Kuşumun Psikolojisi Bozuldu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kuşumun Psikolojisi Bozuldu

Kuslar ile aramin iyi oldugunu soylrmem zor

5fff9a3b433a71fce31cc3a751f32287.jpg

Babamın 3 adet kanaryası var. Çok ötüyor şerefsizler. Ortalık gerçekten inliyor; yankı ediyor. Daima şikayet ederim.

Babam ay başında tatile çıkarken bana emanet etmişti hayvanları. Pazar sabahı spor için evden çıkıp eve döndüğümde davul zurna çalıyordu apartman önünde, balkonun altında. Gelin almaya gelmişler. (acilen bitmesi gereken saçma türk gelenekleri)

Balkona çıktım hayvancağızlar ağzı açık donmuş bir şekilde bakıyorlardı. Kıpırdamıyorlardı. "Ne oldu lan sizden güçlü davul var; kalırsınız öyle" dedim. Salladım kafesi, oynattım. Ufak hareketlenme dışında tık yok. Ama gaga açık. İçeri aldım balkona uzak sessiz bir odaya aldım. Hayvanlarda tık yok. Ölecekler diye çok gerildim, babam çok seviyor o üzülecek diye stres oldum, üzerime kalacak diye kendime üzüldüm. Oynadım ıslık çaldım tık yok. Bir süre sonra kendilerine geldiler ama ufak tefek mırıldanmalar dışında ses yok. Ötmüyorlar. Sakin sakin takıldılar. Bir hafta sonra babam geldi ve gününde yine eskisi gibi ortalığı inletmeye başladılar.

Diyeceğim odur ki bu hayvanlar sizden bizden daha hassas. Babamla konuştuğumda sahibini özlediğini daha fazla gelmesem ölebileceğini bile söylemişti. Benim için zor günlerdi.

Dün bende kuşuma elimi attım pelte gibiydi boynunu sağa sola attı ama sabah dimdik çok iyi şakıyordu , sanırım hep sıcaktan..

Üst Alt