Lauro Júnior Batista da Cruz , Dorlan Pabon ve Türk İnsanı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lauro Júnior Batista da Cruz , Dorlan Pabon ve Türk İnsanı

Cevap: Lauro Júnior Batista da Cruz , Dorlan Pabon ve Türk İnsanı

ne alakası var? kaliteli adam olması tartışmada seni mi haklı çıkarıyor? sen her transferine güvenin demişsin ben ise hiçbir transferine güvenmeyin dememişim. senin saydığın isimler kötü tercihler de dememişim ama sen kötü tercihleri olmasına rağmen her yaptığı tercihe iyi demişsin. problem orada. ben terim'in yaptığı her transferi bi tarafımı kaşıya kaşıya izlemem. sercan'ı aldığında hiç istemiyordum, performansı ortada. yiğit'i de öyle. buradaki taraftarların çoğu da emin ol yiğit'e karşı çıkmıştı, olmadı o iş. şu dakikadan sonra da yiğit bu takımda yer alamayacak. aydın kadar olur en fazla -ki aydın varken de artık 1. tercih aydın olacak.

kısacası her transferi tutmuyor, senin yüzde yüz oran varmış gibi yazman ve konuşmanı eleştiriyoruz biz. konu uzamaz, çünkü senin kadar iddialı söylemlerde bulunmuyor kimse.

Hatalı transferde yiğit'i saymayın yahu, adam yaz kamp döneminden Sonra açılacak.

Sercan'ı yazın Sercan'ı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yiğit yaz kamp döneminde anca denize açılır, ötesi zor.

Yiğit, Riera ve Sercan belli bir kalite yahut potansiyelin üzerinde isimler zaten. Başarısız olarak nitelemen biraz da saha dışı ve onların önünde oynayan isimlerin inanılmaz form tutmalarından.

ne alakası var? kaliteli adam olması tartışmada seni mi haklı çıkarıyor? sen her transferine güvenin demişsin ben ise her transferine güvenmeyin dememişim. senin saydığın isimler kötü tercihler de dememişim ama sen kötü tercihleri olmasına rağmen her yaptığı tercihe iyi demişsin. problem orada. ben terim'in yaptığı her transferi bi tarafımı kaşıya kaşıya izlemem. sercan'ı aldığında hiç istemiyordum, performansı ortada. yiğit'i de öyle. buradaki taraftarların çoğu da emin ol yiğit'e karşı çıkmıştı, olmadı o iş. şu dakikadan sonra da yiğit bu takımda yer alamayacak. aydın kadar olur en fazla -ki aydın varken de artık 1. tercih aydın olacak.

kısacası her transferi tutmuyor, senin yüzde yüz oran varmış gibi yazman ve konuşmanı eleştiriyoruz biz. konu uzamaz, çünkü senin kadar iddialı söylemlerde bulunmuyor kimse.

Riera Fatih Terim hatası değildir.Arda Turan kazığıdır.Bu transferi adama mal etmeye çalışmayın.Temmuz ayında takımda kalacam diye açıklama yapan oyuncuya hoca ne yapsın."Lan bu açıklamasına rağmen gider yerine adam bakayım" falan mı desin.Ne yapsın anlamıyorum.Ağustos ayında getirebileceği adamlar kısıtlıydı zaten.

Neyse Fatih'in haklı olduğu yerler var.Anlatmak istediği şeyi anlamak çok zor değil.

Edit:Takıldığım tek nokta Pabon nerede konuşuldu bu kadar lan

çok yanlış bakış açısı. abi terim'in bu transferleri tutmadı demek niye zor geliyor ki? ilah mı olm bu adam? yanlış yapabilir, kimse ona neden aldın veya niye tutturamadın diye kızmıyor. 10 tane transferin 3'ü tutmamış, kimseye koymaz bu. yeter ki o hatalarını silerek yerine yeni tutan transferler bulması. bu kadar körü körüne desteğe gerek yok.

artı olarak yiğit'in ne potansiyeli var ne kalitesi, o tamamen sizin uydurmanız. forumun yarısı yiğit'i gs-manisa maçlarında bile on dakika dikkat edip izlememiştir, abartıyorsunuz. 23 yaşındaki adama hala potansiyeli var, kalitesi var diye yorum yapılmaz, o kalitesini ve potansiyelini ortaya koymuş olması gerekirdi. potansiyeli ve kalitesi olan adam engin'dir, defalarca adından söz ettirmiştir. öyle adamlar 40'ında da gelse o potansiyeli sahaya bir maç bile olsa yansıtır, engin'de bu dediğim oldu. yiğit daha topu ayağına alınca ne işe yaradığını düşünüyor o yuvarlağın.

sercan zaten her yıl geriye giden bir adam. riera desen emre çolak kesti, düşün lan, emre çolak?! seneye bu takıma sol kanat alınırsa o oynar, riera oynamaz, sağ kanat alınırsa sadece solda engin oynar, riera yine oynamaz. kenarda rotasyona girecek adamlar aydın, emre çolak, yekta falan olur, yiğit ve riera yine oynayamaz. forvet de gelecek. sercan'ı da unut -ki baros bile gidiyor. ilk seneleri falan demişsin de aslında hepsinin bir nevi son senesi de oldu. tutmadı işte transferler.

Ben hala Riera'nın kaliteli olduğunu savunuyorum. Onceki olaylara değinmiyorum bile . Zira mevzu farklı. Dediğin gibi anlatmak istediğim şey çift katlı integral değil.

Riera Fatih Terim hatası değildir.Arda Turan kazığıdır.Bu transferi adama mal etmeye çalışmayın.Temmuz ayında takımda kalacam diye açıklama yapan oyuncuya hoca ne yapsın."Lan bu açıklamasına rağmen gider yerine adam bakayım" falan mı desin.Ne yapsın anlamıyorum.Ağustos ayında getirebileceği adamlar kısıtlıydı zaten.

Neyse Fatih'in haklı olduğu yerler var.Anlatmak istediği şeyi anlamak çok zor değil.

iyi de fatih terim başka bir adam da istebilirdi, o dönemde alel acele engin'i de aldı, neden hata olmadı? ı ıh kanka, olmuyor işte. terim riera demiş, riera alındı. başka bir isim de söyleyebilirdi, piyasa futbolcu dolu.

bu arada, riera'nın belli bir kalitesi var, olmasa zaten liverpool'da oynamazdı, benim kalitesiz dediğim adamlar sercan ve yiğit. yine de sonuç farketmez, riera tutmadıysa kalitesi önemsiz. elano da kaliteli adamdı.

Misimovic, Elano, Lorik de tutmadı bu takımda senin bakış açınla. Geçen sene takım kötüydü falan deme bu senede bahsettiğimiz adamların mevkidaşları formdaydı.

Engin'i çok severim ama Hamit ve kalburüstü bir sol kanat gelirse maalesef bu sezon oynadığı maç sayısının yarısını oynar.

çok yanlış bakış açısı. abi terim'in bu transferleri tutmadı demek niye zor geliyor ki? ilah mı olm bu adam? yanlış yapabilir, kimse ona neden aldın veya niye tutturamadın diye kızmıyor. 10 tane transferin 3'ü tutmamış, kimseye koymaz bu. yeter ki o hatalarını silerek yerine yeni tutan transferler bulması. bu kadar körü körüne desteğe gerek yok.

artı olarak yiğit'in ne potansiyeli var ne kalitesi, o tamamen sizin uydurmanız. forumun yarısı yiğit'i gs-manisa maçlarında bile on dakika dikkat edip izlememiştir, abartıyorsunuz. 23 yaşındaki adama hala potansiyeli var, kalitesi var diye yorum yapılmaz, o kalitesini ve potansiyelini ortaya koymuş olması gerekirdi. potansiyeli ve kalitesi olan adam engin'dir, defalarca adından söz ettirmiştir. öyle adamlar 40'ında da gelse o potansiyeli sahaya bir maç bile olsa yansıtır, engin'de bu dediğim oldu. yiğit daha topu ayağına alınca ne işe yaradığını düşünüyor o yuvarlağın.

sercan zaten her yıl geriye giden bir adam. riera desen emre çolak kesti, düşün lan, emre çolak?! seneye bu takıma sol kanat alınırsa o oynar, riera oynamaz, sağ kanat alınırsa sadece solda engin oynar, riera yine oynamaz. kenarda rotasyona girecek adamlar aydın, emre çolak, yekta falan olur, yiğit ve riera yine oynayamaz. forvet de gelecek. sercan'ı da unut -ki baros bile gidiyor. ilk seneleri falan demişsin de aslında hepsinin bir nevi son senesi de oldu. tutmadı işte transferler.

ben de aynı şeyi söylüyorum olm. iki kanada da adam alınırsa engin de kesilir zaten. ben sadece tek kanada adam alınma ihtimaliyle konuştum ve o ihtimalde bile riera rotasyonda YOK! yani benim savunduğum şeyi doğruluyorsun sen.

takım kötü falan elbette demem, tutan transfer kötü takımda daha fazla ön plana çıkar çünkü. takımın her şeyini o yapar. ne bu inat anlamadım? ulan alt tarafı terim 3 isimde yanıldı, niye bu kadar ısrarcısın ki terim'in yanılmadığı konusunda. allah allah arkadaş, adam sanki müneccim boku yemiş de geleceği görüyor.

iyi de fatih terim başka bir adam da istebilirdi, o dönemde alel acele engin'i de aldı, neden hata olmadı? ı ıh kanka, olmuyor işte. terim riera demiş, riera alındı. başka bir isim de söyleyebilirdi, piyasa futbolcu dolu.

Lan dolu falan değil.%25'i bir önceki sezonda imzalıyor zaten.Yarısı Haziran-Temmuz kamp öncesi bitiryor.Ağustos'a çöp adamlar kalıyor.Onları da ölücü kulüpler transfer ediyor.

Sonuç olarak vermiş olduğun Riera ve Terim örneği saçma sapan birşey.Niye ısrar ediyorsun çözemedim

Ek olarak Sercan ve Yiğit transferlerini ortaya atmak da saçmalık.Türk oyuncuları sürekli denemelisin.Biri tutmazsa diğeri tutar.Serdar Özkan tutmadı ama Baytar tuttu misal.

Bu forumda Lauro 'yu reddederek, bir anlamda Muslera ' nın bu takıma kazandırılması sağlayan üyelerimize de tekrar helal olsun.

Her şeyi bir kenara ayırıyorum da kendinizi bu kadar önemli mi sanıyorsunuz?

Sanıyor musunuz ki transfer edilmesine karar verilen bir futbolcu sizin burdaki 3-5 yorumunuzla transfer edilmekten vazgeçilir.

Orda futbolu hepimizden iyi bilen Fatih Terim var, egosu dağlar kadar büyük (ki hakları) bir sürü yönetici var. Bunların toplanıp ya keşke GSCimbom forumunda da bu futbolcuyu isteselerdi, tam da anlaşmıştık, Fatih Hoca da çok istiyordu ama alamıcaz şimdi mi diyecekler.

Yahu komik olmayın allahaşkına. Kimsenin sizi bizi takacağı yok ki normal olanı da bu. Kendi kendimizi eğlendiriyoruz burda o kadar. Forum dediğin şey modern kahvedir. Kahvede yapılan futbol muhabbetini yeni nesil burda yapıyor.

Dediğim gibi kendinizi gözünüzde çok büyütmeyin, kendinizi bu kadar önemli sanmayın, çünkü komik oluyor. Keyif almaya bakın.

Yazıyı yazan kardeşi de tebrik ediyorum, çıkan bölümlerini okumadım ama okuduğum kısımlarda kendince doğru tespitlerde bulunmuş.

tamam beyler, fatih terim idolünüz, tam bir ilah, herifin transfer yanılma payı sıfır. her yaptığı transfer kesinlikle tutuyor. madem öyle lauro'yu alsaydık, daha ucuza gelirdi hem. bu yıl da gidelim pabon'u alalım, sonra bir de doka'yı alalım, stopere de antep'in zenciyi alalım. nasılsa tutuyor terim yapınca.

mantığa bak ya, onları sayma, bunu bu sebepten sayma. e iyi anasını satayım, ülkedeki tüm yerli gençleri topla dene, adamlara verilen 5-6 milyon bonservis babanızın parası sanki de koymuyor size hiç. tip misiniz nesiniz ya. deneyeceksin dediğin adama maksimum 1 milyon bonservis verirsin, iki adamın toplamı 5-6 milyon olmaz.

Sertaç klavyeyi yere bırak kardeşim.Ucuzundan M.Sarp denemiyoruz.Mesajı Dani gibi motiflerle süslemen de ayrı güzel.Tipiz biz

Aslında olay farklı yorumlara gebe.

Öncelikle ben bu tip "adı duyulmamış" nispeten genç isimlerin alınması taraftarıyım ayrıca devamlı Porto Udinese gibi takımların sistemine tapan taraftarın bu tip transferlere karşı çıkmasını anlamam.

Ha ama bizim şöyle bir riskimiz var, Porto tanınmamış adama bir ton para dökebilir, yerine oynatacak adamı da vardır, gerektiğinde ekonomik zarar etmeyecek yapısı da. Ancak biz o kadar gelişmiş bir kulüp değiliz. Haber doğruysa bu maliyetle bir "deneme" gayet pahalıya mal olabilir.

Mesela Pino maliyet açısından iyi bir denemeydi. Onun gibi bir paraya gelse sanırım herkes tatmin olur ancak habere göre bu maliyet bizim çat diye çıkarıp verebileceğimiz bir düzeyde değil. Yani tutmazsa baya sıkıntı yaşatacak seviyede olur.

Medya da bu tip şeyleri çok sever tüm alacağı parayı toplayıp liraya çevirip şu kadar maliyeti var gol atamadı. 1 golü 10 trilyon gibi başlıklarla karmaşaya destek verirler. Benim gibi deneme iyidir diyenler o gün de sallar oyuncuya :)

Dolayısı ile Fatih Terim'in beğenip istediği oyuncuyu takımda görmeyi isterim tabii ki. Ancak takımın eksikleri belliyken, ne yapacağından emin olmadığımız adama bu denli para gömmek, eksik bölgelere yapılacak diğer takviyelere darbe vurabilir endişesi taşırım.

Üst Alt