınız kitap.

Gscimbom Mobile

Benzer durum bende de var. Merak duyuyorum, konusu ilgimi çekiyor alıyorum kitabı. Ama okuyamıyorum. Sürekli başlıyorum başlıyorum, devamı bir türlü gelmiyor bitiremiyorum.

İlk ve tek bitirdiğim kitap Albert Camus'dan Yabancı. Tavsiye ederim. Onu da askerde bitirdim :)

0000000064464-1.jpg

Üst Alt