Kütahya'da Deprem ! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kütahya'da Deprem !

Cevap: Kütahya'da Deprem !

Insallah kötü bir haber gelmez. Bir Sakaryalı olarak herkese geçmiş olsun canlar. Oncesinde de 3.8 şiddetinde deprem olmuş, umarım o sallantı merkez üssünde hissedenleri dışarı çıkmaya itmiştir ve büyüğüne evde yakalanmamışlardır diyorum.

deprem kötü de.böyle uykuda vurması daha beter.insan hazırlıksız yakalanıyor,neye uğradığını şaşırıyor

Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Haluk Eyidoğan: "Ciddi hasar yapabilecek bir deprem. Bölgede kırsal yapılarda ciddi hasarlara neden olabilir. Yerel yöneticilerin hasar tespiti yapması gerekir. Yardıma ihtiyaç olan yerleşimler olabilir. Konuşmamız gereken yer şu an için Simav'dır. Bu depremin Marmara ile ilişkisini kurmaya vaktimiz yok. Bu büyüklükteki depremlerde bazen ciddi hasar oluşabiliyor."

İTÜ Öğretim Üyesi Naci Görür: "Son aldığımız haberlere göre depremin odağı Simav. Bu bölgede Simav fayı var. daha önce de deprem üretmiş. Bu deprem orta büyüklükte. Normalda bunun fazla can ve mal kaybının olmaması gerekir. Ancak kırsal alanda bu depremin hiç de beklenmedik can ve mal kaybına mal oludğunu biliyoruz. Aldığımız haberlere göre can kaybı yok. Bu ne kadar net bir bilgi bilmiyorum. Kırsal alanlarda hasar vermiş olabilir. Bir de orada siyanür sızıntısı vardı. Umarım bu siyanür havuzuna olumsuz etkisi olmasın. Sızıntı miktarını artırmış da olabilir. Marmara fayını etkiler mi? Böyle bir ilişki yok. bunu beklemiyoruz. Daha büyük deprem olabilir mi. bunu beklemiyoruz."

Ulan 6 şiddetinde deprem oluyor Haberturk,Cnn gibi haber kanalları hala normal akışına devam ediyor.Yazıklar olsun.Tek Ntv ve Trt Haber özel yayına geçtiler.

Üst Alt