Lassana Diarra, Marsilya'da Huzur Bırakmadı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lassana Diarra, Marsilya'da Huzur Bırakmadı!

620_340_marsilya-dan-lassana-diarra-aciklamasi-620x338.45410628019323_57bd941fef9f7.jpg

Galatasaray’ın yaz transfer sezonu boyunca kadrosuna katmak için büyük uğraş verdiği ve sonunda Marsilya’da kalan Lassana Diarra, kulübünde büyük sorun yarattı.

Sakatlığı sebep gösterilerek 26 Ağustos’tan bu yana Marsilya’nın hiçbir karşılaşmasında kadroda bulunmayan Diarra’nın durumu Fransız basınında sorgulanmaya başlandı.

TARAFTAR İNANMIYOR

Fransa Ligue 1’de 8. hafta maçında son saniyede yenen golle Angers deplasmanında berabere kalan Marsilya’da bu karşılaşmada oynaması gereken 31 yaşındaki orta sahanın perşembe günü antrenmanda ayağına darbe aldığı bu sebeple kadroda bulunmadığı belirtildi. Ancak Marsilya taraftarı oyuncunun sakatlığına inanmıyor ve kulüpten açıklama bekliyor. Marsilya kulübü ise konuyla ilgili net bilgiler vermiyor.

AYRILMASI İÇİN BASKI MI VAR?

Basında konuyla ilgili birçok haber çıkarken, Lassana Diarra’nın kadroya alınmama sebebi hakkında takımdan ayrılması için baskı yapıldığı iddiaları da yer alıyor.

SPORTİF DİREKTÖR BİLE NET KONUŞMADI

Marsilya sportif direktörü Basile Boli ise, "Diarra konusu çok kritik. ben konuşamam. Sadece Franck Passi açıklama yapabilir” dedi.

Teknik direktör Franck Passi’nin bu hafta Metz’le oynanacak maçta Lassana Diarra’ya yine forma vermemesi halinde bu seçimin, Diarra’nın devre arasında kulüpten kesinlikle ayrılacağı anlamına geldiği belirtiliyor.

Devre arasi bonservis odemeden gelecekse ve yillik 3 milyon euro nun altinda olan bir sozlesmeye evet diyecekse yinede gelsin, de Jong dan falan daha iyi.

Gerzi istesek de alamayiz galiba, sanirim maas / personel butcesi 63 milyon euro civari idi diye hatirliyorum limit de 65 milyon euro du FFP icin. Yani birisi gitmeden alamayiz zaten. Belki Hamit falan giderse olabilir.

Gerci bizim orta saha da cok yasli, hepsi dede olacak yasa gelmis oyuncular. Ben fikir degistirdim en iyisi daha ucuz ama daha onemlisi, genc, dinamik ve teknik birisi alinsin.

iki yanlış ilk defa bir doğru etti galiba.

bu adamın gelmesini bende çok istiyordum ama maliyeti hep kafamdaydı birde her gittiği takımda en fazla 1 yıl kalmış bir oyuncu bizden uzak dursun de jong hazır olunca ligimiz için yeterli olacaktır

birtane scout vari transfer yapalim genc oyuncu ileriye dönük olarak , de jong aldik artik mecbur takimda kalacak, alacagimiz genc oyuncu ise de jong gidene dek ara sira oynar ve kendini gelistirir

Üst Alt