Haber - Kulüpler Birliği'nden Açıklama: "Spor kulüpleri siyasi tartışmaların parçası değildir" - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Kulüpler Birliği'nden Açıklama: "Spor kulüpleri siyasi tartışmaların parçası değildir"

kuvvetle muhtemeldir ki kulüpler baski altina alinmadiysa bile baski altina alinma korkusuyla yaptiklari bir aciklama. bildiriyi ciddiye almiyorum. az kaldi diyorum. daha fazla yorum yapmayacagim.

Statta seyirci anayasal hakkını istediği gibi kullanır. Lakin bir spor kulübünü siyasi bir tarafa çekmeye çalışmak yanlış çünkü o spor kulübünün her siyasi görüşte taraftarı var.

neymiş kulübü siyasete çekmemek gerekiyomuş

Bildiriyi paylaşmamak iktidar karşıtlığı olarak algılanacakken paylaşmak iktidarın yanında olmak anlamına geliyo

Ee nasıl olacak şimdi bulaşmayalım derken bulaşmış ve yanlış tarafı seçmiş olduk

tamam işte bende örgütlenme olmadan toplumsal fayda sağlayacak şeyler olmaz diyorum.

O dediğini yaparlarsa olay akışının değiştiği bazı örgütlerin katıldığı o dönemde bu oldu, noktaya kayar, onu da suçtan sayarlar zaten. Sağduyunun olmadığı ve her şeyin şiddetle çözüleceğine inanan, körü körüne bağlılığı ilke edinmiş bir ülke için fazla iyimser yaklaşıyorsun Emrah.

O dediğini yaparlarsa olay akışının değiştiği bazı örgütlerin katıldığı o dönemde bu oldu, noktaya kayar, onu da suçtan sayarlar zaten. Sağduyunun olmadığı ve her şeyin şiddetle çözüleceğine inanan, körü körüne bağlılığı ilke edinmiş bir ülke için fazla iyimser yaklaşıyorsun Emrah.
boş ver zaten aynı şeyi isterken bile kendi aramızda anlaşamıyoruz zaten.

boş ver zaten aynı şeyi isterken bile kendi aramızda anlaşamıyoruz zaten.

İşte sorun tam olarak bu.
Aynı şeyi isterken bile böyle oluyorsa sen fikrinle değil de başka şekilde çatışanların vereceği tepkileri düşün. Ben açıkçası daha fazla ana baba üzülmesin derdindeyim. Gençlerin bu gaza gelip az da kalmışken zaten fikir açısından özgürlüğü kısıtlı, bir de bedenen öyle olmaması derdindeyim.

Bunlari izledik. Tekrar izlemek istemiyorum, üç beş gün sonra bu da unutulacakken. Acı ama gerçek.

Şampiyonluk falan gider goygoylarını geçelim. 11-13 arası, 17-19 arası olduk zaten. Rakipler yapıyor, bizimkiler de ayrı malzeme veriyor. Her türlü olmayı hak ediyoruz. İyi bir ekibimiz var. Hak eden bir futbolumuz var. Siyasi çatışma sebebiyle tam da haksızlığa kafa tutarken " hak edilmiş" bir şeye burun kıvırmak da çok hak değil gözümde, rt ile yapılacağını düşünmek de keza öyle..

bence biz bu açıklamaya, "en son" ve sadece "kuru" bir rt ile ve o rt'den sonrasında ivedi paylaşımlar yapıp, ilgili tweeti alt sıralara düşürmek suretiyle, açık bir mesaj verdik.

mevcut konjonktürde hamle alanın sınırlı. bazı şeylere mecbursun. bence kulüp bunu çok iyi kullandı. evet rt yaptı mecbur kaldı ama bunu en "low level" şekilde yaptı.

O değil de bizim iç saha maçımızın olmasına çok var. O güne kadar önlemler alınır ve bizim statta tepki gösterilmezse, engellenirse toplum tarafından tepki göreceğiz. Bizim bu hafta maçımız olsaydı alası bizim tribünlerde olurdu.

Üst Alt