Kurtlar Vadisi Vatan - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kurtlar Vadisi Vatan

Pusu'dan sonrakiler öyle de,ilki efsane bence,2003-2005 arasında yayınlanan.
Katılıyorum, o tarihler oktay kaynarcanın olduğu tarihe sanırım. Sharon stone lu sezondan sonra izlemedim, denedim ama katlanamadım. O ilk sezonlar bir kaç kişi hariç oyunculuklarda iyiydi, sonrasında bazen ne yapıyor bunlar diye açıp bakıyordum da oyunculuklar epey kötüydü.

Filmleri ise diziden bile kötüydü açık konuşmam gerekirse. Özellikle gladio ve filistin çok kötüydü.

Konuya dönecek olursam, filmi izlemeden yorum yapmak yanlış olur umarım Ömer Halisdemir gibi gerçek kahramanları sanal polat karakterinin önüne koyarlar.

Tapatalk

Son düzenleme:
Kamuoyu mu istemiş yapılmasını? Böyle zamanlarda halkımızın sanata yönelmesine hep hayran kalmışımdır zaten. Bence operalarda da icra edilmeli.

Tapa

arka sıralar kamze reiz <3

ace4hx.jpg

Kurtlar Vadisini cok büyük bir dizi yapan, bana göre iyi ve kötü kavraminin, net cizgiler ile belli olmamasiydi. Mesela Aslan Akbey´in iyi, yada kötü karakter oldugu bir soru isaretiydi. Vatan, Devlet icin canini verecek bir karakter, ve verdi de. Operasyonlarin basari icin herseyeni veren, gerekirse masumlari öldüren bir kahraman ? Peki, sonunda aceba sadece Vatan ve Devlet icin mi, yoksa kardesinin intikami icin mi hareket ediyordu ? Acik bir soru olarak kaldi.

Kurtlar Vadisinden beri ise kötü ve iyi kavrami, gittikce kaliplasmaya basladi. Bunlar iyi, vatansever, digerleri kötü, vatan haini, kendini para icin satan.

Birde tabiki senaryo plansizligi var...

Iskender Büyük´de de buna benzer potansiyal vardi pusuda, ama senaristler iyicene kalitesizlesmislerdi artik. Adami önce safkan kötü, sonra ise daha sempatik, hirslarina yenik düsen, vatan ve devlet sevdalisi gibi göstermek istediler. Bastan itibaren bu cizgiden gitseydiler, cok basarili karakter olurdu. Ama bu sadece dizinin nasil plansiz ilerledigini gösteriyordu artik. Aynisini Muro gibi, bir cok baska karakterde de yapmislardi.

Pusuda´da yine bazi karakterler vardi, sadece onlar icin bile izleyebiliyordun. Ama Memati ve Abdulhey gidince, su antipatik cahit karakteri derken, bir daha elimi sürmedim.

Kurtlar Vadisini cok büyük bir dizi yapan, bana göre iyi ve kötü kavraminin, net cizgiler ile belli olmamasiydi. Mesela Aslan Akbey´in iyi, yada kötü karakter oldugu bir soru isaretiydi. Vatan, Devlet icin canini verecek bir karakter, ve verdi de. Operasyonlarin basari icin herseyeni veren, gerekirse masumlari öldüren bir kahraman ? Peki, sonunda aceba sadece Vatan ve Devlet icin mi, yoksa kardesinin intikami icin mi hareket ediyordu ? Acik bir soru olarak kaldi.

Kurtlar Vadisinden beri ise kötü ve iyi kavrami, gittikce kaliplasmaya basladi. Bunlar iyi, vatansever, digerleri kötü, vatan haini, kendini para icin satan.

Birde tabiki senaryo plansizligi var...

Iskender Büyük´de de buna benzer potansiyal vardi pusuda, ama senaristler iyicene kalitesizlesmislerdi artik. Adami önce safkan kötü, sonra ise daha sempatik, hirslarina yenik düsen, vatan ve devlet sevdalisi gibi göstermek istediler. Bastan itibaren bu cizgiden gitseydiler, cok basarili karakter olurdu. Ama bu sadece dizinin nasil plansiz ilerledigini gösteriyordu artik. Aynisini Muro gibi, bir cok baska karakterde de yapmislardi.

Pusuda´da yine bazi karakterler vardi, sadece onlar icin bile izleyebiliyordun. Ama Memati ve Abdulhey gidince, su antipatik cahit karakteri derken, bir daha elimi sürmedim.

Adamdaki intikam anlayışına bak. :) Çek vur arkadaş, ne uzatıyorsun işi.

YouTube

Soner Yalçının danışmanlığını yaptığı dönemler iyiydi, o da ilk 4 yıla denk geliyor sanıyorum. Sonradan isim misim değişti bir şeyler oldu saçma sapan bir hal aldı. Ayrıca bunların acilen film çekmeyi bırakması lazım, bir yapım şirketinin yaptığı her film mi rezil olur yav... Özellikle Filistin ve Gladio filmleri hakikaten çok kötüydü.

Olmamış. Hükümet propagandasından ileriye gidememiş. Kamera açıları, efektler iyi ancak oyunculuk ve kurgu rezalet. Senaryo oldukça eksik. Eski Vadi'ye bakıyorum Necati Şaşmaz'ın oyunculuğu mükemmel olmasa da gerçekten iyi. Kurtlar Vadisi Irak'ın sonunda ağladığı sahne falan akllıma geliyor orda da çok iyi ama nedense hem Pusu da hem de bu filmde kasıntılıktan başka bir şey değil.

Kurtlar Vadisi bittikten sonra bitti. Gerisi para kazanmaya odaklı bir yapım haline geldi. Kazandılar da, ama hiç bir zaman ilk vadide ki tadı vermedi. Veremeyecektir de.

Üst Alt