Küresel Marka Olarak Galatasaray | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Küresel Marka Olarak Galatasaray

Galatasaray dünyada Manchester United, Chelsea, Liverpool, Arsenal, Aston Villa, Everton, Celtic, Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Juventus, AC Milan, Napoli, Inter, Ajax, Bayern Münih, Schalke, Hamburg ve Borussia Dortmund'dan sonra en fazla taraftara sahip kulüptür.

Bu dediğime çoğu kimse iyi sallamış hani nerede City, Tottenham, Roma, Sao Paola, Boca, River Plate, Rangers, PSG, Monaco v.b. takımlar diyebilir...

Ne var ki genelde bu tip benzetmeler sosyal medya takipçileri, bilet satışları, tv izlenme oranları, merchandising satışları, bilinirlilik, başarı gibi son derece subjektif kıstaslarla yapılmaktadır.

City ve PSG gibi takımlar bugün var yarın yoklar zira sadece para harcıyorlar...Hani marsilya nerede? fulham nerede?

Tottenham ve Roma gibi takımlar bugün var yarın yoklar zira sadece sadece başarılılar...notthingham forrest nerede? leeds united nerede?

River Plate ve Boca Juniors gibi takımlar dün de varlardı bugün de ama sadece varlar tıpkı Kızılyıldız, Steua, Dinamo Kiev gibi küreselleşemezler zira demografik bir dayanakları yok...

United-Chelsea-Arsenal-Atletico Madrid-Aston Villa-Everton-Schalke-Inter-Dortmund gibi takımlar çin-kore-japon-abd piyasası sayesinde varlar...

Sadece Real Madrid-Barcelona-AC Milan-Bayern-Juventus gibi takımlar yapıları itibariyle dünya devidir

Kalanlardan Celtic mezhepsel itikadi sebeplerden, hamburg ideolojik sebeplerden, ajax organizasyonel sebeplerden ve napoli ise sadece maradona Sebebi :)nden ötürü dünya devidir.

Galatasaray ise bezer şekilde ideolojik sebeplerden ötürü küresel bir markadır ancak Galatasaray kamuoyu yöneticisi, yorumcusu ve taraftarıyla bu durumun farkında değildir yahut birkaç kişi farkında olsa da bu gücün ortaya çıkmasını istememektedir dünya görüşleri nedeniyle.

Galatasaray gidip avrupadan kardeş takım alırsa ünal aysal zamanındaki gibi batar...Gidip zavallı matkap fiko gibi çine giderse rezil rüsva olur hala genç kendini bir halt zanneden züppe spor yazarlarımız "bjk çok iyi yapıyor dünyaya açılıyor" diyor mallar kim ne yapar seni daha iyisi dururken zira çinliler kapitalizmi uşağı iti bekçisi olmuş durumda ne daha popüler ne daha trend ise kendini ona satacak ruh halinde bir çeşit banka hesabına dönüşmüş durumda her ne kadar "komünist" olsalar da...

Galatasaray çin'e, abd'ye açılmasın diyorum avrupalı takımlarla kardeş takım işine de girmesin diyorum uzun uzun küresel durumu da anlattım e peki ne diye küresel marka diye başlık açtın diyenler bir zahmet az bir sabır daha gösterip aşağı kısmı yukarıda belirttiğim ideolojik aslında kültürel bir bakış açısıyla okusun;

Galatasaray Harsı batı karşıtıdır ve belli coğrafyalarda kendine II.Meşrutiyetin ilanı ile sempatizan toplamıştır Cava'dan (Endonezya), Goa'dan (Hindistan), Karadağ'dan v.s.

Ancak bir kriterimiz daha olmalı zira iktisadi olmayan bir işe girişirsek evdeki bulgurdan olur dimyattan da boş döneriz yani Galatasaray'ın kültürel olarak güçlü olduğu arnavut coğrafyası nüfusu itibariyle iktisadi değildir, arap dünyası ise zannedildiği gibi mısır ve katar halkları her ne kadar galatasarayı sevse de katar nüfus olarak az ve mısır ise ideolojik sebeplerden ötürü türk düşmanıdır ve bu yeni değildir 90larda mısıra gittiğimde yaşı 80 geçmiş adamların bazılarının şehadet parmağının kesik olduğunu zira türkler için savaşmak istemediklerinden babalarının böyle yaptıklarını hidivlikten nefret ettiklerini duymuştum bizatihi...

O zaman Galatasaray eğer Mağrib'de nüfusu fazla olan Cezayir, Sahra alında Nijerya ve Sudan; İran'da Güney Azerbaycan (Sepidrood ve Tractor Sazi taraftarlarının neredeyse tamamı galatasaraylıdır pek bilinmese de); Hindistan, Endonezya, Bangladeş, Malezya ve Kore'de etkin pr faaliyetleri yapılır ve japonya-çin-tayland-katar-abd gibi para tuzakları baypas edilirse Küresel Marka Olarak Galatasaray yerini diğer büyük spor camilarının yanında alır rahatlıkla...

Bahsettiğin ülkelerin vatandaş bazında ekonomileri pek iyi değil yalnız.

Kore örneği hayata geçirilebilir belki lakin onlarda da futbola eski tutku yok gibi.

Burada yapılacak açılımın amacı sonuç olarak para olacak, dolayısıyla da buna göre adımlar atılması gerekiyor.

Açıkçası ben ütopik görüyorum bu tarz açılımları, katma değeri yüksek faaliyetlere girişmek lazım, temelde de amaç çok fazla kişiye hitap edip, cüzi bedeller kazanmaya yönelik olmalı. Aziz Yıldırım'ın taraftar kart projesi bu açıdan temelde mantıklıydı ancak ortada vaat edilen bir şey olmadığı için pek talep görmedi.

Taraftarın bir şekilde kulübe girdi sağlayabileceği yapı lazım lakin burada bahsettiğim taraftar normalde katkı sağlamayan taraftar olmalı, bunun için de çok farklı projeler düşünülebilir.

Kore örneği hayata geçirilebilir belki lakin onlarda da futbola eski tutku yok gibi.

Burada yapılacak açılımın amacı sonuç olarak para olacak, dolayısıyla da buna göre adımlar atılması gerekiyor.

Açıkçası ben ütopik görüyorum bu tarz açılımları, katma değeri yüksek faaliyetlere girişmek lazım, temelde de amaç çok fazla kişiye hitap edip, cüzi bedeller kazanmaya yönelik olmalı. Aziz Yıldırım'ın taraftar kart projesi bu açıdan temelde mantıklıydı ancak ortada vaat edilen bir şey olmadığı için pek talep görmedi.

Taraftarın bir şekilde kulübe girdi sağlayabileceği yapı lazım lakin burada bahsettiğim taraftar normalde katkı sağlamayan taraftar olmalı, bunun için de çok farklı projeler düşünülebilir.

Açılım yapmayalım zaten devre arası irana gidelim sezon başı hindistan-endonezya-malezya-kore yapıp dönelim. cezayir-bangladeş-sudan hazırlık maçları yeter. Hindistan liginde muazzam para dönüyor, malezya ve kore ise oldukça zengin ülkeler. Sudan-Cezayir-Nijerya-Bangladeş-Endonezya ise nüfus yoğunluğu fazla binde bir alınacak katkı atıyorum farzı muhal belçikadan alacağından fazla olur üstat hürmetler...

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Hayal satan adamlarda vol 7737377326

Hayali matkap fiko satıyor kim takar türk takımını çinde? :)

Açılım yapmayalım zaten devre arası irana gidelim sezon başı hindistan-endonezya-malezya-kore yapıp dönelim. cezayir-bangladeş-sudan hazırlık maçları yeter. Hindistan liginde muazzam para dönüyor, malezya ve kore ise oldukça zengin ülkeler. Sudan-Cezayir-Nijerya-Bangladeş-Endonezya ise nüfus yoğunluğu fazla binde bir alınacak katkı atıyorum farzı muhal belçikadan alacağından fazla olur üstat hürmetler...

Denemek lazım ama gidilecek ülkelerin bu kez de rakım, iklim gibi şartları önem kazanıyor. Sene başı Beşiktaş'ın yaşadığı sıkıntıları unutmamak lazım.

Hindistan genel olarak girdisi yüksek bir ülke zaten ama nüfus çok fazla, insanlar ne kadar talep gösteriyordur futbola kestiremiyorum, bu tarz pazar araştırmaları yapmak lazım da dediğim gibi iklimsel şartlar çok önemli.

Denemek lazım ama gidilecek ülkelerin bu kez de rakım, iklim gibi şartları önem kazanıyor. Sene başı Beşiktaş'ın yaşadığı sıkıntıları unutmamak lazım.

Hindistan genel olarak girdisi yüksek bir ülke zaten ama nüfus çok fazla, insanlar ne kadar talep gösteriyordur futbola kestiremiyorum, bu tarz pazar araştırmaları yapmak lazım da dediğim gibi iklimsel şartlar çok önemli.

evet cezayir-nijerya-sudan-iran hep bizim iklimler kore de öyle orta kuşak sadece bangladeş-hindistan-malezya-endonezya dediğin gibi ama sezon ortası değil buralara sezon başı gidilmeli...

Hindistana gitmesinler ya türlü hastalık bulaşıcı 1001 pislik varTakımın yarısını hastaneden zor toplarız

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Kart projesi lulübü satmadan yapılacak en mantıklı hamle olur.Fenerinkine göre extradan oy hakkı verilmeli ama oy hakkı için de ücret alınmalı.Hatta divanda çıkıp konuşmak da ücretli olmalı.Kürsü bazı kimselerin reklam yapma yeri olmuş.Kimler gerçek gsli görelim..
Ücret tarifesi
Oy hakkı :1000 tl Her 3 senede 1 defa
Kürsü hakkı :5000 tl
Ücret kısmı örnek olarak verildi ama oy hakkı daha fazla olabilir.
Dünyaya açılmak için de önce 2-3 yıl düzenli başarılı olup kadroya da en az 2-3 tane yıldız katmak gerekir.Yazın Koreye filan gitsek elin adamı kimi izlemek için gelsin?

Saydığın ülkeler için erken ama Azerbaycan ve Güney Azerbaycan kesinlikle değerlendirilmeli.

Kart projesi lulübü satmadan yapılacak en mantıklı hamle olur.Fenerinkine göre extradan oy hakkı verilmeli ama oy hakkı için de ücret alınmalı.Hatta divanda çıkıp konuşmak da ücretli olmalı.Kürsü bazı kimselerin reklam yapma yeri olmuş.Kimler gerçek gsli görelim..
Ücret tarifesi
Dünyaya açılmak için de önce 2-3 yıl düzenli başarılı olup kadroya da en az 2-3 tane yıldız katmak gerekir.Yazın Koreye filan gitsek elin adamı kimi izlemek için gelsin?

Öyle şey olmaz ama vip üyelik olur kulübe katkına göre bir statü belirlenir ve bu her sene sıfırlanarak yenilenebilir

Hindistan nüfus 1.300 ve müslüman nüfusu %10. O %10 yine de 130 milyon yapıyor.Devasa bir sayı fakat bildiğim kadarıyla fakir kesimler.

hind yarımadası demek istedim ülke listelerini ilk mesajda yazdım biliyorsunuz hindistan üçe ayrıldı kongre partisi iktidarının konsalidasyonuyla doğu pakistan bugünkü bangladeş oldu batı pakistan bugünkü pakistan bildiğimiz ve batı bengali de tutan hindistan büyük parça olarak kaldı.

Hayır hem demokrasi ile yönetiliyorlar hem de çinden hem genel olarak hem de futbol açısından daha zenginler.

Ücret tarifesi

gerek yok koreye gittiğinde galatasray sempatizanı gelir çine gidersen yıldız isterler karta filan gerek yok ki günaşırı yazıyorum riva ve floryadan tahsilatlar bitince banka borcu kalmadığı gibi borç alacak farkında artıya geçiyoruz

Para ile kürsüye çıkılmaz nerde görülmüş
Ama bir puan bazlı üyelik sistemi kurulur aynı şey temelde

O olmasa da olur ama üyelik sistemi değerlendirilebilir.Mesela bu takım zamanında 45000 kombine sattı.Eminim hemen hemen tamamı bu şartlarda üye olurlar.Diğer şehirlerden de üye olup oy atmak isteyecek binlerce taraftar çıkar.

Üst Alt