Kozak: "200 milyon dolarlık (641 m tl) arsanın 376 milyon liraya verildiği söyleniyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kozak: "200 milyon dolarlık (641 m tl) arsanın 376 milyon liraya verildiği söyleniyor"

hayri-kozak.jpg

Galatasaray’ın Emlak Konut ile imzaladığı protokole tepkiler gelmeye başladı. Divan Kurulu üyelerinden Hayri Kozak anlaşmanın aceleye getirildiğini belirterek mutlaka Genel Kurul’a sorulmalı dedi.

Galatasaray ile Emlak Konut GYO arasında imzalanan protokole sarı-kırmızılı camiadan tepkiler yükselmeye başlandı. Galatasaray Divan Kurulu üyesi Hayri Kozak Lig Radyo’da katıldığı programda Başkan Dursun Özbek’i eleştirdi ve yönetimin aceleci davrandığını söyledi.

“NE YAPILACAK KİMSE BİLMİYOR”
Galatasaray Kulübü’nün Riva ve Florya için Emlak Konut ile Çok büyük bir arazimiz var. Selahhattin Beyazıt Galatasaray’a kazandırdı. Biz sadece konuşuyoruz ve üzerine hayaller kuruyoruz. Projenin içeriğine detaylarına bakılmaksızın yapılacak her şey değer kazandırır. Ne yapılacak kimse bir şey bilmiyor.

“PROJE MUTLAKA DOĞRU OLMALI”
Benim gibi sivri dili olan bir kaç kişi dışında, Galatasaray’ın sessiz divan kurulu devlet ile yapılan bu sözleşmeye karşı çıkmayacaktır. Riva arazisi Galatasaray’ın en önemli varlıklarından biridir. Bunun üzerine yapılacak proje mutlaka ama mutlaka doğru olmaya mecburdur.

“GENEL KURULA GELMEK ZORUNDA”
Dursun Özbek yönetimi Galatasaray tarihinin en üst düzey yetkilerini genel kuruldan aldı. Ama aldıktan sonra başkan şunu net bir şekilde ifade etti. “Bu yetkileri aldık ama büyük ve önemli projelerde (Riva gibi) yeniden genel kuruldan yetki isteyeceğiz” demişti. Dolayısıyla devlet ile de imzalanmış olsa, x firmayla da imzalanmış olsa bunu mutlaka genel kurula getirmek durumundadır.

Florya için yapılacak yeni proje için ve Riva projesi için genel kuruldan yeniden yetki alınmak zorunda. Başkanın böyle bir sözü vardır. Bu zabıtlarda da mevcuttur. Galatasaray yönetimi son derece aceleci bir karar almıştır. Ki şunu herkes biliyor Galatasaray’ın menfaatleri doğrultusunda bir anlaşma yapıldıysa buna ben dahil hiç kimse karşı çıkmaz. Ama devlet ile yaptığımız bazı projelerde bizim dilimiz yandı.

“BEN 500 MİLYON LİRAYA VERMEM”
Net bir şekilde ifade edeyim. Şuanda Türkiye’de bu ölçekte bir arazi hiç bir kulübün gayri menkul listesinde yoktur. Biraz daha ileri gideyim. Net konuşuyorum. Avrupa’da her hangi bir kulübünde yoktur. Böylesine önemlidir o arazi. Bu arazinin hataya tahammülü asla yoktur. Bu arazi Galatasaray’ın geleceğini ilgilendiriyor. Riva’nın 376 milyon liraya verildiği söyleniyor. Ben 500 milyon liraya vermem. Bugüne kadar en az 200-250 milyon dolar değer biçildi.

Karar

Dursuna o yetkiyi hadi sen ben tanımıyorduk belki verirdik.

Ulan bu herifle 2dk sohbet eden herhangi biri buna değil o yetkileri günahını vermez be!! :(

Dursuna yetki verenlerin Allah da belasini versin, bu kadar kolay.

Artik genel kurul mu yoksa divan kurulu mu ne haltsa mani olmali bu gözü dönmüs hain Dursuna.

Diyorum Dursun'un ağzı burnunu kırılana kadar dövülmesi gerek. Bu çok ciddi bir korku verecektir ona ve onun gibilere. Yoksa bu rezil herifler Galatasaray'ı soymaya devam edecek.

genel kurula yeniden getireceğim demiş! Adam doğru söz söyleyemiyor ki getirmez olur biter, yalancıya böyle bir yetki verilir mi?

hukuken yetki verildi , yonetim istedigi takdirde genel kurula danismadan sozlesme yapabilir , bu yetkiler her yonetimce pesinen alinir ,aysalda da vardi fakat o kullanmadi , "divan kurulundaki guven ortamini yeterli gormedim" deyip vazgecmis ve istifa etmisti

Ayda bir yönetici istifa eden başkan neyine güvenip böyle radikal karar alabiliyor? Tabi ki Riva bir yerde değerlendirilmeli ama bu yönetimle değil.

Ne diyon yav kaç sene önce exper 250 milyon dolar demişti. Arazinin içinden deniz mi geçti ? Ne 200 milyonu

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ünal aysal döneminde genel kuruldan satış izni alındı ve satılmaya çalışıldı yaklaşık 1.5 sene. fakat hiç kimse 250 milyon dolar vermedi, hatta 200 milyon dolar verende olmadı. 175 milyon dolar teklif vardı.

ünal aysal döneminde genel kuruldan satış izni alındı ve satılmaya çalışıldı yaklaşık 1.5 sene. fakat hiç kimse 250 milyon dolar vermedi, hatta 200 milyon dolar verende olmadı. 175 milyon dolar teklif vardı.
İyide şimdi adamlar ihaleye sokmuşlar sen kafana göre 200 milyon dolar fiyat çekmişsin adam 175 veriyor diye hemen mi satalım ? Ayni genel kurul yetki vermedi bu hususta o dönemde

İyide şimdi adamlar ihaleye sokmuşlar sen kafana göre 200 milyon dolar fiyat çekmişsin adam 175 veriyor diye hemen mi satalım ? Ayni genel kurul yetki vermedi bu hususta o dönemde

valla satarsın satmazsın ben onu bilmem söylediğim şudurki bizim hayal ettiğimiz gibi 300-500 milyon dolarlık bir arazi değil orası. 200 milyon dolar yada üstü bulundumu satılması büyük fayda getirir.

tabi ben araziyi satmam parça parça projelendirir öyle satarım diyende çıkabilir. daha büyük kar etsekte çok uzun vadede ve beceriksiz yöneticilerle işimiz zor, ellerine yüzlerine bulaştırır bunlar.

ünal aysal döneminde genel kurul satış yetkisi vermişti.

Üst Alt