La Liga 15. Hafta | Barcelona 2 - 0 Real Madrid | 13 Aralık "El Clasico" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

La Liga 15. Hafta | Barcelona 2 - 0 Real Madrid | 13 Aralık "El Clasico"

SCHUSTER KOVULDU! RAMOS GELDİ!

İspanya'nın dünyaca ünlü kulübü Real Madrid'in, Alman teknik direktör Bernd Schuster ile yollarını ayırdığı belirtildi.

İspanya'nın resmi radyosu RNE'nin verdiği haberde, Schuster'in görevine son verildiği ve Alman teknik adamın bugün antrenmanı yarıda bırakarak kulüpten arabasıyla ayrıldığı kaydedildi.

Real Madrid Kulübü'nün resmi açıklamayı kısa bir süre sonra yapacağı ve Schuster'in yerine büyük olasılıkla İspanyol teknik direktör Juan de Ramos'u sezon sonuna kadar göreve getireceği ileri sürülmüştü. İspanyol kaynaklar ve Real Madrid kulübü gelişmeyi doğruladı. Real Madrid'in yeni teknik direktörü Tottenham'dan bu sezon görevine son verilen Juande Ramos oldu.

"Nou Camp'ta kazanmak imkansız"

La Liga'da gelecek cumartesi günü oynanacak "Clasico" (Klasik) olarak adlandırılan Barcelona-Real Madrid maçıyla ilgili yorumda bulunan Real Madrid Teknik Direktörü Bernd Schuster, "Nou Camp´ta kazanmak imkansız" diyerek şimdiden ümitsiz olduğunu gösterdi.

La Liga’nın 14. haftasında sahasında oynadığı maçta Sevilla’ya 4-3 yenilen Real Madrid’de, başkan Ramon Calderon ve teknik direktör Schuster karşıtı polemikler yeniden başladı. Real Madrid’de pazar sabahı yapılan tartışmalı genel kurulda bütçe için onay alan Calderon, akşam oynanan Sevilla maçında tribünlerin "İstifa" protestolarına maruz kaldı. Schuster ise alınan yenilgide taktik eksikliği olduğu gerekçesiyle İspanyol basınınca eleştirilirken, 77. dakikada kırmızı kart görerek oyundan atılmasına rağmen sahanın en iyisi olan, sakatlıktan yeni çıkan Robben’in mükemmel futbolunun Real Madrid’i kurtarmaya yetmediği belirtildi.

Lider Barcelona ile aradaki puan farkı 9’a yükselen Real Madrid’in, gelecek cumartesi deplasmanda Barcelona ile oynayacağı maç için Schuster’in, "Şu anda Nou Camp’ta kazanmak imkansız. Barça yıkıp geçiyor, onun yılı. İyi bir şeyler yapmaya çalışacağız, daha fazla konuşmaya gerek olduğunu sanmıyorum" yorumunda bulunması da mevcut olumsuz ortamı daha da gerginleştirdi.

La Liga’nın 15. haftasında oynanacak "Klasik"e son 2 hafta gelen yenilgilerle çıkacak Real Madrid’te, sakat olan Pepe, Diarra, Van Nistelrooy, De la Red, Torres ve Heinze’nin yanı sıra kart cezalısı olan Robben ve Marcelo da forma giyemeyecek

'Barcelona bizi farklı yener!'

7_236046_barca_414_232.jpg

İspanya´yı derbi heyecanı sardı.

İspanya’yı derbi heyecanı sardı. Cumartesi günü oynanacak Barcelona-Real Madrid karşılaşması öncesinde, Beyaz Şimşekler’in hocası Bernd Schuster olay yaratacak açıklamalar yaptı. “Nou Camp’ta kazanmak imkansız” diyen Schuster, “Barça yıkıp geçiyor, onların yılı. İyi bir şeyler yapmaya çalışacağız, daha fazla konuşmaya gerek olduğunu sanmıyorum” dedi. Derbi öncesinde Real’de Pepe, Diarra, Van Nistelrooy, De la Red, Torres, Heinze, Robben ve Marcelo forma giyemeyecek..

Haftasonu çok güzel bir derbi bizleri bekliyor.. Barcelona tahminen hiç bu kadar favori gösterilmedi.. Nou Camp'ta Madrid'in şansı yok denecek kadar az.. Barcelona çok formda bide buna Madrid'in hoca değişikliğinden sonraki ilk maçı olması+maçın Nou Camp'ta oynanacak olması şimşekleri Barcelonanın üzerine çekmesi içten bile olmuyor.. ilk maçın çıkış maçları olur gerçeğine bu maçta inanmak istemiyorum.. Bu maç Barca'nın..:cool:

geçensenin öcü alınacak bence bu mata geçen sene burada 1-0 deplasmanda 4-1 mağlup olnuştu baecelona bence reali mahvedecekler

7_236046_barca_414_232.jpg

İspanya´yı derbi heyecanı sardı.

İspanya’yı derbi heyecanı sardı. Cumartesi günü oynanacak Barcelona-Real Madrid karşılaşması öncesinde, Beyaz Şimşekler’in hocası Bernd Schuster olay yaratacak açıklamalar yaptı. “Nou Camp’ta kazanmak imkansız” diyen Schuster, “Barça yıkıp geçiyor, onların yılı. İyi bir şeyler yapmaya çalışacağız, daha fazla konuşmaya gerek olduğunu sanmıyorum” dedi. Derbi öncesinde Real’de Pepe, Diarra, Van Nistelrooy, De la Red, Torres, Heinze, Robben ve Marcelo forma giyemeyecek..

Ne demek Barçayı yenmek imkansız Real Madrid gibi bir klübün t.direktörünün böyle birşey söylemesi çok düşündürücü

Barca'nın normal şartlarda paramparça yapması lazım ama işte derbi bu hiç belli olmayan maçlar.Real Madrid'in antrenör değişikliği takımı daha fazla motive edecektir.Barcelona da zaten konuşulacak bir hadise yok.Barca'nın favori olduğunu ama bir Madrid galibiyetinin de hiç beklenilmeyecek bir sonuç olmadığını düşünüyorum.

Reale Hiç Şans Tanımıyorum

Özellikle Pepe,Diarra,Van Nistenrooy Ve Robben Gibi Oyuncularının Olmadıgını Düşünürsek Vay Hallerine :p

İspanya'da "El Clasico" ateşi!

7_236255_elclasi(1)_414_232.jpg

La Liga'nın 17. haftası, tüm dünyada sonucu merakla beklenen dev bir karşılaşmaya sahne olacak. Dünyanın sayılı derbileri arasında gösterilen 'El Clasico' yani Barcelona-Real Madrid derbisi, 13 Aralık Cumartesi gecesi saat 23:00'da başlayacak ve fanatik.com.tr'den canlı anlatımla yayınlanacak.

1928 yılında başlayan ezeli rekabette bugüne dek toplam 156 lig maçı yapıldı. Bu maçların 68'sini Real Madrid, 58'ini Barcelona kazanırken, 30 karşılaşmada ise eşitlik bozulmadı.

Nou Camp'ta geçen sezon oynanan karşılaşmada Barcelona'yı tam 20 lig maçı sonrası deplasmanda yenen Real Madrid, çiçeği burnunda teknik direktörü Ramos ile bu zaferi tekrar yaşamak amacında... Ligde oynadığı son 4 maçta 3 mağlubiyeti bulunan Madrid ekibi bu zorlu mücadele öncesi adeta bir sakat ve cezalılar ordusunu andırıyor. Galacticos'ta; Pepe, Diarra, Van Nistelrooy, De la Red, Snijder, Torres, Heinze, Robben ve Marcelo gibi ilk 11'in değişmez isimleri bu önemli derbide forma giyemeyecek..

Teknik direktörü Pep Guardiola yönetiminde ligde tam 13 maçtır kaybetmeyen La Liga'nın lideri Barcelona, evinde oynayacağı karşılaşma öncesi hayli iddialı... Bu sezon Nou Camp'ta sadece 2 maçta puan kaybeden Barcelona, istikrarlı gidişini sürdürerek takipçileriyle arasındaki puan farkını açmak istiyor. Katalan ekibinde, sakatlıkları süren Iniesta ve Milito dışında eksik bulunmuyor.

8_236254_hocalar.jpg

İki takım arasında oynanan son 12 maç:

Real Madrid 4 - 1 Barcelona - 2007/2008

Barcelona 0 - 1 Real Madrid - 2007/2008

Barcelona 3 - 3 Real Madrid - 2006/2007

Real Madrid 2 - 0 Barcelona - 2006/2007

Barcelona 1 - 1 Real Madrid - 2005/2006

Real Madrid 0 - 3 Barcelona - 2005/2006

Real Madrid 4 - 2 Barcelona - 2004/2005

Barcelona 3
- 0 Real Madrid - 2004/2005

Real Madrid 1 - 2 Barcelona - 2003/2004

Barcelona 1 - 2 Real Madrid - 2003/2004

Real Madrid 1 - 1 Barcelona - 2002/2003

Barcelona 0 - 0 Real Madrid - 2002/2003

valla barca kazanıcak gibi ama Ramos un gelmeside takımı kendine getirdi belki de bu mac Realmadrid için donum noktası olur ve kazanırlar ama kim kazanırsa kazansın izlemeye değer bir mac olucagı kesin umarım barca o guzel oyununu oynar yine madridde ona eslik eder

'Messi'yi ben durduracağım'

7_236272_salgado1212_414_232.jpg

İspanya´da derbi rüzgarı esiyor...

İspanya’da derbi rüzgarı esiyor... Yarınki Barcelona-Real Madrid karşılaşması öncesinde, Beyaz Şimşekler’in yeni hocası Juande Ramos oyun planını belirledi. İspanyol teknik adam, Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi’yi, Michel Salgado’yla durduracağını açıkladı. “Real Madrid büyük bir takım ve böyle sıkıntılı ortamlardan kurtulmayı bilir. Oyuncularıma sonuna kadar güveniyorum” diyen teknik direktör Juande Ramos’a, Michel Salgado da destek verdi. Tecrübeli futbolcu, “Messi iyi bir futbolcu, ancak ben de yıllarca böyle derbileri yaşadım. Messi’yi durduracağım. Eksiklere rağmen Real Madrid sahaya çıkıp, elinden gelenin en iyisini yapacak ve evimize galibiyetle döneceğiz” ifadesini kullandı. Dev derbi, yarın Nou Camp’ta oynanacak.

Üst Alt