Koronavirüs Haberleri | Arşiv #2 - Sayfa 516 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
levent abi bari sen yapma gözünü seveyim yahu ercüment ovalı kalkıp ben yeni bir ilaç bulacammı dedi?

Ama sağlık bakanı bütün imkanlara sahibiz deyip 5 tane maske sorulunca ptt dağıtıyor deyip işin içinden sıyrılıyor halbuki gerçek öyle değil.O yüzden kimsenin kimseyi eleştirme hakkı yok.

Ben vatandaş olarak maske alamadığımı söylüyorum bu bir eleştiri değil maske satılmıyor devlet göndereceğini söylediği maskeyide göndermiyor ben toplu taşıma nasıl bineceğim markete nasıl gireceğim.
Hükumeti sevmediğimi bilirsin. Hiç bir zamanda sevmeyeceğimi de söyleyebilirim. Ama eğer umut tacirliği yaparsa Ercüment OVALI hoca bu eleştirilir. Yeni bir şey bulmuş gibi lanse etti. Bunu da kendi yaptı. Bakan'da haliyle eleştirmiş, bence savunduğumuz yada karşı olduğumuz insanları görüşlerine göre değil yaptıkları iş ile değerlendirmeliyiz. Maske ulaşmamış olabilir. Muhtemelen aksaklıklar mevcuttur. Mesela benim Anne-Babama maske gönderilmiş. Eşimin annesi ve babasına ise henüz gelmemiş. Annemler Tekirdağ Şarköy'de yaşıyorlar. Eşimin ailesi İstanbul Arnavutköy'de yaşıyorlar. Dağıtımda sıkıntılar olmuş olabilir. Belli ki bir organizasyon sıkıntısı da yaşanmıştır. Ama ben Sağlık bakanının hakikaten iyi niyetli ve bir şeyler yapmaya çalışan biri olduğunu düşünüyorum. Hükumet ayrı bir mevzu ki sokağa çıkma yasağını İÇ İŞLERİ Bakanına 3 saat kala haber vermişler. Bence asıl mevzu Tayyip Erdoğan zira ondan habersiz Türkiye'de böyle işler pek yürümüyor.

Hayır birde sanırım Türkiyede virüsü izole edip üzerinde çalışmaya başlayan ilk ekip adamın zaten sıfırdan ilaç bulmaya çalışıyoruz gibi bir iddaasıda olmadı başından beri söylediği virüsü izole edip bunu etkisiz hale getirecek seçenekleri araştırmaktı.
Bütün dünyanın kullandığı ilacı biz bulduk diye atladı

Dün herkeste böyle bir algı oluştu

Meğer 1 aydan fazladır bu ilaç kullanılıyor ve etkisi biliniyormus

Mi Note 10 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

rtaş yapma adam o etken madde olan ilacı 23 nisanda acıklıcaz dedi herkes ilac falan yapacaklar sandı başta ama 3 bin tllik ilacı acıklayacakmıs
ilk twitinden olaya hakimim recebim dornaz alfa adlı etken maddenin etkili olduğunu ve hızlıca klinik testelere başlanması gerektiğini söyledi yeni bir etken madde geliştirdik demedi ki

Bugün çukurova üniversitesinde bir ekip başlı başına yeni bir etken madde geliştirdiğini ve virüsü tamamen durdurduğunu söyledi televizyonda ama insanlar üzerinde test yapılma aşamasında değilmiş bunu kimse kalkıp eleştirmedi.

Ben ovalının eleştirmesindede bir abes görmüyorum insanlar eleştirebilir haklıdırlarda ilk etapta müjde falan diyince insanların beklentiside çok yükseldi o konuda tepkilere katılıyorum.

Ama bakanda aynı konuda milletin ağzına bal çalarak aynı şeyi yapıyor eğer yetkin değil ise bu maske ve tıbbi malzeme konusunda soruların muhattabı ben değilim desin bizde samimi olduğunu görelim.

Hükumeti sevmediğimi bilirsin. Hiç bir zamanda sevmeyeceğimi de söyleyebilirim. Ama eğer umut tacirliği yaparsa Ercüment OVALI hoca bu eleştirilir. Yeni bir şey bulmuş gibi lanse etti. Bunu da kendi yaptı. Bakan'da haliyle eleştirmiş, bence savunduğumuz yada karşı olduğumuz insanları görüşlerine göre değil yaptıkları iş ile değerlendirmeliyiz. Maske ulaşmamış olabilir. Muhtemelen aksaklıklar mevcuttur. Mesela benim Anne-Babama maske gönderilmiş. Eşimin annesi ve babasına ise henüz gelmemiş. Annemler Tekirdağ Şarköy'de yaşıyorlar. Eşimin ailesi İstanbul Arnavutköy'de yaşıyorlar. Dağıtımda sıkıntılar olmuş olabilir. Belli ki bir organizasyon sıkıntısı da yaşanmıştır. Ama ben Sağlık bakanının hakikaten iyi niyetli ve bir şeyler yapmaya çalışan biri olduğunu düşünüyorum. Hükumet ayrı bir mevzu ki sokağa çıkma yasağını İÇ İŞLERİ Bakanına 3 saat kala haber vermişler. Bence asıl mevzu Tayyip Erdoğan zira ondan habersiz Türkiye'de böyle işler pek yürümüyor.
Tamam levent abi ben seni çok iyi biliyorum tekrar yineliyorum ovalıya tepki gelmesi normal ve yaptığı şeyi samimiyetsiz buluyor olabilirsiniz tamamen doğal karşılıyorum.

Peki siz bir bakanın hergün çıkıp çok güçlüyüz 32 avrupa ülkesine yardım gönderiyoruz hiçbir ekipman skıntımız yok deyip 5 maske dağıtamamasını samimi buluyormusunuz?

Sağlık bakanının olayı o kadar ilaç stokladık şimdi durduk yere başımıza pahalı ilaç çıkarmayın serzenişi gibi geldi bana.
Ucuz ilaç geliştirmeyen fikir vermesin dese daha net mesaj olur bence

Tamam levent abi ben seni çok iyi biliyorum tekrar yineliyorum ovalıya tepki gelmesi normal ve yaptığı şeyi samimiyetsiz buluyor olabilirsiniz tamamen doğal karşılıyorum.

Peki siz bir bakanın hergün çıkıp çok güçlüyüz 32 avrupa ülkesine yardım gönderiyoruz hiçbir ekipman skıntımız yok deyip 5 maske dağıtamamasını samimi buluyormusunuz?
Hiç dağıtılmasa dediğin doğru örnek veriyorum almışlar diye 80 milyonluk ülkede herkese maske dağıtılmaya bir şekilde çalışılıyor. Ben verilen bir emeği göz ardı edemem. Aksaklıklar olması da gayet normaldir.

Bugün ben "Aspirin virüse karşı çok etkili" dersem bu başarıdır çünkü milyonlarca ilaçtan hangisinin faydalı olduğunu bulmak da az iş değil

Fakat bütün tıp dünyasinin bildiği ilacı BAKİN BU İLACIN ETKİLİ OLDUĞUNU KESFETTİK diyip bir de kendin bulmuş algısı yaratirsan (sonuçta bu ülkenin %0.01i tıb eğitimi aldı) sana güzel şekilde dönüşü olur

Ne sağ ne sol ideoloji ile bakmadan yorumlamak gerekir bence

Ercüment ovalı sabah da yazdığım gibi popüler olmak için film çeviriyor gibime geldi demiştim. Bence öyle de oldu

Bana ne Atatürkçü olmasından

Hepimiz Atatürkçüyüz

Bütün dünyanın kullandığı ilacı biz bulduk diye atladı

Dün herkeste böyle bir algı oluştu

Meğer 1 aydan fazladır bu ilaç kullanılıyor ve etkisi biliniyormus

biz bulduk demedi

''1 aydır lab.da çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyorki insanların hayatını kurtarabilir. Insanların hayatından gün çalmak istemedik..Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarima tesekkur ederim''

Bulduk kelimesi bu cümlelerin neresinde?

He duyurma şekli ve yöntemi konusunda kesinlikle hatalı ona birşey diyemem.

Hiç dağıtılmasa dediğin doğru örnek veriyorum almışlar diye 80 milyonluk ülkede herkese maske dağıtılmaya bir şekilde çalışılıyor. Ben verilen bir emeği göz ardı edemem. Aksaklıklar olması da gayet normaldir.
ne 80 milyonu abi 20 yaş altı ve 65 yaş üstü olanlara dağıtılmıyor dağatacakları kişi sayısı 20 milyon 3 hafta oldu onda birine dağıttılarmı acaba ne benim ne eşimin tarafında daha 1 kişiye mesaj gelmedi ama 2 günde bir 10 tl bağış için mesaj geliyor.

İyi niyetle yapılanı bende göz ardı etmem aksaklıklarıda doğal karşılarım ama bu yalanlara kanacak kadarda salak değilim kimse kusura bakmasın.

Bilim de altin kural, bulduklarini evvela baska bilimcilerle paylasmaktir. Buluslarini akademik makale haline getirip bir akademik dergiye yollarsin. Ordaki bilim kurulu makaleni yorumlayip hata var mi yok mu bakip, ek sorular sorup makale ni yayinlar veya yayinlamaz. Buna peer review proces denir.

Gozlemim su ki sosyal medya maalesef bilim insanlarimizi da esir almis gorunuyor. Millet takipci ve begeni asigi olmus. Bilimciler hicbir peer review olmadan kafasina gore sonuclarini halka acikliyor. Bu cok tehlikeli. Birkac like icin bu yollara girilmez. Ha gidersin makalen onaylandiysa dergi tarafindan telifini geri istersin ve makaleni yayinlarsin.

Hele ki bu covid doneminde bircok çöp bilim dönmekte. Tehlikeli

biz bulduk demedi

''1 aydır lab.da çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyorki insanların hayatını kurtarabilir. Insanların hayatından gün çalmak istemedik..Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarima tesekkur ederim''

Bulduk kelimesi bu cümlelerin neresinde?

He duyurma şekli ve yöntemi konusunda kesinlikle hatalı ona birşey diyemem.
1 aydır lab.da bir ilaç üzerine çalışıyorsun. Faydalı olduğunu görmüşsün. Acil kullanılsın diyorsun. Ve biz kahramaniz diyorsun

Faydalı olduğunu bulduk cümlesinden farkı ne bunun

Hiç farkı yok

Hangimiz tıb eğitimi aldı? Kim biliyordu bu ilacın zaten tıb dünyasında 1 aydır kullanildığını

Hiçbirimiz bilmiyorduk

Onun da amacı bu konuda hiçbir fikri olmayan insanlardan güzel etkilesim almak ve popüler olmaktı

Bakan bunu açıklamadan benim fikrim bu şekildeydi sabah

Maske dağıtımındaki başarısızlık ile Ercüment ovalı'nin açıklamasını kıyaslamak da bence yılmaz Özdil style Serkan kardeşim

Sabah akşam tv'ye çıkan profesörler elinizi yıkayın demek haricinde bişey yapmıyorlar, bu adam niye bu kadar aşırı linç edildi gerçekten enteresan geliyor. Belki ciddi bir katkısı olacak hastaların üzerinde, olmayacağına dair bir kanıt var mı anlamadım.

Sabah akşam tv'ye çıkan profesörler elinizi yıkayın demek haricinde bişey yapmıyorlar, bu adam niye bu kadar aşırı linç edildi gerçekten enteresan geliyor. Belki ciddi bir katkısı olacak hastaların üzerinde, olmayacağına dair bir kanıt var mı anlamadım.
Kendisinin de selfie çekmek ve sürekli ilac/aşı geliştiriyoruz imajı vermesi dışında bir şeyini göremedik

Ha bir de hepimiz gibi Atatürkçü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt