Kulüpler İmzaladı l Hapis yerine, Para Cezası İsteniyor - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulüpler İmzaladı l Hapis yerine, Para Cezası İsteniyor

Cevap: Kulüpler İmzaladı l Cezalarda İndirim İsteniyor

Arkadaşlar bir yanlış anlaşılmayı düzeltelim, başından beri çok kızdık ama bu imzalı beyanda iki noktaya dikkat etmemiz gerekiyor.

1.Şike suçuyla ilgili kulüplere verilecek cezalarla ilgili herhangi bir geri adım yok.

2.(burası önemli) Kulüp yöneticilerimiz kanun yapmışlar ama bir takım karmaşıklıklar var, mesela birisi bir kaç maç şikeden dolayı 60-70 yıl ceza durumu ile karşılaşabiliyor. Böyle bir durumun Avrupa'da örneği yok. Bu durumun düzeltilmesine yönelik bir girişim.

3.FIFA UEFA Bülent Arınç, Şenes Erzik, Başbakan varken şikeciler her haltı yiyemezler merak etmeyin.

4.Asıl konuda kimse 14 kulüp tarafından imzalanan bildiriyi federasyonun önüne koyamadı. (Küme düşürme cezasının iptali)

bence haklı kulüpler. bu ülkede adam öldürenler bile afla 2-3 sene yatıp çıkıyorlar. yasaya göre teşvik primine bile en az 5 yıl hapis isteniyor bu hiç de adil değil.

bence şöyle olsun: şike yapana en çok 1 yıl hapis ömür boyu futboldan men. yneticilere de futbolculara da.

teşvik primine de 5 ay hapis ömür boyu veya en az 10 yıl futboldan men..

bence haklı kulüpler. bu ülkede adam öldürenler bile afla 2-3 sene yatıp çıkıyorlar. yasaya göre teşvik primine bile en az 5 yıl hapis isteniyor bu hiç de adil değil.

bence şöyle olsun: şike yapana en çok 1 yıl hapis ömür boyu futboldan men. yneticilere de futbolculara da.

teşvik primine de 5 ay hapis ömür boyu veya en az 10 yıl futboldan men..

Sanki çıkıp oynuyorlar da men ediceksin. Adamın evinde ligtv kablosunumu kesecez de men edecez. Elaltından aynı bağlantılarla işlerini yürütsünler diye mi?

Şike = Hırsızlıktır çok net bu.

Başkasının kazanacağı parayı çalıyorsun. İşin sonunda elde edeceğin yüksek meblağ para için yatırım yapıyorsun. 1 koyup 3 almak lafı vardı rahmetli Özal'ın. Aynen o işte bu. Normalde 3'ün 1'ini alıcakken 1 verip 3'e konup aradaki farkı da cebe atıyorsun. Hırsızlık yani. Ha derseniz ki bügün sokaktan geçen adam bir ömür kazandıklarımı çalsın gitsin yakalanınca bana iade edilmesin 1 sene hapis yatıp da çıksın ki bana verdiği zararı başkalarınada vererek içimi rahatlatsın. Tek ben değilim diyerek avunayım. Buna he derseniz sizin bileceğiniz iş :(

Tamam hapis olmasın ama bunun da bir cezası olmalı ve bunu da Spor Mahkemeleri vermeli.

Adam şike mi yaptı ömür boyun spora bulaşamasın.

Hapis kesinlikle olmalı .

ömür boyu spora bulaşma desen ne olacak bulaşmayacak mı,el altından yürütmeyecek mi

aziz e bak hapisteyken tff,mhk ve feneri yönetiyor.

Yahu şike hırsızlıktan da büyük bir suçtur. Hırsızlık yapıyorsun 1 kişinin malını çalıyorsun gasp ediyorsun 1 kişiyi üzmüş ve zor duruma düşürmüş oluyorsun. Şike yaptın mı koskoca kulüpleri camiaları milyonlarca taraftarı zor duruma düşürüyorsun, insanların sevinçleriyle, duygularıyla oynuyorsun. 30 milyon Galatasaray taraftarı kan kustu kan geçen sene sebep ??? Şerefli mücadele etmemiz yüzünden bizden çok üzülen, bizden çok kahır çeken oldu mu geçen sene ?? Sebep ? fb nin yaptığı şikeler. Trabzon taraftarı haftalarca şampiyonluk umudu kurdu, şampiyonluk hayalleri gördü noldu sonunda ?? şampiyon olamadılar milyonlarca Trabzon taraftarının umutlarıyla oynandı. Ayrıca fb şampiyonlar ligine gidip Trabzon gidemeseydi nolacaktı ? fb 20 milyon euro luk şampiyonlar ligi gelirlerini çalmış, gasp etmiş olmayacakmıydı sonunda ?

Aziz Yıldırım sadece şikeden değil silahlı örgütten vs. bikaç suçtan daha yargılanıyor diye biliyorum. Toplaya toplaya cezası o oldu. Adam öldürüp 2 yıl yatan da yok bunlar hep basının abartması. Ekmek çalınca sadece fırıncıya zarar verirsin bu adam bütün Türkiye 'yi ilgilendiren hatalar yaptı. Cezası da doğal olarak ağır olacak.

Para cezasıyla değişsin

TRT Spor’un yayınladığı raporda, yöneticilerin sorumluluklarının azaltığı belirtilip, ‘te∫vik primi’ tamamen çıkarılırken, şike yapan kişiye öngörülen 5-12 yıl arasında değişen hapis cezasının alt sınırının 3 ay, üst sınırının ise bir yıl olması gerektiği ifade ediliyor. Aynı şekilde raporda, taraftarların spor alanlarına yasaklı maddeler sokmasına verilecek cezaları düzenleyen maddede, hapis cezası yerine para cezaları uygulanması gerektiği savunuluyor. Buna göre hapis taraftara verilecek hapis cezalarının paraya çevrilmesinin gerektiği de raporda yer alıyor.

Cevap: Kulüpler İmzaladı l Hapis yerine, Para Cezası İsteniyor

O kadar kızmaya gerke yokmuş. Şike için değil hapis cezasının, paraya dönüşmesi ile ilgilimiş. Şikeye karşı gelen kulübleri zaten biliyoruz..

Bir suç için cezada indirime gidilmesi o suçun daha çok işleneceğine işaret değilmi?Geçen sene o durumda olan ligler cezalarda inerse büsbütün b.k olmazmı?Bi nevi suça teşvik gibi bir şey.Hadi yine iyisiniz cezanızı azalttım bak gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz artık der gibi.

Bir suç için cezada indirime gidilmesi o suçun daha çok işleneceğine işaret değilmi?Geçen sene o durumda olan ligler cezalarda inerse büsbütün b.k olmazmı?Bi nevi suça teşvik gibi bir şey.Hadi yine iyisiniz cezanızı azalttım bak gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz artık der gibi.

Aynen katılıyorum sana. bi ülkede tecavüzün suçu hadım etmekken 2yıl hapis cezasına dönüştürülürse tecavüz olayları artmaz mı???

148.jpg

ordusporla bizim imzamız niye koyu renk

Bizim kulübün imza atmış olması beni utandırdı.Eğer şikenin cezası para cezası olacaksa bundan sonra hiç bir savcı bu işlerle uğraşmaz.Telefon dinleme vs. zahmetinde bulunmaz,değmez çünkü.Tff bunca kayda rağmen şikeye şimdiye kadar kanaat getiremediyse,polisin ve savcının bundan sonra takip etmeye değer görmeyeceği şikeden dolayı kimseyi yakalayamaz.Bunu bilen kulüpler de istediği gibi at koşturur.Olaya bu yönüyle bakmanızda fayda var.Aziz Yıldırım 80 yıl falan hapis cezası almaz,bu tamamen medyanın cezalar çok ağır şeklinde kamuoyu oluşturma çabası ki malesef görüyorum ki bazı galatasaraylı arkadaşlarımız bile bu çabaya yenik düşmüş.Türk Ceza Kanununa göre 2 yıldan az olan hapis cezaları para cezasına dönüştürülebilir.Dolayısıyla 5-12 yıl hapis cezası çok görülüyorsa 3-5 yıl olarak değiştirilebilir.3 ayla 1 yıl arası şeklinde bir teklifin şike yapan hapis yatmasın kurnazlığında hazırlandığı çok açık.Bizim yönetim beni gerçekten utandırdı bu imzasıyla.

Bizim kulübün imza atmış olması beni utandırdı.Eğer şikenin cezası para cezası olacaksa bundan sonra hiç bir savcı bu işlerle uğraşmaz.Telefon dinleme vs. zahmetinde bulunmaz,değmez çünkü.Tff bunca kayda rağmen şikeye şimdiye kadar kanaat getiremediyse,polisin ve savcının bundan sonra takip etmeye değer görmeyeceği şikeden dolayı kimseyi yakalayamaz.Bunu bilen kulüpler de istediği gibi at koşturur.Olaya bu yönüyle bakmanızda fayda var.Aziz Yıldırım 80 yıl falan hapis cezası almaz,bu tamamen medyanın cezalar çok ağır şeklinde kamuoyu oluşturma çabası ki malesef görüyorum ki bazı galatasaraylı arkadaşlarımız bile bu çabaya yenik düşmüş.Türk Ceza Kanununa göre 2 yıldan az olan hapis cezaları para cezasına dönüştürülebilir.Dolayısıyla 5-12 yıl hapis cezası çok görülüyorsa 3-5 yıl olarak değiştirilebilir.3 ayla 1 yıl arası şeklinde bir teklifin şike yapan hapis yatmasın kurnazlığında hazırlandığı çok açık.Bizim yönetim beni gerçekten utandırdı bu imzasıyla.

aynen herkes attı diye biz niye imza atıyoruzki!!! nalet gelsin!!!

Bu "en çok parası olan en iyi şikeyi yapabilir" demek oluyor.Fenerbahçe gönül rahatlığıyla kaldığı yerden devam edebilir.

Bir insanın spor karşılaşmalarında şike yaptı diye seksen yıl hapis yatması tabi ki mantıklı değil ama geçmişte canı baklava çektiği için baklavacıdan iki tane aşıran on iki yaşındaki çocukların yedi sekiz yıl hapis yatmasını engellemek için hiç kimse birlik kurup kanunda değişiklik talep etmedi bu ülkede.Nedense konu Fenerbahçe olunca herkesin duyarlı olacağı tuttu:(

O kadar kızmaya gerke yokmuş. Şike için değil hapis cezasının, paraya dönüşmesi ile ilgilimiş. Şikeye karşı gelen kulübleri zaten biliyoruz..

Ya arkadaşım sırf Galatasaray imzaladı diye komikleşmemek lazım .Klubümüzün yaptığı tam manasıyla skandaldır açık ve net .Hapis cezası kalksın para cezası verilsin demek saçmalıktır .Bunu peygamber bile söylese saçmalık yine saçmalıktır ki bizim klubümüz nasıl böyle bir saçmalığa ortak olmuş cidden tahayyül edemiyorum.

şiddet yasası değiştirilmesi için imzalandı arkadaşlar şike ve teşvik düzensizği için imzalanmadı ona göre.2 si farklı şeyler bunlar fenerin son çırpınışları olucak onun için çabalıyorlar ama kurtaramıycaklar paçalarını

---arkadaşlar hapis cezası türk ceza sistemine göre gercekten cok fazla...bu cezalarda indirim yapılabilir.ama küme düşme cezası kalkamaz

Üst Alt