Koronavirüs Haberleri | Arşiv #3 - Sayfa 188 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hindistan da yaşamış biri olarak şunu diyeyim. Korona bunları görse yolunu değiştirir. Sadece bir teoriye göre baharat tüketimi çok olduğundan dolayı bağışıklılık biraz daha hızlı o sebepten virüsün etkisi çok fazla değil diyorlar. Mantıklı bir tespite benziyor. Yoksa temizlikle alakası olsa bunlardan pisini yeryüzünde göremezsiniz. Adamlar bildiğin sokağa sıçıyorlar. 😁

Hindistan da yaşamış biri olarak şunu diyeyim. Korona bunları görse yolunu değiştirir. Sadece bir teoriye göre baharat tüketimi çok olduğundan dolayı bağışıklılık biraz daha hızlı o sebepten virüsün etkisi çok fazla değil diyorlar. Mantıklı bir tespite benziyor. Yoksa temizlikle alakası olsa bunlardan pisini yeryüzünde göremezsiniz. Adamlar bildiğin sokağa sıçıyorlar.
Baharatların bağışıklığa etkileri ile ilgili makale okumuştum, çok minimal de olsa fark yaratıyor. Doğru olabilir

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Hindistan da yaşamış biri olarak şunu diyeyim. Korona bunları görse yolunu değiştirir. Sadece bir teoriye göre baharat tüketimi çok olduğundan dolayı bağışıklılık biraz daha hızlı o sebepten virüsün etkisi çok fazla değil diyorlar. Mantıklı bir tespite benziyor. Yoksa temizlikle alakası olsa bunlardan pisini yeryüzünde göremezsiniz. Adamlar bildiğin sokağa sıçıyorlar. 😁
Babam 3 sene önce 1 haftalığına Hindistan'a gitmişti. Tuvalet denen şey bunlara uğramamış diyordu. Döndükten sonra 1 hafta boyunca hiç bir şeyin kokusunu alamadı adam :D

Enflasyon paketinin içeriği ile insanların gündelik ihtiyaçlarını karşılaştırırsak neyin ne olduğu ortaya çıkıyor zaten.
Peki o rakamlarla oynayanlar, bu rakamlarla da oynayamaz mı sence. Guveniyor musun açıklanan rakamlara bu birinci sorum.

Ikinci sorum, diyelim ki bu rakamlar dogru. Gercekten 2 gunde 1600lerden 1000lere ve 900lere indik. Ve daha da iniyoruz. Temmuzun 20sinde patlak verdik ve gunluk 2000 vaka aciklamaya basladik. Insanlar tatilde oteller calisiyor vs vs. Nasıl toparlayacaklar bu kalabaligi. Otellere kilit vurabilcekler mi

Peki o rakamlarla oynayanlar, bu rakamlarla da oynayamaz mı sence. Guveniyor musun açıklanan rakamlara bu birinci sorum.

Ikinci sorum, diyelim ki bu rakamlar dogru. Gercekten 2 gunde 1600lerden 1000lere ve 900lere indik. Ve daha da iniyoruz. Temmuzun 20sinde patlak verdik ve gunluk 2000 vaka aciklamaya basladik. Insanlar tatilde oteller calisiyor vs vs. Nasıl toparlayacaklar bu kalabaligi. Otellere kilit vurabilcekler mi

İkinci dalga gelirse etkisinin daha sert olacağını bu yüzden düşünüyorum zaten, eğer bu erken öngörülemezse ve insanlar normale alışırsa tekrar aynı moda girmek daha zor olacaktır. Tatil konusunda sosyal mesafeymiş falan hikaye olur.

Rakamlar konusunda ise rakamların gerçeği bire bir yansıtmadığı zaten bariz, gerçek vaka sayısı bunun çok üstünde, ölüm için bir şey diyemem, yani bu konuda Sağlık bakanına güvenmekten başka çaremiz yok, en azından bu işe yıllarını vermiş birisi olarak göz göre göre ülkeyi ateşe atmak istemeyeceğini düşünüyorum.

İkinci dalga laflarının millet tedbiri elden bırakmasın diye olduğunu düşünüyorum ben. Zaten işin başına göre çok daha bilinçliyiz ilki gibi bir etki yapma ihtimali yok, Asya ülkelerinde böyle oldu zaten. Cafelerde araya cam koyabilirler masaların arasını açarlar, suistimal etmeye çalışan açgözlü işyeri sahipleri olmadığı sürece büyük bir sorun olacağını düşünmüyorum.

1 Haziranda kafeler açılmaya başlayabilir dedi kafe işleten bir tanıdık.

hadi insallah paket lahmacun alır gibi bardağı alıp kokteyl havasında ayakta takılmaktan bıktı
Evet çarşamba için bile sürpriz olabilir dedi, şaşırdım. Belliki haber gelmiş nabız yoklayacaklar.

Mersin için ama bu söylediğim.

cafeleri restourantları kontrolde tutmak kısmen daha kolay yaz dönemi zaten genelde açık havada oturuyor insanlar

ayrıca artık heryer açılmalı ekonomisi bizden kat kat iyi olan ülkeler açıyor saglık önemli ama ekonomi olmadan saglıkta olamıyor maalesef

etrafımda farklı sektörlerden okadar çok işini kaybeden insan var ki fabrıkalar bile işçi çıkarıyor

cafelerde vs çalışan garson aşçı çocuklar var bunların hali tam harap

yani bizim gibi ekonomisi kırılgan ülkeler için çok çok fazla bile tedbirler aldık

İkinci dalga laflarının millet tedbiri elden bırakmasın diye olduğunu düşünüyorum ben. Zaten işin başına göre çok daha bilinçliyiz ilki gibi bir etki yapma ihtimali yok, Asya ülkelerinde böyle oldu zaten. Cafelerde araya cam koyabilirler masaların arasını açarlar, suistimal etmeye çalışan açgözlü işyeri sahipleri olmadığı sürece büyük bir sorun olacağını düşünmüyorum.

kank sen 1 ay önce de bu kdr gevşektin. 1 ay geçti hala böyle rahat takılıyorsun yaw. sana göre hiç risk yok, açalım salonları sende rahat et. hacim mi kaybediyorsun acaba yaw :asd:

İstanbul'da 4 bini aşkın vakaya bakan Kartal Lütfi Kırdar Hastanesi Başhekimi Recep Demirhan, virüs mutasyona uğrayıp öldürücü gücünü kaybetmiş olabilir dişimizi sıkarsak 15 hazirana kdr tamamen biter. dedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt