Kripto Para Birimleri ve Coinler - Sayfa 266 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Luna 0.02 dolara düşmüş yuh be 1 ay önce 100 dolarmış

Bir tandığım var artık ya tutarsa diyerek mi , başka bir şey mi bilmiyorum - ilgilidir epey bu işlere ama.

Luna 64 te iken - 100 dolara x10 kaldıraçlı short pozisyon açtı ve 80.000 dolar aldı 0.80 lere mi ne kapattı poizsyonu.

onuda kapatmasaydı ... 0.02 ye bekleseydi ne taklalar atıyordu allah bilir. Hayrına torrentin tazmiantının bir kısmını verirdi heralde

Bir tandığım var artık ya tutarsa diyerek mi , başka bir şey mi bilmiyorum - ilgilidir epey bu işlere ama.

Luna 64 te iken - 100 dolara x10 kaldıraçlı short pozisyon açtı ve 80.000 dolar aldı 0.80 lere mi ne kapattı poizsyonu.

onuda kapatmasaydı ... 0.02 ye bekleseydi ne taklalar atıyordu allah bilir. Hayrına torrentin tazmiantının bir kısmını verirdi heralde
tg de bir dünya resim var
yeni milyonerler cikti piyasaya
bir de su durumda spotta milyonu olan adam , yakinda yat jet alır

Borsa ile ilgili anonim bir hikaye

Maymunu çok olan bir köy varmış. Maymun o kadar fazlaymış ki köylünün başına dert oluyormuş. Bir gün bir tüccar köye gelmiş köylüyü etrafına toplamış. Demiş ki yakalayıp bana getirdiğiniz her maymun için size 10 Dolar veririm. Köylü duruma çok sevinmiş ve hemen maymunları toplamaya başlamış. Etrafta maymun azalınca tüccar köylüye yakaladığınız her maymun için size 20 Dolar veririm demiş bunun üzerinde köylü tekrar maymun avına çıkmış ve yakalayabildikleri maymunları getirmiş. Ardından tüccar tekrar köylüye yakalayacağınız her maymun için 25 Dolar veririm demiş. Ormanda maymun o kadar azalmış ki bırakın yakalamayı maymun görmek bile imkansız hale gelmiş.

Yakalanacak maymun kalmayınca tüccar benim şehir merkezinde işlerim var, size asistanım yardımcı olacak ve yakaladığınız her maymuna döndüğümde 50 Dolar ödeyeceğim diyerek köyden ayrılmış.

Tüccar gidince asistan köylüleri bir yere toplamış. Köylüye ormanda maymun kalmadı gelin anlaşma yapalım ben size bu maymunları 35 Dolardan satayım sizde tüccar gelince ona 50 dolardan satarsınız demiş. Kurnaz köylü zengin olacağını düşünerek elinde ne var ne yok toplayıp teklifi hemen kabul etmiş ve asistan maymunların tanesini 35 Dolardan köylüye satmış. Ardından biraz zaman geçmiş, tüccar ve asistanı bir daha gören olmamış. Köylü elinde ne varda kaybetmiş. Başa bela olan maymunlarda ellerinde kalmış.

Borsa böyledir işte sadece borsa değil aslında neredeyse alım satımın olduğu tüm dijital piyasalar böyledir. Bir tüccar gelir değersiz birşeye değerinden fazla para verir onu izleyen küçük yatırımcının güvenini kazanıp ortadan kaybolur.

Malesef borsada sadece oyunu kuran kazanıyor. O arada zamanlamayı ayarlayabilen yatırımcılar kazanırsa kazanıyor.

Üst Alt